Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Майбутнє Android. Темна сторона добра.

У минулу суботу на нашому сайті вийшов переклад чудовою зарубіжної статті, наочно показує відношення Google до свого ж чудовий винахід - Android, і їх взаємини з виробниками. Рекомендуємо її до ознайомлення і пропонуємо вам прочитати нижче деякі думки нашого автора Максима Курмаева з цього приводу, а також запрошуємо вас до обговорення теми в коментарях.

Дивлячись на всі останні дії Google мимоволі закрадається думка, що щось тут нечисто. Посилення прагнення нав'язати власні сервіси всім і кожному, попутно насильно затягнувши користувача в соціальну сітку Google+, вже вселяє занепокоєння. Багато звичні і улюблені продукти компанії стають функціонально обмеженими і вимагають наявності аккаунта в горезвісному G +. Недавній приклад з коментарями на YouTube це відкрито показує, хоча, здавалося б, зроблено все для блага користувача і очищення комментов від спамерів та інших неадекватний. Ось тільки зроблено так, що ніхто розібратися толком не може - а навіщо, власне, було так все міняти і як тепер з цим жити? Інший приклад умисної обгороджена Google я бачу в настільки зручному і класному сервісі як Play Музика, з якого я не можу поділитися вподобаним мені треком нікуди, крім Google+. Думаю, можна знайти й інші приклади, але мені хотілося б продовжити далі і перейти до Android, тому що спостерігаються серйозні передумови до того, що скоро "зелений робот" стане зовсім іншим і далеко не кожному це сподобається.



Версія Android 4.4 KitKat приносить безліч як зовнішніх змін користувальницького інтерфейсу, так і внутрішніх, знайомих лише розробникам і гікам. Деякі з них відзначають, що змін в новому апдейте стільки, що в пору було називати його Android 5.0, а не 4.4, і взагалі все більше починає здаватися, що Google почав грунтовно переписувати Android. З одного боку - це добре. Система напевно стане краще і позбудеться від безлічі милиць і болячок, супутніх їй ще з того моменту, як орієнтований на сенсорне управління Android в поспіху листувався під сенсор. З іншого боку, виявляється все більше делікатних нюансів, що дають уявлення про майбутні нововведення.


Згідно з останніми витокам, починаючи з Android 4.4 і далі браузер Google Chrome перестане бути частиною системи Android і стане надаватися виробникам тільки за ліцензією. Вендори будуть змушені виплачувати Google ліцензійні відрахування за право використання браузера в своїх апаратах, або розробляти свої альтернативи (у деяких вони є). Існує і третій шлях - відмова від сплати відрахувань та звернення за допомогою до конкурентам Google - Opera, Mozilla c їх Firefox і іншим. Єдиним легальним місцем для перебування браузера стане лінійка Nexus-пристроїв (в разі відмови виробників від виплат). Чим пояснити таку поведінку Google? Адже на даний момент на кожен Android-смартфон браузер Chrome передвстановлюють за замовчуванням, а доля другого браузера вирішується виробником - найчастіше він просто поступається місцем Chrome.


Компаніям вже доводиться ліцензувати додатки з закритим вихідним кодом від Google, такі як Play Music, Gmail, Календар, Карти та інше, але ситуація з кожним релізом нових версій програм усугбляется. Система стає все більш закритою та ліцензійної. На зорі становлення Android був майже повністю відкритим (а закриті додатки віддавалися іншим по доброті душевній), що дозволило йому захопити велику частку ринку в лічені місяці. Більшість фірмових програм Google ставали частиною системи і надбанням інших - всі були щасливі. Зараз Android займає близько 80% ринку і правила змінилися. Всі сервіси і додатки Google, за які багато людей так люблять Android, вже давно не є частиною системи Android. Це повністю комерційні продукти з закритим кодом, за використання яких Google бере ліцензійні відрахування, буквально примушуючи до цього виробників, так як альтернатив особливо і немає, а створювати з нуля подібні утиліти і сервіси візьметься далеко не кожен вендор. Хіба що Samsung має на усі послуги Google свою відповідь, а Amazon взагалі створює свій Android з блекджек і всім чим покладається. Аналоги деяких нинішніх додатків Google в AOSP-варіанті давно занедбані з часів Android 2.2 Froyo і ніяк не розвиваються. Більш того, до них поступово додається все більше продуктів, на зміну яким приходить "поліпшена" модифікація від Google.



За всім ці бачиться величезне бажання посилити позиції Google Android (Android за версією Google) на ринку Android, а отже і Nexus-пристроїв на ринку інших Android-апаратів. Апарати Nexus і так стоять стовпом, завжди отримуючи найсвіжіші оновлення і стоячи самих осудних грошей, ось тільки їх продажу можна назвати хоч скільки-небудь вагомими у порівнянні з тими ж продажами смартфонів Samsung.



Google давно намагається стати виробником "заліза", а не тільки софта. У випадку з телефонами та планшетами у компанії не було достатнього досвіду і Google потрібен був помічник в особі тодішнього успішного виробника Windows Mobile-пристроїв HTC для створення першого прототипу QWERTY-фону Google Sooner (в дівоцтві HTC EXCA 300), а потім і першого сенсорного гуглофона HTC Dream G1. Далі можна згадати Nexus One, створений на базі HTC Desire, Nexus S від Samsung, Galaxy Nexus від тієї ж Samsung, і нарешті Nexus 4 виробництва LG. Серед планшетів відзначилися ASUS з Nexus 7 і Samsung c Nexus 10. Для ASUS це був повністю новий продукт, а ось для Samsung в новинку була лише начинка пристрою і його екран, тоді як зовні планшет практично повторював Galaxy Note 10.1 в більш практичному корпусі. Смартфон Nexus 5 від LG і Nexus 7 2013 від ASUS я спеціально не став згадувати тут і на це є причини.



До останнього моменту всі апарати Nexus несли риси дизайну своїх батьківських компаній. Нікому б навіть в голову не прийшло сплутати Nexus One з Galaxy Nexus, та й останній сильно відрізнявся від Nexus 4. Відразу було видно хто за ким стоїть. Однак, починаючи з Nexus 7 2013 і Nexus 5 вплив материнських виробників на кінцеву зовнішність продукту стає мінімальним. Нові Nexus 7 і Nexus 5 виглядають ідентично і, якщо не знати хто з них чий, можна сказати, що вони були випущені однією компанією. Правильно - компанією Google. Такий малопомітний момент, як уніфікація дизайнерської концепції Nexus-пристроїв може свідчити ось про що: Google готується до випуску першого по-справжньому свого Nexus. У компанії вже є досвід у виробництві "залозок" - провалився медіаплеєр Nexus Q, смарт-приставка Chromecast. З чуток навіть йде робота над фірмовою ігровою консоллю. До першого власного смартфона - рукою подати. Інакше навіщо закручувати гайки іншим компаніям?



Якщо так піде і далі, то вже дуже скоро Google може підім'яти під себе весь Android (а Android - це ж не тільки Google, це ще і Amazon, наприклад, і вони сильно відрізняються), зробивши його ще більш закритим і менш доступним для інших вендорів, або ж сильно їх обмеживши, забравши собі всі найсмачніші булочки і урізавши Android в ключових моментах. Масла у вогонь підливають чутки про прийдешнє схрещуванні Android і Chrome OS, яка застосовується в фірмових ноутбуках Google - Chromebooks, що випускаються на даний момент силами Acer і Samsung. У них саме браузер Chrome є ключовим елементом системи, навколо якого будуються всі сервіси та програми, доступні в хмарі на серверах Google. А що якщо саме для цього і створюються обмеження для виробників Android, пов'язані з ліцензійними відрахуваннями і великим контролем над розробкою пристроїв?



Яке майбутнє вимальовується у Google Android? Підсумовуючи все вищесказане, можна сказати, що існує два основних шляхи. Перший: Android за версією Google трансформується в мобільний, повністю ліцензійну Chrome OS, встановлювати яку буде тільки Google в свої продукти (прямо як Apple з iOS і Mac OS, які також починають потихеньку зливатися в одне ціле і взаємодоповнюючих), а іншим виробникам доведеться шукати нові платформи для випуску своїх смартфонів (інші гілки Android, на зразок Kindle OS, Ubuntu, Firefox OS і так далі). Samsung, наприклад, вже давно будує план втечі на Tizen, інакше навіщо він взагалі потрібен? Другий шлях: позбавлений всіх ліцензійних сервісів Google, істинно відкритий і звільнений Android буде відданий на розтерзання іншим виробникам, і кожен зможе зліпити з нього свого фірмового робота. Почасти, саме таким зараз і є AOSP, тільки з нього ще не все вирізали і трансформували в черговий фірмовий сервіс Google. Якщо перший шлях виявиться найбільш правдоподібним, ми все залишимося в світі протистояння трьох компаній: об'єднана Google зі своїми пристроями; Microsoft, вже практично злилася з Nokia, яка випускає фірмові планшети і дуже скоро смартфони на об'єднаної платформі Windows Phone і Windows RT; і Apple, раніше всіх них почала випуск фірмових пристроїв на власній операційній системі, яка теж дуже скоро трансформується в єдине ціле. Може бути ще й третій варіант: не виключено, що все залишиться як є, але Google просто буде брати більше відрахувань з виробників, надаючи їм все більше і більше клопоту, примушуючи використовувати тільки фірмові ліцензійні програми.


Яка роль віддається нам, простим користувачам? Дуже хочеться вірити, що ні пасивних глядачів реклами та розважального контенту в поштовому клієнті, номеронабирачі та інших програмах (а сліди цього вже виявлені в Android). Не хотілося б реального повторення сценарію другої серії першого сезону серіалу Чорне дзеркало.


У минулу суботу на нашому сайті вийшов   переклад   чудовою зарубіжної статті, наочно показує відношення Google до свого ж чудовий винахід - Android, і їх взаємини з виробниками

Ось тільки зроблено так, що ніхто розібратися толком не може - а навіщо, власне, було так все міняти і як тепер з цим жити?
Чим пояснити таку поведінку Google?
Інакше навіщо закручувати гайки іншим компаніям?
А що якщо саме для цього і створюються обмеження для виробників Android, пов'язані з ліцензійними відрахуваннями і великим контролем над розробкою пристроїв?
Яке майбутнє вимальовується у Google Android?
Samsung, наприклад, вже давно будує план втечі на Tizen, інакше навіщо він взагалі потрібен?
Яка роль віддається нам, простим користувачам?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика