Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Менше означає краще!

Ціна - 62 000 руб.
Бажання Apple перевести всіх і вся на пристрої з використанням Retina-дисплеїв гідно поваги.Небагато компаній здатні тягнути індустрію за собою.Після iPhone і iPad з Retina-дисплеєм компанія добралася до ноутбуків серії MacBook Pro, а далі, ймовірно, на черзі MacBook Air і настільна братія iMac.Але до чого забігати вперед, краще познайомимося з 13-дюймовою версією MacBook Pro Retina.
Ціна - 62 000 руб

Перше, що кидається в очі при погляді на MacBook Pro 13 з Retina-дисплеєм, - більш компактний і тонкий корпус і менший у порівнянні зі звичайною версією MacBook Pro 13 вага: 1,62 кг (у останньої - 2,06 кг). Можна було очікувати, що Apple чимось пожертвує, наприклад ємністю акумулятора, але немає, тут цифри свідчать про протилежне - 74 Вт ∙ год проти 63,5 Вт ∙ год. Щоб домогтися подібних результатів, інженерам довелося поламати голову - зокрема, вони позбулися традиційного жорсткого диска на користь куди більш компактного і продуктивного SSD, а заодно відправили на пенсію відживаючий своє оптичний дисковод. Ноутбук отримав традиційно витончений корпус з алюмінію, а також додаткові порти, серед яких є не тільки Thunderbolt, але і довгоочікуваний USB 3.0. Новий MacBook Pro Retina з екраном в 13,3 дюйма заслуговує найпильнішої уваги.
Перше, що кидається в очі при погляді на MacBook Pro 13 з Retina-дисплеєм, - більш компактний і тонкий корпус і менший у порівнянні зі звичайною версією MacBook Pro 13 вага: 1,62 кг (у останньої - 2,06 кг)
Традиційно компанія приділяє велику увагу кожній дрібниці, включаючи упаковку: в акуратній коробці шарами укладені ноутбук і все необхідне для нього, а саме: блок живлення, силовий кабель, вилка, пара інструкцій і безворсової ганчірочка. 13-дюймовий MacBook Pro Retina став найлегшою моделлю в сімействі, майже на півкіло легше звичайного 13-го, а товщина зменшилася на півсантиметра - до 19 мм. Начинка одягнена в суцільний алюміній з м'якими кутами, з боків і на тильній частині біля основи розташовані акуратні вентиляційні отвори, шум незмінно низький навіть при високих навантаженнях.


Перше, що кидається в очі при погляді на MacBook Pro 13 з Retina-дисплеєм, - більш компактний і тонкий корпус і менший у порівнянні зі звичайною версією MacBook Pro 13 вага: 1,62 кг (у останньої - 2,06 кг). Можна було очікувати, що Apple чимось пожертвує, наприклад ємністю акумулятора, але немає, тут цифри свідчать про протилежне - 74 Вт ∙ год проти 63,5 Вт ∙ год.

З одного боку корпусу розташовані порт USB 3.0, кардрідер SD і повноцінний порт HDMI, з іншого - другий USB 3.0, парочка Thunderbolt і 3,5-мм джек для підключення навушників. Зазвичай в цьому місці люблять нарікати на малу кількість роз'ємів. Можливо, зауваження справедливе, але ж перед нами ноутбук, мобільний пристрій, при стаціонарному ж застосуванні ніхто не заважає задіяти USB-розгалужувач. Довгоочікувана підтримка USB 3.0 дасть можливість підключати зовнішні швидкісні сховища. Для подібних цілей підійде і Thunderbolt, але його можна використовувати і для виведення картинки на монітор, наприклад.
З одного боку корпусу розташовані порт USB 3

Роз'єм живлення традиційно магнітний, але став тоншим, підходить самому лептопу. Стан зарядки легко відстежити, подивившись на кабель, оснащений діодами, - червоний означає, що апарат заряджається, а зелений - що процес можна відключати. Адаптер живлення MagSafe 2 досить невеликий, його дизайн витриманий у фірмовому стилі.

Відкрити ноутбук простіше простого, для цього в нижній частині є виїмка. На столі MacBook Pro 13 Retina чіпко тримається за допомогою чотирьох масивних гумових вставок. Острівкова клавіатура забезпечена відмінною регульованим підсвічуванням, розкладка звична. Для цифрового блоку, зрозуміло, місця не знайшлося, зате є стрілки, а у Caps Lock - зелений діод активності. Тачпад розташований строго по центру, розміри його досить великі. Він оснащений функцією основний кнопки миші і підтримує безліч жестів, істотно спрощують життя.

Над дисплеєм знаходиться камера FaceTime HD (720p), а парочка мікрофонів, добротно відфільтровує шуми, - на боковині корпусу. Дисплей - головна зірка шоу. Діагональ 13,3 дюйма, матриця IPS, формат зображення 16:10, дозвіл 2560 х 1600. Щільність пікселів матриці становить значні 226 ppi, яскравість і контрастність чудові, як і кути огляду з рівномірністю підсвічування, - спасибі LED-технології. Відзначимо, що облямівка дисплея забезпечена тонкою гумовою вставкою по всьому периметру - можна безпечно закривати кришку, не турбуючись про захисному склі. До такого шикарного екрану звикаєш швидко, і переходити після нього на щось з меншим дозволом вельми важко. Звичайно, не всі сайти і додатки оптимізовані під Retina, але ситуація змінюється, а при необхідності неважко поставити нижчу роздільну здатність. З плином часу ми стали свідками появи чергових ігор, оптимізованих під новий дозвіл, в тому числі таких хітів, як Civilization V, чарівна Trine 2 і культові Witcher 2: Assassins of Kings і Superbrothers: Sword & Sworcery EP, а з додатків можна випробувати Wunderlist , Pocket, Pixelmator і інші. У міру того, як Apple буде переводити весь модельний ряд ноутбуків на Retina-дисплеї, кількість додатків буде рости як гриби після дощу.

Для роботи з цим дозволом потрібна потужна начинка, і процесор Core i5-3210M з базовою частотою 2,5 ГГц (Turbo Boost до 3,1 ГГц), а також вбудована графіка Intel HD Graphics 4000 благополучно справляються зі своїми обов'язками. Але потрібно розуміти, що запуск вимогливих 3D-ігор тут строго протипоказаний, побережіть нерви. Краще розважити себе казуальними проектами, благо дефіциту в них не спостерігається.

Об'єм оперативної пам'яті дорівнює 8 Гбайт, дискового простору - 256 Гбайт. Робота з Wi-Fi не викликає нарікань, антена добре тримає сигнал на відстані, швидкості високі, а для мобільних користувачів стане в нагоді Bluetooth 4.0. Варто особливо згадати динаміки - у них напрочуд приємний звук, та й гучність пристойна.

Діагональ 13,3 дюйма, матриця IPS, формат зображення 16:10, дозвіл 2560 х 1600. Щільність пікселів матриці становить значні 226 ppi, яскравість і контрастність чудові, як і кути огляду з рівномірністю підсвічування, - спасибі LED-технології. Відзначимо, що облямівка дисплея забезпечена тонкою гумовою вставкою по всьому периметру - можна безпечно закривати кришку, не турбуючись про захисному склі.

Apple активно оновлює Mac OS, оптимізуючи її під свої новинки, додаючи підтримку багатопоточності і Retina, але там ще є над чим працювати. Так чи інакше, вичікувати немає сенсу, вже зараз 13,3-дюймовий MacBook Pro Retina - відмінний робочий інструмент з непоганим часом роботи: одного заряду акумулятора цілком вистачає на 6-7 годин при середньому завантаженні. У деяких випадках цей показник може бути менше, але те ж саме в рівній мірі відноситься до будь-якого іншого мобільного пристрою. Ще один момент - наш підопічний здатний тривалий час перебувати в режимі сну: до 30 днів. Гідні показники для настільки технологічного продукту.
Apple активно оновлює Mac OS, оптимізуючи її під свої новинки, додаючи підтримку багатопоточності і Retina, але там ще є над чим працювати
Система охолодження має скромним вдачею, що радує. На корпусі MacBook Pro 13 Retina з боків є по три широких, але тонких повітрозабірника, всередині ж ховається пара вентиляторів, видувають тепле повітря за межі корпусу через тильну грань. Звичайно, під час трудомістких завдань обороти ростуть, але рівень шуму не критичний, особливо якщо порівнювати з переважною більшістю традиційних компактних ноутбуків і ультрабуків.

Острівцевий тип клавіатур став вже стандартом де-факто для сучасних ноутбуків, і треба визнати, що це добре. У випадку з Apple клавіші тактильно приємні, з малим і чітким ходом, якість їх підсвічування відмінне, а читаність букв заслуговує окремої згадки. Нерідко буває так, що англійський алфавіт отримує великий і читається шрифт, а про російську мову забувають. Але MacBook Pro 13 Retina позбавлений подібних вад. Яскравість підсвічування гнучко регулюється, також є доступ до функцій відтворення, яскравості екрану і т. Д.

Паспортні дані:


Тип - ноутбук | Назва - Apple MacBook Pro 13 з дисплеєм Retina (MD213RS / A) | Екран - 13,3 дюйма, матриця IPS, формат 16:10, 2560 х 1600 пікс., LED-підсвітка, яскравість - н / д, контрастність - н / д | Чіпсет - н / д | Процесор - Intel Core i5-3210M, 2,5 ГГц, два ядра | Оперативна пам'ять - 8 Гбайт, DDR3 SDRAM, 1600 МГц | Графіка - Intel HD Graphics 4000 | Дискова підсистема - 256 Гбайт, SSD | Обмін даними - 2 х Thunderbolt, 2 x USB 3.0, кардрідер (SD, MMC) | Зв'язок - Bluetooth 4.0, Wi-Fi (802.11a / b / g / n) | Веб-камера - FaceTime HD, 720p | Відеовихід - HDMI | Аудіо - джек 3,5 мм, здвоєний мікрофон | ОС - Mac OS X, Mountain Lion, 64 біт | ПО - Apple iLife | Акумулятор, Вт ∙ год - 74 | Габарити, см - 31,4 x 21,9 x 1,9 | Маса, кг - 1,62

Результати інструментальної експертизи


GeekBench

7415 балів

NovaBench

668 балів

WebXPRT 2013

999 балів


оцінки


+ Шикарний дисплей з відмінними характеристиками, якісний корпус і чудова клавіатура, компактний дизайн - хочеться бачити більше оптимізованих додатків, не вистачає графічної мощі (чекаємо Intel Haswell?)
якість виготовлення

95

продуктивність

90

висновок:


Apple вміє дивувати навіть простими речами.MacBook Pro 13 Retina - серйозна віха у розвитку компанії, як і його 15-дюймовий побратим.Хтось вважатиме за краще більшу модель, але про мобільність тоді доведеться забути.Apple вдалося створити потужний ноутбук в портативному корпусі, якість збірки і матеріалів традиційно на високому рівні, а екран ... від нього просто неможливо відлипнути!

Микола Арсеньєв

Екаємо Intel Haswell?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика