Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Мобільний інтернет в столицях. Skylink

  1. Москва і Підмосков'ї. тарифи
  2. Москва і Підмосков'ї. покриття
  3. Санкт-Петербург і Ленінградська область. тарифи
  4. Санкт-Петербург і Ленінградська область. покриття
  5. SkyNEXT

У нашому минулому огляді ми розглянули пропозиції операторів великої трійки: «Мегафона», «Білайну» і МТС. Але крім цих, уже традиційних провайдерів мобільного Інтернету, в московському і пітерському регіонах існує ще один. Це, звичайно ж, Skylink або тепер буде правильніше називати його «Ростелеком».


Skylink - оператор з дуже цікавою і багато в чому непростою долею. Схожої історією мають всі невеликі провайдери, але доля Скайлінк була непростою подвійно через використовуваного стандарту зв'язку. На відміну від своїх конкурентів, фірма просувала що не користується популярністю в країні IMT-MC-450, більш відомий абонентам під абревіатурою CDMA. Мала поширеність приводила до малого вибору телефонів і модемів, а також повну відсутність альтернативи. В результаті у абонента не було вибору - треба було або користуватися послугами, які надаються, або забути про подібному вигляді зв'язку взагалі.

Положення Скайлінк в Москві і Підмосков'ї багато років було привілейованим. «Великій трійці» спочатку потрібно було налагодити свої мережі GSM, потім впровадити EDGE і попутно битися за частоти на 3G. Перші БС третього покоління почали з'являтися лише в кінці 2009 року, та й то, в метро і торгових центрах. Тільки в 2010 році оператори приступили до розгортання повноцінних мереж. До цих же пір кожен, хто хотів швидкого мобільного Інтернету (а також Інтернету в приватному секторі), повинен був користуватися ськайлінк. Підключення з оптики тоді було тільки-тільки починалося, а радіодоступ місцевих провайдерів був доріг і неквапливий. На жаль, скористатися технологічної форою в кілька років компанія не змогла, або не зуміла. Тепер на території країни безроздільно (там, де воно є) панує UMTS в різних іпостасях.

Telekomza вирішила подивитися, що ж може запропонувати користувачеві інший тип мереж і як ці пропозиції виглядають на тлі конкурентів з «вищої ліги».

Москва і Підмосков'ї. тарифи

Кількість тарифних пропозицій в московському регіоні невелика. Всього три, одна з яких є добовим інтернетом. З одного боку, це не багато і такої кількості тарифів може не вистачити для закриття всіх ринкових ніш. З іншого, немає безладу з дублюючими одна одну пропозиціями, вся відмінність яких виключно в назві.

Як не дивно, але по ціновій ефективності найпривабливішим є добовий тариф. Мало того, за 1 Гбайт доведеться заплатити всього двадцять чотири з половиною рубля. Це краще, ніж будь-яка пропозиція UMTS-операторів, крім безліміту МТС в Московській області. А враховуючи, що платити можна тільки за тієї доби, коли інтернетом реально користуються, пропозиція стає ще більш привабливим. Тариф же за 800 рублів має всього одного конкурента в особі Інтернету-VIP від ​​того ж МТС

Загалом, незважаючи на свої явно не лідерські позиції, Скайлінк пропонує більш ніж конкурентно здатні тарифи.

Москва і Підмосков'ї. покриття

Навіть «можливе» покриття у Скайлінк явно менше, ніж у конкурентів. Якщо Москва майже не має білих плям, то в області ситуація не найкраща. Особливо на околицях, хоча саме там найбільш затребуваний інтернет в приватному секторі:

Поточне покриття мережі EV-DO в московському регіоніПоточне покриття мережі EV-DO в московському регіоні

Санкт-Петербург і Ленінградська область. тарифи

У північній столиці на вибір пропонується п'ять тарифів, серед яких є і справжній анлим:

Цікаво, що три з п'яти тарифів пропонують якесь розділення. Тариф «День і ніч» пропонує безлімітний трафік вночі, а тарифи «Мегаполіс» і «АБСОЛЮТ» призначені для жителів міста - при знаходженні за межами міста трафік потрібно оплачувати з розрахунок майже рубль за мегабайт.

Ефективність тарифів перебуває на досить низькому рівні, а безліміт коштує на 300 рублів дорожче, ніж у МТС і Білайн.

Санкт-Петербург і Ленінградська область. покриття

Структура карти покриття відрізняється від такої в московському регіоні: весь простір просто залито кольором, без поділу на «впевнений» і «можливий» прийом:

Поточне покриття мережі в Санкт-Петербруге і областіПоточне покриття мережі в Санкт-Петербруге і області

Якщо порівняти з покриттям мережі конкурентів, то вона набагато щільніше.

SkyNEXT

Незважаючи на цікаві тарифи і не найгірше покриття, мережа в тому вигляді, в якому вона зараз знаходиться, проіснує недовго. І справа тут не в тому, що користувачі незадоволені якістю (у «Білайну» така ситуація була майже завжди, а у «Мегафона» нещодавно настала) або малою кількістю моделей модемів. Проблема Skylink в тому, що мережі нікуди розвиватися. Навіть якби впроваджувалися нові ревізії передачі даних і швидкість росла, це не врятувало б від фундаментальних обмежень.

Благо, в Мінкомзв'язку «Ростелекому» прихильні і мають намір дозволити переробити IMT-MC 450 в LTE. Правда, як скоро це станеться - невідомо, але те, що ми побачимо повторення ситуації з Yota, коли оператор перейшов на більш популярний стандарт - факт.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика