Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Корпус системного блоку - форм-фактор корпусів комп'ютера - Все про комп'ютери та Windows

Корпус системного блоку є основним елементом комп'ютерної системи, на якому кріпляться всі його пристрої.

Корпуси можуть мати різні форми - вертикальну і горизонтальну.

Вертикальна - вежа (tower) зазвичай розташовується поруч з монітором або ставиться під стіл вниз. Тільки не слід його копати ногами, тому що внутрішні елементи комп'ютера дуже чутливі до струсу. Вертикальні вежі підрозділяються на наступні формати: mini-tower, midi-tower, big-tower.

Mini-tower - досить невисокий по висоті корпус. Спочатку, в епоху панування системних плат формату Baby АТ, був самим добре поширеним, але сьогодні він зустрічається значно рідше, тому що з розміщенням в ньому повнорозмірних системних плат АТХ можуть з'явитися проблеми, залишаються лише малогабаритні плати форматів micro-ATX і flex-АТХ. Такі корпусу найчастіше використовується в комп'ютерах найпростіших конфігурацій і застосовуються в якості офісних машин або мережевих терміналів.

Midi-tower - найбільш поширений сьогодні формат корпусу - midi (middle) -tower АТС. Він забезпечує використання великої кількості накопичувачів і практично всіх типів системних плат при прийнятних габаритних розмірах. Даний вид корпусу підходить практично для всіх домашніх і офісних машин і застосовується всюди.

Big-tower - є найбільш великогабаритними корпусами і забезпечують розташування системних плат будь-яких розмірів і найбільшої кількості пристроїв формату 5,25 ", найчастіше 4 - 6. Крім того, вони частіше за все комплектуються блоками живлення підвищеної потужності. Основна сфера застосування таких корпусів - робочі станції, невеликі сервери і комп'ютери для просунутих користувачів.

Горизонтальна форма носить назву «десктоп» (desktop) Горизонтальна форма носить назву «десктоп» (desktop). Розташовується звичайно під монітором. Виглядає така конструкція дуже витончено. Однак збирати і ремонтувати комп'ютер на базі «десктопа» важко і незручно. До того ж обсяг горизонтального корпусу значно менше, а блоки живлення відрізняються малою потужністю. Тут можна зробити висновок - час корпусів типу «десктоп» невблаганно проходить, поступаючись місцем новому поколінню «tower».

На передній панелі корпусу розташовуються дві кнопки, кілька світлодіодних індикаторів і вбудований динамік.

Кнопки: одна кнопка «Power» служить для включення / виключення живлення, друга «Reset», необхідна для перезавантаження комп'ютера в разі його зависання.

Що стосується світлодіодних індикаторів, то один з них служить для відображення стану комп'ютера, включений або вимкнений, а другий зазвичай прив'язаний до жорсткого диска і спалахує в момент, коли комп'ютер робить запис або читання з жорсткого диска.

Тепер давайте розберемося з внутрішньою будовою корпусу. Внутрішній корпус комп'ютера умовно можна поділити на три зони: місце під блок живлення, місце під материнську плату і корзина для дискових накопичувачів.

Говорячи про внутрішню структуру корпусу, слід сказати, що підрозділяються корпусу по форм-факторів: ATX і BTX.

Давайте спочатку розберемося з AT, ATX, micro ATX. ATX є найбільш сучасним корпусом і більшість нинішніх системних плат розраховані саме під нього. ATX характерний більш легкий доступ до внутрішніх пристроїв комп'ютера (навіть без використання викрутки). Також в ньому покращена вентиляція всередині корпусу, є можливість встановлення більшої кількості повнорозмірних плат розширення і розширені можливості по управлінню енергоспоживанням. Micro ATX - малогабаритний варіант, добре підходить для компактних базових персональних комп'ютерів з мінімальною кількістю плат розширення (мінімальними розмірами і доступною ціною). Переваги, які забезпечує ATX - програмне вимикання, включення за сигналами різних внутрішніх пристроїв і т.д.

Форм-фактор BTX (Balanced Technology Extended) розроблений компанією Intel в 2003 році. У новому стандарті забезпечено більш ефективне охолодження, значне зниження шуму систем охолодження, а також більш зручне розташування внутрішніх компонентів для збірки. Якщо порівнювати з форм-фактором ATX, то тут була змінена загальна схема розташування пристроїв всередині корпусу. Наприклад, форм-фактор передбачає використання одного вентилятора, який розташовується на блоці живлення і який здатний самотужки забезпечити необхідний потік повітря для охолодження компонентів системи від передньої частини корпусу до задньої частини.

У порівнянні з форм-фактором ATX материнська плата в форм-факторі BTX перевернута, в результаті чого кулери відеокарти підставились під повітряний потік. Форм-фактор BTX в свою чергу підрозділяється на три групи: стандартний BTX, micro-BTX і pico-BTX. Ці групи відрізняються своїми розмірами і кількістю слотів для плат розширень.

Розташування материнської плати. Класичний варіант установки материнської плати в корпус формату АТХ передбачає розташування блоку живлення у верхній його частині, тим самим, потік повітря від кулера блоку живлення спрямований на процесор і модулі оперативної пам'яті, що забезпечує їх додаткове охолодження. Спочатку відповідно до специфікації АТХ від вентилятора блоку живлення потрібно нагнітати повітря в корпус, проте внутрішні елементи блоку живлення самі досить сильно нагріваються в процесі роботи, внаслідок чого процесор обдувається вже струменем гарячого повітря, тим самим не сприяє ефективному його охолодженню. Останнім часом вентилятори блоку живлення знову стали працювати на відсмоктування повітря назовні, що, при наявності додаткового нагнітає вентилятора в передній частині корпусу, забезпечує наскрізний потік повітря, що охоплює майже всі більш-менш нагріваються елементи комп'ютера.

Останнім часом вентилятори блоку живлення знову стали працювати на відсмоктування повітря назовні, що, при наявності додаткового нагнітає вентилятора в передній частині корпусу, забезпечує наскрізний потік повітря, що охоплює майже всі більш-менш нагріваються елементи комп'ютера

При всіх своїх перевагах корпусу з верхнім розташуванням блоків живлення мають і один недолік - великі габаритні розміри, особливо у висоту. З метою їх зменшення в деяких моделях корпусів midi-tower блок живлення був розгорнутий на 90 ° і розташований паралельно системній платі. Таке рішення, при незначному збільшенні ширини системного блоку, дозволило різко зменшити його висоту і, зберігаючи можливість установки 3 великих зовнішніх пристроїв, властиву корпусам типу midi, наблизитися до розмірів mini. Іноді такі корпусу називають midi-mini tower. В цьому випадку вентилятор блоку живлення розташований безпосередньо над процесором і процес відведення гарячого повітря від системи охолодження процесора полегшується. Але і тут є свої недолік. Полягає він в малій висота вільного простору над системною платою, що унеможливлює встановлення перехідника Slot1 / Socket370 стандартного розміру.

Другий недолік такого рішення полягає в погіршенні загальної циркуляції повітря в корпусі, тому що кулер блоку живлення працює в замкнутому просторі, відгородженим спереду кошиком з накопичувачами і шлейфами до них, а знизу платою відеокарти. Більш того, зменшення розмірів тіла призвело до того, що більшість корпусів midi-mini дозволяють встановлювати без особливих проблем системні плати АТС розміром 305 х 210-220 мм, а повнорозмірні системні плати формату АТХ (розміри 305 х 244 мм) часто не дозволяють встановити 5 -дюймових дисководи CD-ROM. Правда, більшість сучасних системних плат укладаються в ці обмеження, але тим не менш, власникам таких корпусів треба бути уважним при покупці нової материнської плати.

comments powered by HyperComments

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика