Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Mobile-review.com Огляд серії GSM-комунікаторів HP iPAQ rx68xx

 1. На прикладі комунікатора Hewlett Packard iPAQ rx6815 Фотографії Hewlett Packard iPAQ rx6815 в інтер'єрі
 2. Комплект поставки:
 3. Дизайн, елементи управління
 4. екран
 5. інтерфейси
 6. Автономна робота
 7. Камера
 8. продуктивність
 9. програмне забезпечення
 10. враження
 11. ПОСИЛАННЯ по темі:

На прикладі комунікатора Hewlett Packard iPAQ rx6815

Фотографії Hewlett Packard iPAQ rx6815 в інтер'єрі

зміст:

 1. Дизайн, елементи управління
 2. екран
 3. інтерфейси
 4. Автономна робота
 5. Камера
 6. продуктивність
 7. Програмне забезпечення
 8. враження

Комплект поставки:

 • комунікатор
 • Зарядний пристрій
 • Зарядний пристрій
 • miniUSB-кабель синхронізації
 • CD з програмним забезпеченням
 • чохол
 • Кришка на екран
 • документація

Ми вже безліч разів говорили про те, що після рішення тайванської HTC про просування власного бренду безліч її замовників перекинулося (по своїй волі або за збігом обставин) до інших ODM-виробникам. Найбільш помітним на сьогоднішній день розробником Windows Mobile-платформ після HTC є також тайванська компанія Quanta Computer. Саме вона була обрана в HP для нових замовлень на виробництво наладонников, комунікаторів і смартфонів на базі ОС Windows Mobile.

Компанія Hewlett Packard практично повністю віддає процес розробки і виробництва на волю ODM-виробника. Сама ж HP займається виключно просуванням продукту на ринку, його рекламою і продажем. Для комунікатора HP iPAQ rx6815 була взята за основу платформа, на якій раніше з'явилася модель O2 XDA Atom, а пізніше - O2 XDA Atom Exec. Тут потрібно внести деяку ясність. У комунікаторі O2 XDA Atom Exec ми бачимо наступні поліпшення:

 • Процесор Intel XScale 520 МГц замість Intel Xscale 416 МГц
 • Замінений чіп пам'яті, значно зросла швидкість роботи файлової системи
 • Збільшено обсяг доступної вбудованої flash-пам'яті

Крім O2 XDA Atom Exec на цій (тобто поліпшеною) платформі випущені моделі Orsio n725 і Rover G5. Останні відрізняються один від одного шильдиком бренду і комплектом поставки.

Комунікатор HP iPAQ rx6815 створений на єдиній з O2 XDA Atom платформі, і саме тому нас в першу чергу цікавило те, як буде вести себе апарат. Адже не секрет, що оригінальний O2 XDA Atom володів рядом проблем, які, незважаючи на загальну високу функціональність, псували враження від моделі. При розробці моделі для оператора O2 перед творцями (Quanta) стояло завдання випустити покращений варіант комунікатора HTC Magician, який став знаковим, переломним для галузі в цілому. Модель повинна була бути менше за розмірами і більш функціональною, володіючи унікальними функціями. Однак частина заявленої функціональності стала помітна в O2 XDA Atom тільки після випуску декількох патчів, хоча навіть після цього всі проблеми вирішити не вдалося. Саме цим обумовлений швидкий випуск оновленої моделі на поліпшеною платформі.

Цікаво, що в HP не стали проявляти активність після випуску оновленої платформи. Так, все три моделі rx6800 series є саме зліпками оригінального O2 XDA Atom. Старший апарат - rx6828 - відрізняється від 6815 наявністю радіо, а проміжну позицію займає модель rx6818. У ній є радіо, але немає Wi-Fi-модуля. Картина легко передбачувана для HP - купивши одну платформу, компанія експлуатує її по максимуму, ледь варіюючи функціональність моделей.

Цікаво, що на офіційному сайті компанії Quanta моделі на базі цієї платформи називаються досить неоднозначно: Smart Phone

представники однієї і тієї ж платформи компанії Quanta

Дизайн, елементи управління

За своїми габаритами апарат практично в точності повторює близнюка O2 XDA Atom. Розміри корпусу комунікатора на сьогоднішній момент одні з найбільш компактних, те ж саме можна сказати про вагу. Модель програє в габаритах всього декільком апаратів, в числі яких Samsung i710 і HTC Touch. Для наочності наведемо порівняльні габарити:

 • HP iPAQ rx6815: 102x58x19.5 мм, 140 г.
 • HTC Touch: 99.9x58x13.9 мм, 112 м
 • Samsung i710: 108.8x58x13.5 мм, 109 г.

Носити пристрій можна без проблем як в кишені сорочки, так і в кишені піджака. Комунікатор буде не надто сильно відчуватися, хіба що злегка відтягуючи кишеню сорочки.

Комунікатор буде не надто сильно відчуватися, хіба що злегка відтягуючи кишеню сорочки

Кольорове рішення корпусу для моделі єдине - це світло-сріблястий колір. Пластик корпусу глянсовий, але за рахунок сріблястою гами помітити на ньому сліди пальців або торкань рук майже неможливо. У разі вибору темного забарвлення цей недолік був би дуже помітний. Через бічні торці проходить жолобок з пластика, що нагадує хромовану поверхню. Якість збірки апарату знаходиться на високому рівні, всі частини корпусу щільно підігнані одна до одної, люфту немає.

Дизайн комунікатора спірне. З одного боку, не можна дорікати HP за прагнення до створення продукту, який виглядає сучасно. Але при цьому зовнішній вигляд далеко не у всіх викликає асоціації з чимось сучасним. Деяким дизайн апарату здався недоладним, цьому сприяє нагромадження елементів, використання не найякіснішого пластика в конструкції.

Також до такого погляду на модель багато в чому сприяла захисна кришка (виконана з прозорого темного пластика). Вона кріпиться двома пазами у верхній частині корпусу і повністю закриває дисплей. В теорії використання подібного об'єкта має позбавити користувача від необхідності купувати захисну плівку. Але на практиці ця кришка на корпусі часто заважає, для роботи з комунікатором її доводиться відкидати, що призводить до двократного збільшення довжини пристрою.

Але на практиці ця кришка на корпусі часто заважає, для роботи з комунікатором її доводиться відкидати, що призводить до двократного збільшення довжини пристрою

На сонці тонована поверхню кришки заважає, розгледіти інформацію на дисплеї стає дуже складно. У будь-якому випадку доводиться відкидати її, навіть для читання інформації з екрану.

У будь-якому випадку доводиться відкидати її, навіть для читання інформації з екрану

Поговоримо про управління. Відразу під дисплеєм ми бачимо дві софт-клавіші, це відрізняє апарат від оригіналу в особі O2 XDA Atom, де таких кнопок не було зовсім. З іншого боку, тут немає клавіші «OK» і виклику меню Пуск, що є недоліком. Відсутність цих кнопок на корпусі означає погіршення ергономіки поводження з пристроєм. Адже при наявності всього декількох додаткових клавіш можна було звести до мінімуму звернення до пера і сенсорного екрану. Відзначимо, що це загальна тенденція для всіх моделей, вироблених компанією Quanta.

Відзначимо, що це загальна тенденція для всіх моделей, вироблених компанією Quanta

Відразу під софт-клавішами ми бачимо кнопки відбою і прийому виклику. Вони виконані з пластика з імітацією хромованого покриття, цим вони виділяються на сіро-сріблястому корпусі. Навігаційна клавіша жорстка, в іншому вона зручна в управлінні. Бічні натискання зручно здійснювати за рахунок невеликого бордюру по периметру клавіші. Центральне натискання, як і бічні, супроводжується глухим коротким клацанням, що робить управління трохи зручнішим.

Центральне натискання, як і бічні, супроводжується глухим коротким клацанням, що робить управління трохи зручнішим

Окремо варто сказати про стереодинаміки, які присутні на всіх моделях цієї платформи. Їх решітки розташовуються на лицьовій панелі з боків від клавіш. Якщо в O2 XDA Atom динаміки успішно видавали стереозвучание і були середніми по гучності, то в rx6815 картина трохи інша. Безумовно, ефект стерео можна відчути і в цій моделі, досить піднести апарат на відстань 20-40 см-на-віч, як стає чітко чутно стерео. Варто розуміти, що реальної користі в цьому немає.

При цьому з'явилася проблема - більш ніж скромна гучність динаміків. З усіх моделей-клонів, мабуть, саме HP rx6815 звучить так тихо. Ми загострюємо на цьому увагу, тому що гучності викличного динаміка недостатньо практично у всіх ситуаціях, навіть будучи вдома, можна з успіхом пропускати дзвінки.

Над екраном ми виявляємо динамік для розмов, світловий індикатор. На лівому торці - кнопки регулювання гучності, вони помірно жорсткі і дуже втоплені в корпус. Випадкове їх натискання майже виключено. Праворуч - активний ІК-порт, кнопки диктофона і камери, також помітно втоплені в корпус.

Праворуч - активний ІК-порт, кнопки диктофона і камери, також помітно втоплені в корпус

Верхня частина - кнопка харчування, слот miniSD, гніздо стилуса. Максимальний об'єм карт miniSD на сьогоднішній момент - 2 Гб, поступово виробники комунікаторів переходять на використання цього стандарту, відмовляючись від SD / MMC. Апарат не підтримує стандарт SD 2.0 (SDHC), тому карти об'ємом більше 2 Гб працювати з ним не будуть. Стилус середній як за розмірами, так і по зручності.

Стилус середній як за розмірами, так і по зручності

На задній панелі - 2-мегапіксельна камера, дзеркальце для автопортретної зйомки і віконце світлодіодного спалаху. Правіше цих елементів - логотип HP, вибитий на пластиці корпусу. Всю нижню частину займає кришка акумуляторного відсіку.

Всю нижню частину займає кришка акумуляторного відсіку

На нижньому торці все в точності повторює O2 XDA Atom - роз'єм для гарнітури (2.5 мм), кнопка м'якого скидання, miniUSB-роз'єм для синхронізації з ПК і заряду, мікрофон. У лівому кутку - вушко для кріплення шнурка або ремінця на руку.

У лівому кутку - вушко для кріплення шнурка або ремінця на руку

До змісту >>>

екран

Діагональ дисплея - 2.7 "проти стандартних 2.8", але цього практично не помічаєш, якщо не класти два пристрої поруч. Заявлені 262 тис. Квітів матриця підтримує на фізичному рівні, в реальності різниці в кольоровості немає ніякої (на рівні операційної системи обмеження 65 тис. Квітів). Кути огляду хороші по горизонталі, вертикальні помітно гірше. Передача кольору на стандартному для сучасних моделей рівні, поведінка на сонці також типове - текст цілком розбірливий, при цьому картинка трохи блякне.

Передача кольору на стандартному для сучасних моделей рівні, поведінка на сонці також типове - текст цілком розбірливий, при цьому картинка трохи блякне

При вимкненому підсвічуванні екран продовжує ледь помітно світитися, це самий комфортний рівень для читання, роботи з пристроєм в темряві. Загалом, типовий для комунікатора дисплей, який трохи перевершує аналоги по чіткості картинки за рахунок ледь помітно меншою діагоналі при ідентичному дозволі.

Загалом, типовий для комунікатора дисплей, який трохи перевершує аналоги по чіткості картинки за рахунок ледь помітно меншою діагоналі при ідентичному дозволі

До змісту >>>

інтерфейси

Стільниковий модуль комунікатора підтримує стандарт GSM (GSM 900/1800/1900) і технологію EDGE. Апарат також має ІЧ-порт, Bluetooth і Wi-Fi модулі. Як бачите, набір інтерфейсів максимальний, подивимося, як вони працюють.

Для підключення кабелю синхронізації і зарядного пристрою використовується роз'єм MiniUSB. Для гарнітури - типовий для комунікаторів 2.5 мм роз'єм на боковому ребрі. Для роботи з бездротовими інтерфейсами використовується стандартна програма з набору ОС. При роботі з ІК-портом ніяких проблем не виникло, дані успішно приймаються і відправляються з комунікатора.

Bluetooth 1.2, кількість профілів стандартно для стека від Microsoft, який і використовується в пристрої. Подивимося, які профілі реалізовані в комунікаторі і за що вони відповідають:

 • Serial Port Profile (SPP). Емулює COM-підключення пристроїв. Використовується в основному для синхронізації з настільним комп'ютером, підключення зовнішніх Bluetooth-пристроїв, наприклад, Bluetooth GPS-приймача.
 • Object Push Profile (OPP). Використовується для передачі об'єктів, наприклад, записів календаря, контактів.
 • Hands-Free Profile (HFP). Підключення Bluetooth-гарнітури, пристрої гучного зв'язку.
 • DUN (Dial-Up network). Використання пристрою в режимі модема
 • Human Interface Device Profile (HID). Підключення Bluetooth-клавіатури.
 • Advanced Audio Distribution Profile (A2DP). Передача стереозвуку по Bluetooth.
 • Audio Video Remote Control Profile (AVRCP). Управління відтворенням музики з бездротової гарнітури.

Ніяких проблем в роботі Bluetooth-модуля виявлено не було.

Wi-Fi версії 802.11b. Робота Wi-Fi тестувалася найпростішим способом: відбувалася серія дзвінків в мережі Skype. На апараті, який ми тестували, робота Wi-Fi була нестабільною. В деякі моменти в ОС після активації цього інтерфейсу Wi-Fi просто пропадав з меню, відповідно, переривався зв'язок. Проблема вирішується м'якою перезавантаженням пристрою.

Всі бездротові інтерфейси можуть працювати одночасно, Bluetooth підтримує декілька одночасних підключень. Для швидкого доступу до меню інтерфейсів можна вивести на екран "Today" соотвествующий елемент.

До змісту >>>

Автономна робота

Знімна Li-Ion батарея у моделі має ємність 1530 мАг. Відзначимо, що однаковий акумулятор використовується у всіх комунікаторах, вироблених компанією Quanta. Аналогічної ємністю володіють моделі O2 XDA Atom (і її модифікації), Orsio n725, Rover G5, Glofiish X500, X500 + і M700. У найпершому апараті платформи були серйозні проблеми з енергоспоживанням. Перед тестуванням у нас були побоювання, що в HP rx6815 ми не побачимо будь-яких змін, а значить і нормальних показників часу автономної роботи.

В умовах московської мережі Мегафон при середній інтенсивності використання різних функцій (до 30 хвилин розмов в день, 30 хвилин Інтернет по GPRS, 30 хвилин Wi-Fi) комунікатор в середньому працював два - два з половиною дні. При активному використанні варто готуватися до того, що заряджати наладонник доведеться раз в день.

Ми провели наші стандартні тести в трьох режимах роботи.

 • Reading mode - режим мінімального навантаження. Підсвічування екрану виставляється на мінімальний рівень. Чи включається програма для читання книг Haali Reader і активується автопрокрутка.
 • MP3 mode - режим навантаження при програванні музики. Підсвічування екрану відключається (при неможливості використовується функція програми SPB Pocket Plus), гучність виставляється на середній рівень, до пристрою підключаються навушники. З використанням програми MortPlayer програються MP3-файли з бітрейтом 128 Kbit / s.
 • Maximum load - режим максимального навантаження. Яскравість екрану виставляється на максимальний рівень. Включаємо програвач Core Player і запускаємо фільм з роздільною здатністю 320x240 пікселів.

Результат непоганий, але, як видно з таблиці, час роботи в режимі читання критично мала. Зверніть увагу на результати однокласника, O2 XDA Atom. Тут ми бачимо ще більш погані показники. Все ж помітно, що енергоспоживання апарату піддалося зміні. При цьому ахіллесовою п'ятою в енергоспоживанні стає екран. При максимальній і мінімальній яскравості дисплея ми бачимо ідентичний час роботи.

При максимальній і мінімальній яскравості дисплея ми бачимо ідентичний час роботи

Кріплення SIM-карти являє собою рухливий блок з пазами, в які і вставляється карта. Недолік кріплення в тому, що пази занадто широко розташовані один від одного, SIM-карта просто провалюється і не тримається в блоці. Доводиться класти її відразу на місце контакту і зверху накривати блоком.

Доводиться класти її відразу на місце контакту і зверху накривати блоком

Пластикова кришка закривається щільно, добитися навіть незначного люфту можна тільки при навмисному її розхитуванні.

Пластикова кришка закривається щільно, добитися навіть незначного люфту можна тільки при навмисному її розхитуванні

До змісту >>>

Камера

У порівнянні з O2 XDA Atom камера в HP стала працювати набагато швидше. Саме повільність інтерфейсу камери була одним з головних її недоліків.

В апараті встановлена ​​2-мегапіксельна CMOS-камера. Автофокусу і макрозйомки немає. Спалах (ліхтарик) хоч і відносно сильний - висвітлює простір на кілька метрів - не рятує ситуацію: на знімках в темряві нічого розібрати неможливо. Відзначимо, що за якістю знімків камера відноситься до класу типових для Windows Mobile-платформи.

Інтерфейс камери можна охарактеризувати ємним виразом: «ні риба ні м'ясо». Так. У головному меню в режимі видошукача є багато інформативних значків і пунктів. Але варто вам захотіти змінити хоча б один параметр налаштувань, доведеться відкривати спеціальне повноекранне меню і змінювати все в ньому. Після інтерфейсу апаратів Glofiish або ж Asus і HTC подібне ноу-хау сприймається важко. Працювати з камерою з цієї причини незручно. Кожна настройка забирає багато часу.

Кожна настройка забирає багато часу

Трохи поговоримо про налаштування камери. Для фото доступні наступні дозволи:

 • 1600x1200 точок
 • 1280x960 точок
 • 640x480 пікселів
 • 320x240 пікселів
 • 160x120 пікселів

Баланс білого:

 • авто
 • тінь
 • сонце
 • Лампа розжарювання
 • флуоресцентна лампа

Також можна налаштувати різкість, контрастність, насиченість, установку дати на знімок, таймер і деякі інші параметри.

Також можна налаштувати різкість, контрастність, насиченість, установку дати на знімок, таймер і деякі інші параметри

Відео записується у форматі 3gp c дозволом 352x288, 176x144 або 128x96. В цілому настройки в режимі відео повторюють настройки в режимі фото. З особливостей відзначимо включення / відключення запису звуку. Якість і дозвіл записаного далекі від ідеалу, хоча розібрати об'єкти зйомки все ж можна.

Якість і дозвіл записаного далекі від ідеалу, хоча розібрати об'єкти зйомки все ж можна

Крім режимів фото і відео присутні ще декілька: режим зйомки з таймером і режим «ніч».

(+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG  (+) Збільшити, 1200х1600, JPEG  (+) Збільшити, 1200х1600, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1600х1200, JPEG (+) Збільшити, 1200х1600, JPEG (+) Збільшити, 1200х1600, JPEG

В цілому враження від камери нейтральне. Знімки виходять досить насиченими, яскравими, хоча їм бракує різкості. Якість відео низька.

До змісту >>>

продуктивність

Обсяг оперативної пам'яті дорівнює 51.90 Мб (з 64 Мб). З 128 МБ встановленої flash-пам'яті (в ній зберігаються всі призначені для користувача дані) користувачу доступно 116.72 Мб. Недолік flash-пам'яті завжди можна компенсувати покупкою карти розширення пам'яті для відповідного слоту. Для установки набору необхідних програм вбудованої flash-пам'яті комунікатора більш ніж достатньо.

Для установки набору необхідних програм вбудованої flash-пам'яті комунікатора більш ніж достатньо

Комунікатор використовує центральний процесор Intel Xscale PXA27x з тактовою частотою 416 МГц. На сьогоднішній день процесори Intel Xscale залишаються найбільш продуктивними при однакових з конкурентами частотах.

Ми провели стандартні тести. Почнемо з результатів тестування продуктивності пакетом SPB Benchmark . Для порівняння візьмемо результати схожих моделей.

За тестом центрального процесора HP трохи випереджає Atom і закономірно відстає від більш потужного Orsio.

За тестом центрального процесора HP трохи випереджає Atom і закономірно відстає від більш потужного Orsio

Цей індекс описує швидкість роботи з оперативною пам'яттю (читання / запис / переміщення). Відставання моделей на базі WM 5.0 пояснюється новою організацією пам'яті в цій ОС. На сьогоднішній день цей параметр вже не критичний при оцінці продуктивності. Високий результат Orsio обумовлений саме спеціальної програмної оптимізацією платформи, не більше. На практиці різниці між Orsio n725, HTC P3400 і HP rx6815 практично немає.

Наведемо результати тестування в програвачі Core Player, це найбільш Наближення до реальності тест. Нагадаємо, что результат, Рівний 100%, говорити про ті, что відео в зазначеним дозволі и якості буде програватіся на пристрої без помітніх «прігальмовування», віпадання кадрів можливе лишь в дінамічніх сценах. Значення вище 120-130% означає, що потужності апарату вистачить для бездоганного (без зависань і випадання кадрів) програвання відео зазначеного дозволу і якості.

Як і очікувалося, за швидкістю обробки відео процесор Intel Xscale лідирує. Процесор Samsung закономірно програє Intel і випереджає більш повільний TI`s OMAP. У тесті найважчого ролика (640x480 пікселів) HP rx6815 показав результат 93%. Якщо переглядати дійсно «важке» відео (висока якість, дозвіл і т.д.), то можуть бути уповільнення і випадання кадрів в активних сценах. У всіх інших випадках продуктивності апарату буде достатньо для будь-яких завдань.

До змісту >>>

програмне забезпечення

Про базові можливості операційної системи Windows Mobile 5.0 for Pocket PC і пакетів оновлень (AKU) ви прочитаєте у відповідних матеріалах, а тут спробуємо оцінити додатковий набір програм.

0 for Pocket PC і пакетів оновлень (AKU) ви прочитаєте у відповідних матеріалах, а тут спробуємо оцінити додатковий набір програм

Продукти HP ніколи не відрізнялися щедрим набором додаткового ПЗ. Але в разі даної моделі у нас була певна надія. Все-таки і O2, і Orsio мають непоганий набір додаткових програм. Однак в Hewlett Packard залишилися вірні своїм традиціям ...

Єдине (!) Додатковий додаток, встановлене в комунікатор, - програма HP Photosmart Mobile. Додаток майже повністю копіює функціональність стандартної програми для перегляду малюнків - фото і відео. Відмінності зводяться до можливості відсилати фото відразу адресату або на друк через програму від HP, а також проводити найпростіші маніпуляції: розворот знімка, додавання до нього голосового або текстового коментаря.

Така убогість додаткового ПЗ відверто засмучує.

До змісту >>>

враження

Якість прийому знаходиться на стандартному рівні і не викликає нарікань. Гучність звуку дзвінка, як ми вже говорили, заслуговує оцінки нижче середнього. В умовах вулиці, транспорту гучності зовсім недостатньо, в результаті пропускаються майже всі дзвінки. Вібродзвінок - дрібна безперервна дріб, його можна відчути, але сильним назвати не можна.

Гучність розмовного динаміка середня, її достатньо в більшості ситуацій. Крім згаданої проблеми з Wi-Fi-модулем є складнощі з проходженням USSD-запитів. Банальна перевірка балансу за кодом * 102 # просто не проходить. Проблема вирішується правкою реєстру, що є далеко не всім користувачам. При виборі апарату потрібно звертати увагу на ці деталі.

У мережі можна знайти безліч пересудів на тему того, чи є в апараті FM-радіо. Теоретично модель повинна мати відповідний модуль, адже створена вона базі O2 XDA Atom. З іншого боку, є і сумніви - в HP працюють недурні люди і могли потурбуватися повним видаленням цієї частини. Програмно радіо немає, і купуєте ви комунікатор без цієї функції, можливо, в майбутньому народні умільці та зможуть її активувати (при такій нагоді технічно).

В даний час середня вартість моделі складає 13-14 тисяч рублів (520 доларів США). Найближчі конкуренти, однокласники на базі модифікованої платформи, Orsio n725 і RoverPC G5, мають вартість 16-17 тисяч рублів (640 доларів США), тобто різниця становить більше 100 доларів США. У мінуси HP rx6815 можна записати нестабільне енергоспоживання і відсутність радіо. В іншому модель ідентична конкурентам.

Апарат виходить цікавим не стільки в світлі конкуренції з однокласниками по платформі, скільки при погляді на бюджетний сегмент. Адже тут ми бачимо простіші HTC P3400, Voxtel W520. У порівнянні з цими моделями ціна лише трохи вище, при цьому функціонально апарати різні, HP rx6815 виграє.

У порівнянні з цими моделями ціна лише трохи вище, при цьому функціонально апарати різні, HP rx6815 виграє

ПОСИЛАННЯ по темі:

описание:

 • Клас: Windows Mobile-комунікатор
 • Форм-фактор: моноблок
 • Виробник: Quanta Computer
 • Конкуренти: O2 XDA Atom, RoverPC G5, Orsio n725
 • Матеріали корпусу: пластик
 • Положення в лінійці: відкриває
 • Операційна система: Windows Mobile 5.0 for Pocket PC (AKU 2.6)
 • Процесор: Intel XScale PXA 27x 416 МГц
 • Оперативна пам'ять: 51.90 Мб доступно (з 64 Мб)
 • ROM: 116.72 Мб доступно користувачу для зберігання даних, установки програм
 • Інтерфейси: miniSD, IrDA 1.2 (SIR), Bluetooth 1.2, USB для заряду / синхронізації, Wi-Fi (IEEE 802.11 b)
 • GSM 900/1800/1900, GPRS / EDGE
 • Екран: TFT 2.7 "(41x54.5 мм) c роздільною здатністю 240х320 пікселів, відображає 65 тисяч кольорів (заявлено 262)
 • Камера: 2 Мп зі спалахом (максимальний дозвіл - 1600x1200 точок), записує відео
 • Батарея: знімна Li-Ion ємністю 1530 мАг. Заявлений час роботи - до 6 днів в режимі очікування, до 5.5 годин розмов
 • Особливості: вбудовані стереодинаміки
 • Габарити: 102x58x19.5 мм
 • Вага: 140 г.

Дякуємо інтернет-магазин iBond за наданий на тестування комунікатор.

Обговорення на форумі >>>

До змісту >>>

Артем Лутфуллін ( [email protected] )
Опубліковано - 21 червень 2007 р

Є, что Додати?! Пишіть ... [email protected]

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика