Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Краща провідна миша для ноутбука. Вибираємо бездротову мишу для ноутбука.

  1. На які параметри слід звертати увагу?
  2. Кращі моделі і фірми ігрових мишок
  3. Критерії вибору мишок
  4. Вибір маніпулятора за призначенням
  5. Способи підключення мишки до ноутбука
  6. Технічні характеристики мишок
  7. Виробники маніпуляторів для ноутбука

Ми настільки звикаємо до своєї миші, що коли стикаємося з проблемою придбання нової, губимося в різноманітті асортименту і функціоналу. Отже, нам необхідна миша. Для того щоб знайти ту саму, НАШУ, ідеальну миша, визначимося з рядом важливих параметрів.

План статті:

На які параметри слід звертати увагу?

1. Інтерфейс підключення. Нам необхідно визначитися, куди ми будемо підключати наш маніпулятор: або ж мобільні пристрої (Або). Якщо в наших планах - робота виключно на персональному комп'ютері , Можна розглядати варіант проводового PS / 2 підключення. Однак слід враховувати, що даний тип інтерфейсу вже відходить у минуле, і в черговий новий комп'ютер свого перевіреного «миша» ви ризикуєте вже не підключити. Тому, щоб уникнути болю втрат і розчарувань, звертаємося до USB-інтерфейсу підключення.

Цей інтерфейс чудово підтримується переважною більшістю видів мультимедійних пристроїв, є хороший шанс підключити вашу мишу до цієї більшості.

2. Провід - «за» і «проти». Відповідь на це питання допоможе нам визначитися з другим параметром інтерфейсу - провідний або бездротової. Розглянемо плюси і мінуси обох.

До плюсів провідний миші можна віднести: стабільність сигналу, відсутність потреби в додатковому обслуговуванні і витратах. Єдиним мінусом є докучливий шнур, що приковує нас до комп'ютера, і чіпляє все підряд.

Плюсом бездротової миші є її мобільність і повна свобода від будь-яких проводів. Негативними моментами є: витрати на батарейки та акумулятори, необхідність зарядки, ризик виникнення перешкод сигналу, короткочасного відмови мишки від послуху. Якщо ви робите часті інтенсивні руху рукою з мишею при роботі за комп'ютером (наприклад, граєте), відповідно заряд батареї буде витрачатися швидше.

Висновок: якщо ви інтенсивно використовуєте миша і не терпите її «капризів», для вас оптимальною буде миша з проводовим інтерфейсом.


Якщо ж ви є прихильником неспішного інтернет-серфінгу, сидячи в кріслі з ноутбуком, або підключили комп'ютер до телевізора (перетворивши його в мультимедійний центр), то зверніть свій погляд на мобільну бездротову мишу . Вона забезпечить задоволення від свободи пересування, а також дозволить вам управляти мультимедійним центром, переглядати відео і фото, сидячи на дивані.



У разі вибору бездротового варіанту миші слід визначитися з видом бездротового інтерфейсу.

Радіочастотний інтерфейс вимагає установки в USB-порт приймача сигналу. Він досить зручний і використовується в більшості пристроїв.

Якщо кількість USB-портів серйозно обмежена, відмінно підійдуть миші з інтерфейсом підключення Bluetooth і. Цей варіант оптимальний для ноутбуків і нетбуків, які мають вбудовані Bluetooth і Wi-Fi -пріёмнікамі (передавачами).

3. Проста оптика або «крутий» лазер. При виборі цього параметра важливо вирішити, де і як ви буде використовувати мишу. Якщо вам потрібна недорога миша для дозвілля за комп'ютером з килимком під рукою і неспішним спілкуванням в соцмережах - ваша миша - світлодіодна. Принцип її роботи більш простий - вбудований світлодіод випускає світіння, яке відбивається від килимка і зчитується сенсором. Ця миша досить добре поводиться на різних поверхнях (крім дзеркальної і глянсовою).

Однак якщо для вас важлива чіткість і «ювелірність» траєкторії курсору на екрані, і ви віддаєте перевагу поводити мишкою по коліну замість килимка, то лазерна миша підійде вам більше. Лазерні миші менш енергоємні, що дозволяє в бездротовому варіанті економити ресурс акумулятора. Також вони володіють великою роздільною здатністю, ніж їх світлодіодні подруги.



4. Що таке dpi, з чим його їдять. Цей параметр відображає чутливість миші до переміщень. Миша з високим dpi реагуватиме на мікроскопічні руху рукою. Мінімальний поріг комфортного переміщення курсора 800 dpi. Світлодіодні миші можуть видати до 1800 dpi. Цього в принципі цілком вистачає для роботи з комп'ютером. Такий варіант відмінно підходить початківцям і консервативно налаштованим користувачам, які не виносять хаотичного метання курсора по екрану.

Кому ж стане в нагоді високий dpi? Перш за все, це геймери за покликанням і представники дизайнерсько-мистецької спільноти. Першим високий дозвіл миші дозволяє ефективно цілитися і управляти персонажем в грі. Другим дозволяє виконувати філігранні штрихи і лінії, перетворювати миша в справжнє продовження руки художника.

5. Час відгуку миші. Цей параметр характеризує максимально можливу частоту опитування миші комп'ютером. Важливий він в основному для геймерів, тому глибше вникати в його зміст не будемо.

6. Скільки кнопок потрібно для щастя. Кількість кнопок на сучасних мишах варіюється від двох до двадцяти. Легко розгубитися в цьому різноманітті. Для визначення потрібної кількості знову повернемося до питання - що робимо на комп'ютері. Якщо переглядаємо інтернет-сторінки, друкуємо в Word і граємо в Zuma, двох кнопок нам вистачить позаочі. Якщо незручно перед друзями, щосили шелестять додатковими кнопками, можна розщедритися на 4-кнопкову миша. А ось якщо ми - завзяті гравці жанру «шутер», доведеться розщедритися на 5-6-кнопкову бойову подругу. Можливість на льоту перемикати дозвіл миші, одним натисканням кнопки розвернутися на 180 градусів дорогого коштує. Шанувальникам ММОРПГ варто придбати 20-кнопкову розкіш. Можливість «кастовать» будь-яку магію натисканням призначеної кнопки мишки, а також запис макросів (автоматичного повторення послідовності дій) в рази полегшать вам завоювання віртуальних всесвітів.


Можливість «кастовать» будь-яку магію натисканням призначеної кнопки мишки, а також запис макросів (автоматичного повторення послідовності дій) в рази полегшать вам завоювання віртуальних всесвітів


7. Тип корпусу, матеріал і розмір. Нам належить вибрати з трьох типів корпусу: класичного, ергономічного, асиметричного.

Класична миша відрізняється симетричністю (як уздовж, так і поперек), часто має округлі обриси. Досить зручна у використанні, не обмежує руху кисті. Однак при тривалій роботі виникає напруга пальців, що викликано відсутністю обліку індивідуальних особливостей будови вашої кисті.

Ергономічна миша органічно повторює форму долоні. Долоню лягати на неї «як влита». Найчастіше така миша розробляється окремо для «правшів» і «лівшів». Однак така миша має тенденцію «вислизати» з долоні при її розслабленні. Тому необхідні додаткові зусилля для її утримання.

Асиметрична миша відрізняється наявністю виступу з боку великого пальця. Рука впевнено розташовується на миші і не створюється дискомфорту при переміщенні. Однак таких мишей невелика кількість і цільовою групою є «правші».

Матеріал миші повинен бути досить шорстким, щоб миша не вислизала. В «топових» моделях мишей матеріал сприяє зниженню потовиділення долонь, створюючи додатковий комфорт.

Ноутбук - досить автономна система , Яка спочатку володіє необхідними компонентами для нормальної роботи. Роль миші в ньому виконує «тачпад» - сенсорна панель . Однак більшість користувачів портативних PC воліють користуватися пахвами.


Однак більшість користувачів портативних PC воліють користуватися пахвами


Вище ми привели основні параметри, облік яких важливий при покупці миші. Зараз за цими параметрами ми визначимо миша, найбільш підходящу для ноутбука.

  1. Інтерфейс: найкраще бездротової - Bluetooth. Ноутбук - символ мобільності і свободи, а більшість моделей оснащено модулями Bluetooth.

  2. Вид сенсора: оскільки ви, швидше за все, будете переміщати мишку по панелі ноутбука (або випадковою поверхні), краще брати лазерну мишу з хорошим дозволом . Це дозволить вам комфортно працювати, переміщаючи миша економними рухами долоні.

  3. Оптимальна кількість кнопок - 4-5. Робить інтернет-серфінг і просту роботу більш зручними.

  4. Розмір: враховуючи малі «робочі» площі для миші, і їх непередбачуваність (ви ж не знаєте де наступного разу сядете з «ноутом» попрацювати), найкраще купити маленьку миша, комфортно лежить в руці.

Кращі моделі і фірми ігрових мишок

Огляд ігрових мишей, їх характеристик і переваг - це тема окремої великої статті. Розглянемо коротко основних виробників і флагманів модельного ряду в сегменті ігрових мишей.


Виробник ексклюзивних ігрових мишей № 1 - фірма Razer. Їх девіз «From gamers for gamers» - «Від геймерів для геймерів».

Флагманами цього бренду є моделі: Razer Mamba Elite, Razer Ouroboros, Razer Imperator (для шанувальників жанру «шутер»), Razer Naga 2014 року, Razer Naga Hex (для експертів ММОРПГ).


Флагманами цього бренду є моделі: Razer Mamba Elite, Razer Ouroboros, Razer Imperator (для шанувальників жанру «шутер»), Razer Naga 2014 року, Razer Naga Hex (для експертів ММОРПГ)


Не відстають і виробники ігрових девайсів Roccat, SteelSeries, Logitech, Saitek, Microsoft. Їх флагманами є Roccat Pyra, Roccat Kone Plus, SteelSeries Diablo, SteelSeries World of Warcraft Legendary, SteelSeries XAI, Logitech G500, Logitech G602, Saitek Mad Catz Cyborg RAT 9, Microsoft SideWinder X8.

Якщо ви досвідчений геймер, вами вже давно обраний улюблений бренд ігровий миші. Ну а якщо ваш «шлях джедая» тільки починається, ви можете без сумнівів вибрати будь-яку з топових моделей вищеперелічених брендів.

Але найголовніше, при покупці миші - дорогий або дешевої - просто приміряйте її в руці. І ви відразу все зрозумієте.

Наостанок пропонуємо вам подивитися корисне відео:

Крім загальних для всіх мишей характеристик (чутливість і тип сенсора, ергономіка і так далі), у бездротових є і свої нюанси:

  • Тип підключення: миша може працювати як через радіоканал за допомогою USB-донгла, так і через вбудований Bluetooth. Для ПК оптимальний перший варіант, так як материнських плат з вбудованими адаптерами Bluetooth не так багато. Однак більшість мишей оснащуються надкомпактними донгла, головний мінус яких - малий радіус зв'язку: якщо системник стоїть під столом, то при підключенні модуля до задніх роз'ємів USB вже можуть бути проблеми зі зв'язком. Тут допоможе USB-подовжувач, який у деяких мишок є в комплекті. Ну а Bluetooth відмінно підходить ноутбуків - в цьому випадку не доведеться займати порти, яких і так зазвичай небагато. Ряд мишок дозволяють використовувати і донгл, і Bluetooth - це дуже зручно, якщо потрібно поперемінно працювати і з ноутбуком, і зі стаціонарним ПК.
  • Тип харчування: тут два варіанти - змінні батарейки АА / ААА (їх можна замінити нікелевими батареями при бажанні) або вбудовані акумулятори. Батарейки зручні непоганим ресурсом і швидкістю заміни, якщо ж купити два комплекти акумуляторів, то не доведеться страждати від забудькуватості, коли старі батарейки сіли, а нових ще не купили - досить просто поміняти комплект, поставивши старий на зарядку. Акумулятори ж дають можливість позбутися від раптового зникнення зв'язку взагалі - або регулярно підключати мишку до USB-кабелю (моделі з роз'ємом), або просто на ніч ставити в підставку-зарядку.

Характерно, що ігрових мишок з бездротовим підключенням менше, ніж їх «хвостатих» побратимів. Головна причина тут навіть не в тому, що раптова втрата зв'язку посеред гри може привести до покупки нової мишки (на відміну від дротових, їх так зручно зі злості кидати в стіну!), а в енергоспоживанні: якісний сенсор з високою чутливістю і частотою опитування потребують потужного контролера , плюс пам'ять для налаштувань і макросів, плюс всюдисуща підсвічування ... Току всього цього потрібно багато, що ні найкращим чином позначається на автономності роботи.

Миша значно полегшує взаємодію користувача з ПК або ноутбуком. Щоб правильно вибрати даний пристрій , Необхідно визначитися з його функціональністю і завданнями, які будуть перед ним ставиться. Розглянемо, яку краще купити мишку для того чи іншого випадку.

Критерії вибору мишок

Для ноутбука миша не є обов'язковим елементом. Якщо при використанні стаціонарного комп'ютера без неї не обійтися, то в лептопі функції маніпулятора виконує тачпад. Однак працювати з ним не завжди зручно. Особливо це відноситься до просунутим користувачам, яким ПК в основному потрібен для сучасних ігор або виконання високоточних дій (наприклад, для роботи з графічними редакторами).

На комп'ютерному ринку механічні маніпулятори представлені багатьма виробниками. При цьому відмінності між різними моделями може бути відчутним не лише в плані вартості, але і по функціональності.

Щоб правильно вибрати миша для ноутбука, необхідно брати до уваги наступне:

  • призначення виробу;
  • варіант підключення;
  • технічні характеристики.

Вибір маніпулятора за призначенням

Розглядаючи, яка миша для ноутбука краще, потрібно відзначити, що по виконуваних завдань електронні маніпулятори поділяються на:

  • офісні;
  • ігрові;
  • спеціалізовані.

Перший вид характеризується звичайною формою і простий комплектацією (наявністю мінімальної кількості кнопок). Така миша повинна бути ергономічною і крім двох стандартних клавіш також мати коліщатко для вертикальної прокрутки і кнопку «подвійний клік», що допомагає швидше відкривати необхідні файли і додатки.

Офісна мишка, як і будь-який інший маніпулятор, повинна бути зручною у використанні. Тому перед тим як вибрати конкретну модель , Рекомендується потримати її в руці і по можливості протестувати.

Ігровий варіант орієнтований на геймерів. граючи в комп'ютерні ігри , Для користувача, перш за все, важлива висока чутливість маніпулятора і можливість швидко віддавати команди свого персонажа. Тому, купуючи мишку для відеоігор, краще вибрати модель з високочутливим сенсором, додатковими кнопками і прогумованої поверхні, щоб уникнути прослизання. Сучасна ігрова миша стоїть досить дорого, проте справжній геймер гідно оцінить всі її переваги в порівнянні зі звичайним маніпулятором.
Ігровий варіант орієнтований на геймерів

Спеціалізовані вироби обладнуються додатковими елементами управління (наприклад, трекболом, невеликий клавіатурою) і дозволяють значно полегшити роботу професійних дизайнерів і програмістам. Правильно вибрати таку мишку досить складно. Від функціональності залежить вартість маніпулятора. Тому купувати його потрібно з розумом, не переплачуючи за зайві кнопки.
Спеціалізовані вироби обладнуються додатковими елементами управління (наприклад, трекболом, невеликий клавіатурою) і дозволяють значно полегшити роботу професійних дизайнерів і програмістам

Способи підключення мишки до ноутбука

Перед тим як вибрати мишку для ноутбука, необхідно визначитися зі способом її підключення до ПК. За цим критерієм маніпулятори поділяються на дві групи:

  • провідні;
  • бездротові.

У свою чергу провідні вироби можуть мати тип інтерфейсу PS / 2 і USB. сучасні ноутбуки роз'ємом PS / 2 цієї статті не обладнуються. Тому якщо ви хочете вибрати дротову миша, краще зупинитися на інтерфейсі USB. В іншому випадку вам доведеться додатково купувати спеціальний перехідник з PS / 2 на USB.
У свою чергу провідні вироби можуть мати тип інтерфейсу PS / 2 і USB

Бездротові маніпулятори можуть взаємодіяти з ПК через радіо-, Bluetooth або Wi-Fi канал . Для роботи така миша потребує джерелі живлення, яким виступають звичайні батарейки . Міняти їх необхідно кожні 3-6 місяців. Тут все залежить від інтенсивності експлуатації пристрою і якості батарейки.

Найпопулярнішими серед бездротових маніпуляторів вважаються вироби, що працюють по радіоканалу. Це обумовлено тим, що вони мають пристойний радіус дії і рідко ламаються. Технологія передачі даних по Bluetooth не така надійна, а при використанні Wi-Fi мишки можуть конфліктувати з бездротовим модемом або іншим пристроєм, що працює за таким же принципом.
Найпопулярнішими серед бездротових маніпуляторів вважаються вироби, що працюють по радіоканалу

Для ноутбука краще купувати бездротову мишку, так як вона є мобільною і не обмежує дій користувача. Вартість таких виробів трохи перевищує ціну на провідні моделі, однак це не критично.

Технічні характеристики мишок

Щоб вибрати кращу мишку для ноутбука, крім призначення і способу підключення також необхідно брати до уваги такі параметри:


Щоб вибрати кращу мишку для ноутбука, крім призначення і способу підключення також необхідно брати до уваги такі параметри:

Виробники маніпуляторів для ноутбука

Щоб вибрати якісну і довговічну миша, необхідно віддавати перевагу тільки перевіреним маркам, до яких відносяться:

  1. A4Tech. випускає маніпулятори різного призначення . Ви зможете підібрати мишку даної фірми як для щоденного, так і для спеціалізованого використання.
  2. Logitech і Microsoft. Проводять дуже якісні і довговічні мишки. Однак коштують вони трохи дорожче своїх аналогів.
  3. Genius і Sven. Відносяться до бюджетного класу, однак і серед них можна знайти гідні варіанти.
  4. Mad Catz, Cougar, Razer. Проводять геймерские і багатозадачні маніпулятори. Коштують вони досить дорого, так що не кожному будуть по кишені.

Який би клас мишки ви не вибрали, для ноутбука оптимальним варіантом вважається бездротовий маніпулятор, що працює по радіоканалу. При цьому розміри виробу повинні бути невеликими, щоб воно вільно поміщалося в сумку для переносного комп'ютера.

Ми вже писали, але лише побіжно згадали про бездротові маніпулятори. Вибір цих пристроїв має свої особливості. Адже критеріїв, на які потрібно спиратися при покупці, як мінімум шість.

Постараємося розібратися, на що варто звернути увагу, а що є просто маркетинговим прийомом для необізнаного покупця.

Оптична або лазерна?

Оптичні миші - грубо кажучи, минуле століття. По-перше, з ними досить незручно працювати в деяких умовах. По-друге, вони примхливі у використанні. По-третє, на сьогоднішній день існує оптимальна заміна оптичним мишкам.

Лазерні Бездротові міші Точні, На Відміну Від оптичних. Крім усього іншого, лазер невимогливий до робочої поверхні (навіть якщо вам доведеться працювати на дзеркальному столі).

бездротові лазерні миші зазвичай довше працюють автономно, ніж оптичні конкуренти. Приклад діє до: 2016 годин у оптичної проти 4032 годин лазерної. Обидва маніпулятора живляться від однієї батареї АА.

Єдине, чим може привабити оптична бездротова мишка потенційного покупця, - вартістю. Ціна на оптику починається від 10 доларів. Лазерні неприв'язані маніпулятори дешевше $ 20 навряд чи знайдете.

Софтверний гігант випускає також мишки на базі сенсора BlueTrack. Однак в СНД вони не особливо популярні, тому і ремонт, в разі чого, буде дорого коштувати. Краще утриматися від покупки BlueTrack-мишей.

Радіо або Bluetooth?

І радіомишь, і Bluetooth-маніпулятори хороші. Енергоспоживання у них фактично рівне. Що стосується технічної точки зору, тут треба відзначити, що кожен тип має свої особливості. Проте вони не критичні при виборі мишки. Але ось що стосується зручності при щоденному використанні, різниця є.

Заважає радіоадаптер в ноутбуці

Радіомишкі вимагають, щоб в комп'ютер був вставлений USB-адаптер. Bluetooth, відповідно, вимагає наявності Bluetooth-адаптера.

З цього зробимо нехитрий висновок. Для PC найкраще купувати радіомишкі. З ними в комплекті завжди йде USB-адаптер, не потрібно буде докуповувати нічого окремо. Якщо у вас ноутбук з підтримкою Bluetooth, краще придбати «Синьозубий» маніпулятор. Так ви позбавите свій лептоп від стирчить приймача і звільніть USB-порт, що актуально для переносних комп'ютерів. Якщо ж виробник ноутбука обділив вас Bluetooth, краще радіомишь. Тільки звертайте увагу, щоб був наноприймач (маленький), а не звичайний.


Тільки звертайте увагу, щоб був наноприймач (маленький), а не звичайний

Радіоадаптер на робочому столі - кращий сигнал зв'язку

Нерідко з радіомишь (особливо з цільовими - комп'ютерними) в комплекті поставляється USB-подовжувач. Потрібен він для підключення радіоадаптера прямо на робочому столі. Це покращує якість сигналу, що приймається від бездротового маніпулятора.

У Bluetooth-мишок є два мінуси - вони трапляються набагато рідше радіоконкурентов. І стоять, відповідно, значно дорожче.

На батарейках або акумуляторах?

На щастя, минули ті жахливі часи, коли звичайні офісні бездротові мишки буквально за тиждень-два вбивали батареї з повного заряду до нуля.

Сучасні маніпулятори можуть працювати по 2-4, а то і 6 тисяч годин на одному комплекті батарейок. Середній показник на сьогоднішній день - близько 150 діб безперебійної автономної роботи.

Чи є сенс переплачувати за акумуляторні мишки, якщо ті ж одноразові батарейки будете міняти від сили раз на півроку?

Скільки DPI краще?


В мережі Інтернет багато дискутують на тему, скільки DPI найкраще для мишки. І однозначної відповіді тут також немає.

Взагалі, DPI - це кількість точок на лінійний дюйм. Виходить, що число DPI для миші - то кількість пікселів, яке миша бачить на одному лінійному дюймі робочої поверхні. Чим більше параметр DPI, тим чіткіше і плавніше миша реагує на маніпуляції користувача.

Як показує практика, звичайному користувачеві цілком вистачає і значення 1000 DPI. Особливо при роботі на ноутбуці, де зазвичай не так вже й великі дозвіл і діагональ монітора.

Чим більше DPI, тим дорожче маніпулятор. Для прикладу: компанія пропонує бездротову радіомишь XG-760 з DPI 3200 всього за $ 20. Але це виняток. Бо найдешевший конкурент - Orochi з 4000 DPI - коштує вже $ 100.

Три чарівні літери для простого користувача можна вважати лише маркетинговим прийомом.

Розмір: велика чи маленька?

Тут ви можете повністю орієнтуватися на свої переваги. Якщо подобаються маленькі, без проблем, ви знайдете мишку настільки маленьку, наскільки це можливо. Якщо подобаються на всю п'ятірню, що ж, і це не проблема.

Головне, стежте за тим, щоб було зручно переносити маніпулятор в сумці для ноутбука, коли виникне така необхідність. Адже великі мишки просто фізично можуть не влізти в деякі маленькі чохли для лептопів.

Звичайна або мультимедійна?

Класика або Hi-Tech? Ви вільні вибирати: на смак і колір, як говориться ...

Прочитав тут напередодні в Мережі, мовляв, бездротові мультимедійні миші їдять більше енергії батарей, ніж простенькі аналоги. Елементарний аналіз найбільш популярних на нашому ринку моделей показав, що всі ці чутки - блеф.

Шестікнопочная автономно працює стільки ж, скільки і чотири кнопковий модель цієї ж фірми -. В обох мишах використовується по 2 маленькі батареї ААА.

НАЙПОПУЛЯРНІШІ МОДЕЛІ БЕЗДРОТОВИХ МИШЕЙ

Безперечні лідери по співвідношенню ціни і якості в країнах СНД на сьогоднішній день - компанії і A4Tech. Також представлені, Gembird. І навіть Microsoft народ нерідко купує.


І навіть Microsoft народ нерідко купує

Мабуть, одна з найдешевших популярних бездротових мишок . Це класична радіомишь з оптичним сенсором. Тут всього 2 кнопки плюс 1 колесо прокрутки. Радіоприймач нано (читай - маленький), так що не буде особливо заважати при транспортуванні ноутбука. І діставати постійно не потрібно. Середня ціна - 20-25 доларів США.


Середня ціна - 20-25 доларів США

Лазерний радіоманіпулятор. 510-я модель мультимедійна: 5 кнопок і 1 відхиляється колесо прокрутки. Приймач також невеликий - не заважатиме. На сайті виробника заявлено, що миша може працювати мало не до ДВОХ років на одному комплекті батарей. Ціна питання - 45 доларів США.


Ціна питання - 45 доларів США

Оптична радіомишь. Дві кнопки і колесо прокрутки. Цей маніпулятор привертає до себе увагу двома тисячами DPI в поєднанні з дуже демократичною ціною - всього близько 15 у. е. За це покупці прощають навіть відсутність хоч одного додаткової кнопки . У комплекті також йде чохол.


У комплекті також йде чохол

Оптична радіомишь з додатковою, третьої, кнопкою. G7-200 б'є рекорд G9-400 вартістю в $ 12.


G7-200 б'є рекорд G9-400 вартістю в $ 12

A4Tech G6-70D

Незважаючи на те що випускається вже більше трьох (!) Років, актуальна і по сьогоднішній день. G6-70D - оптична радіомишь з наднизьким споживанням енергії. Тут цілих 5 кнопок (2 класичні і 3 додаткові) і колесо прокрутки. З мишею в комплекті поставляється USB-подовжувач, щоб радіоадаптер було зручно підключати до стаціонарного комп'ютера та й для кращого зв'язку.


Лазерний маніпулятор з радіоприймачем маленького розміру. Миша ця незвичайного дизайну - трохи повернутого (у всіх сенсах слова). У 735-го "Дефендер" п'ять кнопок (2 стандартні + 3 додаткові клавіші) плюс відхиляється колесо прокрутки. Час автономної безперервної роботи - до трьох місяців. Максимально DPI - 1600. За $ 20 девайс буде вашим.


Прямий конкурент, благо майже за всіма параметрами вони схожі. Хіба що дизайн різний - тут консервативні нотки превалюють. Зате можна підібрати різні кольори - синій, бордовий або класичний чорний.


Ще один лазерний радіоманіпулятор. Правда, цей гризун уже має конкретне призначення - бути підключеним до стаціонарного комп'ютера. З мишею в комплекті йде док-станція. Вона в собі поєднує функції радіоприймача і зарядного пристрою . Миша велика, пятікнопочний. Це чудо коштує близько 19-20 доларів. Правда, вже пропадає з продажу, так що, якщо зацікавило, покваптеся знайти.


Ще одна миша з цільовим призначенням. Тільки на цей раз призначена для ноутбуків. Бо коннектітся через Bluetooth. Вище, в статті, я говорив, що майже всі ноутбуки мають Bluetooth. Відповідно, не потрібно забивати USB-порт радіоприймачем. За іншими параметрами миша від Microsoft теж на висоті, бо лазерний сенсор і 4 кнопки плюс коліщатко не можуть не радувати. $ 60 - і миша для ноутбука ваша.

Невелике керівництво по вибору комп'ютерної миші.
Здавалося б, чого тут такого? Зазвичай на таки питання відповідають - "Аби працювала", "Прийшов, побачив що сподобалося, порівняв ціни і купив", "А у неї хіба є якісь характеристики?" и т.п.
Але якщо невдало вибрати комп'ютерну мишу, то можуть бути незручності в роботі, що згодом може привести до такої хвороби, як Синдром зап'ястного каналу.

Звичайно, не все так плачевно, та й менеджери в магазині можуть Вам допомогти. Але все ж зараз трохи розберемося в цьому питанні. У мене самого 4 миші різного типу.

Які бувають комп'ютерні миші?

Основна відмінність - це бездротові і дротяні.

Бездротові будуть хорошим рішенням для ноутбуків, а так само для тих, хто не любить дроти (не в маніакальному сенсі, а щоб не заважали).
До недоліків зрозуміло можна віднести те, що потрібно міняти батарейки. Термін служби залежить як від самих батарейок, так і від частоти використання. Зрозуміло дешеві батарейки і повсякденна робота швидко їх розрядить. З власного досвіду можу повідомити, що при використанні дорогих батарейок і повсякденної роботи, термін служби становив близько півроку.
Виробники розуміють для чого купують більшість таких типів мишок, тому часто намагаються їх робити більш мініатюрними або складними
але зустрічаються і ігрові варіанти

Виробники розуміють для чого купують більшість таких типів мишок, тому часто намагаються їх робити більш мініатюрними або складними   але зустрічаються і ігрові варіанти


Прогрес не стоїть на місці і зараз почали випускати якусь подобу бездротових мишей, маніпуляторів на руку.



Правда я в магазинах ще не зустрічав такі, хоча їх почали виробляти вже рік тому. Може з часом з'являться.

З рекомендацій щодо вибору бездротових мишей я раджу акцентувати увагу в першу чергу на те, як буде знаходиться в руці. Її комфортність при роботі. Тобто навіть якщо у Вас рука більша, то краще вибрати варіант побільше, ніж на мініатюрну.

Які бувають провідні миші?

Основна відмінність - це оптичні та лазерні.

Принцип оптичних мишок заснований на там, що застосовується оптоелектронний датчик, що складається з світлодіода, що випромінює світловий сигнал на поверхню, на якій знаходиться мишка, і приймача відбитого сигналу, який обчислює положення і переміщення мишки, а потім передає ці дані курсору для переміщення його на екрані монітора. Працюють оптичні мишки практично на будь-яких поверхнях, за винятком скляних і дзеркальних.



Основним параметром оптичних мишок є чутливість і дозвіл.
Вимірюється в точках на дюйм і чим більше значення, тим точніше миша. Так, наприклад, чутливість сучасних оптичних мишок знаходиться в діапазоні від 400 до 4000 точок на дюйм (dpi).
Сьогодні майже будь-яка оптична мишка по точності зможе задовольнити будь-якого звичайного користувача.



З рекомендацій по вибору, крім тих, що описані вище, зазначу так само що потрібно звертати увагу н комфортність в руці.

Принцип лазерних мишок практично не відрізняється від оптичної, тільки там замість оптичного датчика, використовується лазер, який в рази підвищує її точність. Так само ці миші працюють на будь-яких поверхнях, включаючи дзеркальні і скляні.
Такі миші люблять геймери. Так як крім точності, в ній ще передбачені всякого роду примочки, у вигляді додаткових клавіш (які ще можна і запрограмувати) і спеціальної кнопки, що дозволяє в один клік регулювати чутливість.


Так як крім точності, в ній ще передбачені всякого роду примочки, у вигляді додаткових клавіш (які ще можна і запрограмувати) і спеціальної кнопки, що дозволяє в один клік регулювати чутливість


Лазерні миші зазвичай роблять важкими. Зроблено це спеціально для геймерів, щоб миша просто так в процесі гри не піднімалася з килимка. Зазвичай в них присутні спеціальні вантажі для цього.


Так само можна купити миша на палець. Працює на всіх поверхнях. Але думаю незвично буде.

Зараз вибір мишей дуже різноманітний. Розрізняються вони не тільки тими характеристиками які я описав вище (комфортність в руці, точність, дозвіл), а так же форм-фактором і зрозуміло брендами.

Трохи про форм-факторі.
Можна зустріти мишки у вигляді машинок або жіночого тіла (а так само інші). Так, виглядають красиво, але от при прямому використанні це ізвращенство буде важко. Краще таке подарувати, а самі не використовувати. Як подарунок буде виглядати прикольно


Як подарунок буде виглядати прикольно



Так само непоганим варіантом на альтернативу бездротової миші для ноутбука (а саме для нього найчастіше купуються таку миші), може послужити миша з "равликом" для скручування дроту. Зручності, як то кажуть "на обличчя": і маленька, і місця багато не займає, і провід не заважає (при регулюванні).

Зручності, як то кажуть на обличчя: і маленька, і місця багато не займає, і провід не заважає (при регулюванні)

Тепер про бренди, марках і виробниках.

Виробники офісних і домашніх мишок: Genius, Logitech, Defender, Microsoft, Samsung, Sven.

Виробники ігрових мишок: A4Tech (недорогі бюджетні модельки), SteelSeries, Razer.

Часто можна на прилавках зустріти таких виробників як: Chicony, Kreolz, Oklick та інші. З власного досвіду можу повідомити, що це зазвичай дешеві російські виробники. Які, тим не менш, хочуть вибитися в лідери. Але я б такі не брав бо відсоток браку у них занадто великий поки що.
Звичайно від шлюбу ніхто не застрахований, але у великих компаній він менше.

На які параметри слід звертати увагу?
Кому ж стане в нагоді високий dpi?
Оптична або лазерна?
Радіо або Bluetooth?
На батарейках або акумуляторах?
Чи є сенс переплачувати за акумуляторні мишки, якщо ті ж одноразові батарейки будете міняти від сили раз на півроку?
Скільки DPI краще?
Розмір: велика чи маленька?
Звичайна або мультимедійна?
Класика або Hi-Tech?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика