Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Комп висне повільно працює. Комп'ютерні віруси і adware ПО

 1. Причини, за якими може гальмувати ноутбук
 2. 1.2 Перегрів ноутбука
 3. 1.3 Падіння ноутбука, або залиття його водою
 4. 2.1 Комп'ютерні віруси і adware ПО
 5. 2.2 Не встановлені всі драйвери
 6. 2.3 Безліч програм в автозавантаження
 7. підсумок
 8. Причини і методи вирішення
 9. Вигляді: Чому гальмує ноутбук?
 10. фрагментація файлів
 11. Автозавантаження
 12. віруси
 13. Завислі процеси і утиліти
 14. Проблеми з секторами на диску
 15. Система охолодження в пили або несправностей
 16. параметри електроживлення
 17. Вимогливі або несумісні програми
 18. Механічні пошкодження
 19. Як налаштувати ноутбук щоб не гальмував
 20. Відео: Щоб наш комп'ютер не зависав
 21. підготовка
 22. установка SSD
 23. Перевірка BIOS
 24. перевстановлення Windows
 25. Відео: Як встановити Windows
 26. Налаштування без установки ОС
 27. Додаткова ОП
 28. слабкий процесор
 29. Віруси і шкідливі програми
 30. Комп'ютер гальмує через жорсткого диска
 31. перегрів компонентів
 32. Малий свап
 33. Занадто багато сміттєвих файлів
 34. Багато програм в автозавантаження
 35. Комп'ютер гальмує через браузера
 36. Проблеми з драйверами
 37. Занадто много пилу
 38. Лага гри на комп'ютері
 39. візуальні ефект
 40. замість висновків
 41. Проблеми з охолодженням
 42. Велика кількість запущених додатків
 43. Багато програм в автозавантаження
 44. Шлюб оператівної пам'яті
 45. Некоректні параметри електроживлення
 46. Занадто багато тимчасових файлів
 47. Заповнений системний диск

Ваш ноутбук став жахливо гальмувати, хоча раніше такого не було? Жахливо гальмують гри на ноутбуці? Повільно працює інтернет? У сьогоднішній статті розглянемо причини, за якими може гальмувати ноутбук, а також шляхи їх вирішення.

Причини, за якими може гальмувати ноутбук

 • Вони діляться на внутрішні - тобто проблеми з залізом.
 • Зовнішні - ноутбук гальмує через встановленого софта

1.1 Несправний жорсткий диск ноутбука

Коли виходить з ладу жорсткий диск, це починає відчуватися майже одразу. Комп'ютер жахливо сильно гальмує. Програми або вікна можуть відкриватися по кілька хвилин, сама операційна система завантажується надзвичайно довго. Відбувається це через те, що операції читання / запису на жорсткому диску тривають дуже довго, або ОС не вдається прочитати інформацію зовсім. перевірити поверхню жорсткого диска можна за допомогою програм Victoria або MHDD. Велика кількість не читаються секторів, або секторів, які читаються вкрай повільно, можуть істотно гальмувати роботу ноутбука.

1.2 Перегрів ноутбука

Будь-ноут, вкрай примхливий девайс, крім того, система охолодження лептопів швидко забивається пилом. Коли температура процесора близька до максимальних, то для захисту від перегріву спрацьовує троттлінг (throttling). Суть якого в істотному (до 50%) зниження його продуктивності. Робиться це для того, щоб процесор не вийшов з ладу через підвищення його температури. Тому, переконайтеся, що температура ноутбука не перевищує норму, можливо гальма з'явилися саме через його перегріву.

Як правило, систему охолодження в ноутбуках треба чистити один раз на рік. Для ноутбуків HP це обов'язково, бо кулера там забиваються дуже швидко.

Перевірити температуру процесора можна програмою AIDA

1.3 Падіння ноутбука, або залиття його водою

Якщо ви коли-небудь кидали свій девайс, або заливали його рідиною він теж може гальмувати. В результаті пошкодження друкованої плати на материнській платі, або корозії від рідини. Виявити цей дефект надзвичайно складно, а виправити практично неможливо тому ушкодження можуть бути прихованими.

2.1 Комп'ютерні віруси і adware ПО

Комп'ютерні віруси також можуть сильно уповільнювати роботу ноутбука, навіть найпотужнішого. Десятки програм, наприклад Майнер біткойнов, навантажують процесор поставлять на коліна будь-ноут. Якщо раптом ноутбук став гальмувати, обов'язково перевірте систему на віруси. наприклад пробна версія Kaspersky Internet Security 2016 пропрацює в повнофункціональному режимі 45 днів, для перевірки і лікування будь-якого ноутбука від вірусів цього буде цілком достатньо.

2.2 Не встановлені всі драйвери

Обов'язково, після того як ви переустановили Windows необхідно завантажити з сайту виробника ноутбука все необхідні драйвера для обладнання. Той, хто нехтує цим правилом, може зіткнутися з тим, що у нього взагалі не запускаються або гальмують гри.

Наприклад в вашому ноутбуці встановлена ​​гібридна відеокарта: для додатків робочого столу - це Intel HD, для 3D ігор - це nVidia GeForce GT650M. Якщо не будуть встановлені драйвери для nVidia Optimus , То система не буде знати, що в іграх необхідно перемикатися на відеоадаптер nVidia. 3D графіка буде оброблятися на малопотужному Intel HD, відповідно гри будуть сильно гальмувати, наприклад усіма улюблені World Of Tanks.

В обов'язковому порядку, після кожної переустановки системи йдіть на сайт виробника, де використовуючи пошук по моделі качайте драйвера для своєї ОС (дотримуючись розрядність).

2.3 Безліч програм в автозавантаження

Ще одна причина, по якій часто гальмує ноутбук, навіть найновіший - коли безліч програм завантажується в місці з системою. Деякі виробники ноутбуків (наприклад Sony Vaio ) Люблять пхати просто божевільна кількість стандартних програм в свої ноутбуки. укупі з встановленим антивірусом , а також різними браузерами Аміго (які також прописують себе в автозавантаження) і подібним мотлохом, то очікування завантаження ноута може стати болісним.

Прибрати все зайве з автозавантаження досить просто. Ось інструкції для Windows 7 і Windows 10. Користувачі "вісімки" можуть діяти за аналогією.

підсумок

Щоб позбавити ваш ноутбук від гальм виконайте наступне:

 • перевірте жорсткий диск
 • перевірте температуру, чи відрізняється від нормальної
 • перевірте комп'ютер на віруси і рекламне ПО
 • встановіть всі драйвери
 • почистіть автозагрузку

Сподіваюся, що вам допомогла ця стаття. На знак подяки автору, поділіться нею в соціальних мережах.

сучасні мобільні комп'ютери - складні пристрої і їхні власники стикаються іноді з самими різними збоями. Одна з самих частих проблем полягає в зниженні продуктивності.

Додатки, які раніше працювали стабільно, раптом починають відкриватися повільно, а працюють ще гірше.

Перше, що варто зробити з'ясувати причини, чому гальмує ноутбук. Після цього можна приступати до вирішення проблеми.

Причини і методи вирішення

Стандартної ситуацією є випадок, коли через деякий час після покупки користувач помічає, що ноутбук став працювати недостатньо швидко. Існує безліч проблем, які можуть викликати «гальма» в роботі. На щастя, багато хто з них користувачі можуть усунути самостійно.


Розглянемо основні причини, які призводять до падіння швидкості роботи:

 • велика кількість «сміття» в системі;
 • фрагментація файлів;
 • багато програм в автозавантаження;
 • зараження шкідливим ПЗ;
 • некоректна робота додатків;
 • проблеми з жорстким диском;
 • неполадки з системою охолодження;
 • неправильна настройка або несумісність програм;
 • механічні пошкодження.

Наведений список дає можливість наочно переконатися в тому, що проблеми, з-за яких може гальмувати мобільний ПК, можуть бути самі різні. Розповімо про них докладніше і дамо поради щодо усунення їх.

Вигляді: Чому гальмує ноутбук?

Багато сміття в системі

Користувачі, які часто встановлюють і видаляють програми, можуть зіткнутися з ситуацією, коли система стає занадто «засмічена» різноманітними залишками від софта, через що ПК починає працювати некоректно.

Вся справа в тому, що під час установки більшість програм розміщують спеціальні записи в системному реєстрі , А видалення може проходити неправильно. В результаті спостерігаються збої в роботі системи. Вирішити проблему можна за допомогою спеціальних утиліт для чищення системи.

Наведемо список з найбільш популярних додатків для чищення системи від сміття:

 • CCleaner;
 • SlimCleaner Free;
 • Clean Master for PC;
 • Ashampoo WinOptimizer Free.


CCleaner;  SlimCleaner Free;  Clean Master for PC;  Ashampoo WinOptimizer Free

Більшість з таких утиліт розповсюджується безкоштовно і не вимагає особливих знань для використання. Знайти їх можна на офіційних сайтах розробників.

фрагментація файлів

Під час роботи портативний ПК майже постійно звертається до жорсткого диска , Туди записується інформація користувача, а також необхідні для функціонування файли. При цьому збереження відбувається найближчим для головок вільне місце на жорсткому диску. В результаті частини файлу можуть виявитися в різних місцях вінчестера - фрагментуватися.


Велика фрагментація жорсткого диска призводить до того, що його головки змушені при читанні постійно рухатися вперед-назад. Це вимагає певного часу. Швидкість роботи ПК в результаті падає. Для зниження цього ефекту рекомендується періодично проводити дефрагментацію.

Розглянемо, як виконати дефрагментацію диска засобами Windows:


Порада. Процес виконання дефрагментації може зайняти досить багато часу, тому краще його запускати на ніч або в інший час, коли ПК не планується використовувати.

Автозавантаження

Багато програм при установці прописуються в автоматичне завантаження при старті ОС. Користувачі просто забувають зняти відповідну галочку в інсталятор або не підозрюють, що це може призвести до зниження продуктивності.

Насправді будь-який запущене автоматично додаток, так само як і інші, займає оперативну пам'ять, навантажує процесор і так далі. Вирішити проблему досить просто. Потрібно відключити непотрібний софт з автозапуску. Зробити це можна засобами Windows або за допомогою сторонніх утиліт , Наприклад, CCleaner.

Розглянемо, як налаштувати автоматичний запуск програм при завантаженні Windows засобами ОС:


Розглянемо, як налаштувати автоматичний запуск програм при завантаженні  Windows засобами  ОС:

віруси

Дуже велика проблема сьогоднішніх користувачів ПК - віруси і інші типи шкідливого ПЗ. Вони можуть вкрасти важливі дані, знищити інформацію і викликати різноманітні збої при роботі.


Наведемо кілька порад, які допоможуть знизити ризик зараження ПК вірусами:

 1. встановіть на комп'ютер антивірусне ПЗ;
 2. підтримуйте антивірусні бази в актуальному стані;
 3. перевіряйте всі скачані з інтернату файли на віруси;
 4. включите брандмауер;
 5. не відвідувати підозрілі сайти;

Більш ніж в 60% випадків відповідь на питання, чому гальмує гра на ноутбуці або повільно працює програма, буде звучати - через віруси. На щастя, навіть якщо зараження вже сталося можна скористатися спеціальними утилітами і вилікувати ПК.

Наведемо список утиліт, які допоможуть вилікувати вже заражений ПК:


Досить просто завантажити програму з сайту розробника і запустити сканування. Через деякий час додаток покаже список заражених файлів і запропонує усунути проблему.

Завислі процеси і утиліти

Програми та утиліти під час роботи створюють процеси, які в деяких ситуаціях «зависають» або починають забирати багато системних ресурсів . Для вирішення проблеми необхідно зупинити їх виконання.

Розглянемо порядок дій для зняття «завис» процесу:


Якщо при наступних запусках програми ситуація повторюється, то необхідно оновити його версію або знайти альтернативне ПО для виконання завдань.

Проблеми з секторами на диску

На жорсткому диску з часом або після падіння з'являються збійні сектора, що призводить до зниження швидкості запису і читання даних. Тому необхідно іноді проводити перевірку вінчестера для їх виявлення і виправлення. Зробити це можна за допомогою вбудованого засобу Windowsілі сторонніми утилітами.


Розглянемо, що робити для запуску процесу перевірки і відновлення секторів засобами ОС:

Розглянемо, що робити для запуску процесу перевірки і відновлення секторів засобами ОС:

Тестування секторів жорсткого диска і виправлення помилок займає досить багато часу. Це варто враховувати перед запуском утиліти.

Порада. Якщо збійні сектора з'являються часто, то слід замінити вінчестер для виключення ситуації втрати даних.

Система охолодження в пили або несправностей

При виході з ладу системи охолодження або великій кількості пилу всередині корпусу пристрою порушується нормальний відведення тепла. В результаті він сильно гріється. При досягненні певних порогів тактова частота знижується для зниження виділення тепла і падає продуктивність.


У разі, коли ноутбук перегрівається настільки, що це може загрожувати визначних об'єктів таким як процесор або відеокарта, його робота зупиняється і відбувається примусове відключення. Виключити таку ситуацію можна регулярно проводячи чистку мобільного ПК.

Розглянемо, як можна почистити ноутбук від пилу будинку самостійно:


Увага! Часто користувачі цікавляться, чи може через перегрів ноутбук вийти з ладу. Відповідь однозначна: так. Не варто доводити ситуацію до цього.

параметри електроживлення

Деякі настройки режимів економії електроенергії в ноутбуці можуть привести до зниження швидкості роботи. Наприклад, часто при роботі в режимі харчування від акумулятора знижується тактова частота процесора, що збільшує час роботи від батареї.

якщо при автономної роботи необхідна більш висока продуктивність, то потрібно настроїти план живлення в «Панелі управління». Там же можна перевірити коректність налаштувань для інших режимів.

Вимогливі або несумісні програми

Сучасні програми з кожною версією нарощують вимоги до апаратної частини комп'ютера. Тому свіжі ігри та інші вимогливі додатки можуть повільно працювати на ноутбуках, які вироблені пару років назад. Вирішити проблему допоможе модернізація або заміна мобільного ПК.


Несумісна програма, встановлена ​​в системі - ще одна причина по якій часто ноутбук починає несподівано гальмувати.

В цьому випадку необхідно спробувати наступні дії:

 • скачати і інсталювати останню версію додатки;
 • включити режим сумісності з іншими версіями ОС;
 • перевстановити Windows вибравши версію більш підходящу для ПО;
 • замінити програму на аналогічну.

Якщо ж несумісність пов'язана з апаратною частиною, наприклад, вимогам до ОЗУ, то доведеться модернізувати або міняти ноутбук.

Механічні пошкодження

Мобільність ноутбуків призводить до того, що ці апарати досить сильно схильні до механічних пошкоджень. Їх кидають, заливають і так далі. Проблем виникає через це безліч і вони бувають найрізноманітніші.


Фото: механічні пошкодження ноутбука

Усунути самостійно неполадки, що виникли в результаті механічних пошкоджень не вийде. Необхідно звернутися до фахівців сервісного центру для проведення тестування і ремонту.

Як налаштувати ноутбук щоб не гальмував

Гальма в роботі мобільного ПК з часом можуть вивести з себе будь-якого користувача. Звичайно, як варіант можна замінити його на новий. Але для цього буде потрібно витратити досить велику суму, а комп'ютери дуже швидко застарівають.


Більшість користувачів вважають за краще використовувати більш дешеві варіанти збільшення продуктивності. це:

 1. настройка ПО;
 2. модернізація апаратної частини.

Правильна настройка Windowsдля досягнення максимально продуктивності полягає в наступному:

 • регулярне чищення системи;
 • перевірка і усунення помилок, хоча б раз в 1-3 місяці;
 • підбір відповідних налаштувань планів електроживлення;
 • використання новітніх версій драйверів;
 • установка більш підходящих параметрів віртуальної пам'яті;
 • видалення зайвих додатків з автозапуску.

В результаті продуктивність системи підросте, але при цьому вона ніколи не стане вище, ніж була відразу після покупки. А ось модернізація апаратної частини може підняти ПК на новий рівень.

Відео: Щоб наш комп'ютер не зависав

збільшуємо продуктивність

Причина низької швидкості ноутбуків, випущених відносно недавно, часто криється не в процесорі і відеокарті, а в використанні досить повільних жорстких дисків і невеликий обсяг оперативної пам'яті . На щастя, збільшити ОЗУ і замінити вінчестер на твердотільний накопичувач можна не змінюючи купи деталей. Це дозволить значно підняти швидкість роботи.

підготовка

Перед покупкою нового SSD диска і його установкою в портативний ПК необхідно упевнитися в тому, що це можливо. Підтримка необхідна з боку BIOS і ОС. В налаштуваннях комп'ютера повинен бути присутнім ACHIрежім роботи контролера SATA.


Важливо! Необхідно розуміти, що для використання всіх можливостей SSD накопичувачів необхідна ОС Windows 7 і вище, на XP деякі технології не підтримуються.

Незайвим перед покупкою буде перевірити підтримуваний режими SATAконтроллера за допомогою спеціальних утиліт, наприклад, HWiNFO. Якщо підтримується тільки робота в режимі SATA-II, то купувати більш швидкі диски безглуздо.

Купуючи оперативну пам'ять, слід звернути увагу на підтримувану частоту і максимальний обсяг, який можна встановити. Зробити це можна в технічної документації на сайті виробника.

установка SSD

Установка SSD-диска в ноутбук зазвичай проводитися натомість старого жорсткого диска.

Для проведення цієї процедури необхідно виконати наступні дії:


Перевірка BIOS

Правильна робота SSDдіска забезпечується тільки в режимі ACHI. Саме він дозволяє передавати команду trim, яка в фоновому режимі дає можливість накопичувача очищати комірки, що містять видалені файли.

Розглянемо, як встановити в BIOS ПК режим ACHIдля SATA-контролера:


перевстановлення Windows

Після установки нового накопичувача операційної системи та інших програм на ньому немає, тому потрібно виконати нову установку ОС. Для цього буде потрібно завантажувальний USB-флешка або диск.

Розглянемо основні дії, які треба виконати для установки ОС Windows:

 1. завантажити з інсталяційного носія;
 2. виберіть режим «Повна установка»;
 3. вкажіть системі, що установку необхідно проводити на SSD з незайнятим простором;
 4. слідуйте підказкам інсталятора;
 5. перезавантажте комп'ютер;
 6. в меню BIOS SETUP встановіть SSD першим в списку пріоритетів завантаження.

Відео: Як встановити Windows

установка драйверів

Правильна робота внутрішніх і зовнішніх пристроїв комп'ютера забезпечується спеціальними утилітами - драйверами. після перевстановлення Windows буде потрібно заново їх інсталювати.

Наведемо основні дії, які необхідно виконати для установки драйверів:

 1. завантаження драйверів з офіційного сайту;
 2. розпакування отриманих архівів при необхідності;
 3. інсталяція за допомогою установників з комплекту або використовуючи засоби ОС.

Налаштування без установки ОС

У деяких випадках після установки нового накопичувача користувачі не хочуть повністю перевстановлювати операційну систему, а також бажають зберегти всі наявні дані. В цьому випадку можна скористатися спеціальними програмами для клонування системи на новий накопичувач , Наприклад, Acronis® True Image HD.


Додаткова ОП

Багато ноутбуки ще кілька років тому поставлялися з об'ємом ОЗУ максимум в 2 ГБ. У той же час розширення оперативної пам'яті здатне істотно збільшити швидкість роботи системи.


Більшість ноутбуків дозволяють встановити дві планки ОЗУ, а доступ до них здійснює дуже просто. Для цього, як правило, досить зняти кришку знизу ПК.

Важливо! Перед покупкою нових модулів необхідно ознайомитися зі специфікацією і купувати тільки сумісні з моделлю пристрою планки.

Розглянемо процес заміни або установки додаткової пам'яті в ноутбуці:

 1. знеструміті ПК и ВИДАЛИТИ батарею;
 2. Відкрити відсік ОЗУ;
 3. при необхідності війняті старі модулі;
 4. Встановити Нові планки пам'яті;
 5. закрити відсік ОЗУ.

Існує безліч способів поліпшити швидкість роботи ноутбука. Тому якщо ноутбук раптом почала гальмувати має сенс насамперед розглянути саме їх, а лише потім замислюватися про витрату грошей на покупку нового портативного ПК.

У вас гальмує комп'ютер або ноутбук? Повільно працює, довго думає, постійно глючить і зависає? Так, приємного тут мало. Але це можна виправити. Чому комп'ютер почав сильно гальмувати? Причини тут можуть бути які завгодно. І вгадати їх навмання не вийде.

Щоб зрозуміти, чому гальмує комп'ютер і як виправити цю проблему, потрібно перевіряти всі Можливі варіанти методом виключення - одна за одною. Для полегшення цього завдання нижче наведений список основних причин, чому гальмує комп'ютер або ноутбук і як його можна прискорити.

Перша і сама банальна причина, чому сильно гальмує комп'ютер або ноутбук - у вас встановлено занадто мало оперативної пам'яті (ОЗУ). Проблема тут в тому, що програми постійно оновлюються і з кожним роком «їдять» все більше ресурсів.

если раніше Windows XP і Opera 12 потрібно умовно 200 Мб оперативної пам'яті, то зараз для Віндовс 10 і Google Chrome останньої версії потрібно близько 2 Гб ОЗУ. А це рівно половина (на багатьох ноутбуках встановлено 4 Гб). Додайте сюди Photoshop, текстовий редактор Word, музичний плеєр - відразу зрозумієте, чому ноутбук або комп'ютер гальмує, зависає і повільно працює.

Щоб зрозуміти, чи дійсно причина в ОЗУ чи ні, запустіть диспетчер задач, натиснувши Ctrl + Shift + Del. Потім відкрийте вкладку «Швидкодія» і дивіться, скільки оперативної пам'яті зайнято в той момент, коли ПК сильно гальмує.

На скріншоті вище видно, що Windows 7 «їсть» 2,2 Гб ОЗУ. Але тут встановлено 8 Гб, тому в цьому конкретному випадку проблем немає.

Що робити, якщо комп'ютер дуже тупить саме через оперативної пам'яті? Тут є кілька варіантів:


слабкий процесор

Ще одна причина, чому висне і гальмує ноутбук або комп'ютер - занадто слабкий процесор. По суті, ця проблема тісно перетинається з попередньою. Якщо включити одночасно кілька програм - процесор може не впоратися з таким навантаженням.

Щоб це перевірити, запустіть диспетчер задач і відкрийте вкладку «Швидкодія». Тут видно відсоток завантаженості процесора.


Тут видно відсоток завантаженості процесора

Якщо він занадто високий, у вас є два варіанти. Перший - купити новий процесор . І другий - постаратися знизити кількість одночасно включених програм до мінімуму.

Віруси і шкідливі програми

Якщо комп'ютер або ноутбук став гальмувати ні з того, ні з сього - велика ймовірність, що ви зловили вірус. На жаль, сьогодні зловити заразу в інтернеті простіше простого. А ось знайти її і видалити - це вже проблема.

Вірусів сьогодні дуже багато. Є Майнер, які завантажують Windows на 100%, в результаті чого ПК або ноутбук дуже сильно гальмує. Настільки, що за ним взагалі неможливо працювати - мишка реагує на натискання через 30-60 секунд.

Щоб перевірити, чи дійсно ноутбук або комп'ютер став тупити через вірусів, потрібно виконати перевірку антивірусом і утилітою для видалення шкідливих програм.

Комп'ютер гальмує через жорсткого диска

Якщо ПК або ноутбук повільно працює і тупить, хоча раніше було нормально, то, можливо, проблема в жорсткому диску.

Причин тут може бути кілька:

перегрів компонентів

Ще одна популярна причина, чому тупить комп'ютер - перегрів компонентів. Особливо це стосується лептопів. Якщо ноутбук став гальмувати через Певний час (А відразу при включенні працював нормально), то напевно проблема в перегрів.


За цим потрібно постійно стежити, оскільки через вісокої температури бувають не тільки гальма - рано чи пізно може щось згоріти або вийти з ладу.

Малий свап

Ця проблема безпосередньо пов'язана з браком ОЗУ. Адже файл підкачки - це віртуальна пам'ять , Яка активується в тому випадку, якщо не вистачає стандартної. Особливо ця проблема часто спостерігається у геймерів.

Через недостатній обсяг файлу підкачки починає лага комп'ютер. Причому не відразу, а через деякий час. В результаті навіть на потужному комп'ютері лагает CS Go, Warface, Танки й інші не дуже вимогливі ігри.

В результаті навіть на  потужному комп'ютері  лагает CS Go, Warface, Танки й інші не дуже вимогливі ігри

Це, зрозуміло, не єдина причина, по якій може виникати дана проблема , Але спробувати все ж варто. Благо виправити цю проблему нескладно.

Занадто багато сміттєвих файлів

Ще одна причина, через яку комп'ютер почав тупити, лежить прямо на поверхні. Проблема тут у великій кількості «сміття»: тимчасові файли, старих записів в реєстрі, який накопичився кешу в браузері і т.д.

Виправити це дуже просто:

 • видаліть програми, якими давно не користуєтеся;
 • приведіть в порядок робочий стіл (видаліть все, що не потрібно);
 • очистіть кошик (вона теж займає місце);
 • видаліть кеш браузера.
 • почистіть реєстр і тимчасові файли.


почистіть реєстр і тимчасові файли

Багато програм в автозавантаження

Якщо комп'ютер гальмує при запуску, то причина тут очевидна - ви додали занадто багато програм в автозавантаження. Адже їм всім потрібно час, щоб завантажитися. А поки вони включаться, може пройти 5 хвилин. Саме через це комп'ютер довго вантажиться і гальмує.


Надалі вони теж можуть вам заважати. Ви запустіть браузер або іграшку, а всі програми з автозавантаження залишаться включеними! Не дивуйтеся, що при такому розкладі навіть на продуктивному комп'ютері гальмують гри або програми.

Загалом, якщо у вас сильно тупить ноутбук, почистіть автозагрузку. Це допоможе прискорити Windows і позбавить від гальм.

Комп'ютер гальмує через браузера

Дуже часто буває так, що браузер гальмує комп'ютер. Так, їсть він чимало. А якщо встановлено тільки 2 або 4 Гб ОЗУ - це проблема. Тут навіть один браузер здатний повністю навантажити ваш ПК.

Також комп може глючити через те, що у вас:

 • встановлен стара версія браузера;
 • відкрито занадто багато вкладок;
 • запущено відео в Full HD якості.

Виправити цю проблему можна декількома способами:

 1. Встановіть останню версію браузера.
 2. Постарайтеся закрити всі непотрібні вкладки - це знизить навантаження.
 3. Перевірте браузер на віруси і видаліть їх (якщо є).

Проблеми з драйверами

Ще одна причина, чому сильно тупить комп'ютер - проблеми з драйверами. Що робити в цьом випадка?

Для початку перевірте, чи встановили ви драйвера взагалі. Для цього перейдіть в Пуск - Панель управління - Диспетчер пристроїв і подивіться, чи є там жовті оклику значки . Їх наявність говорить про проблеми з драйверами і необхідності їх перевстановлення.


Їх наявність говорить про проблеми з драйверами і необхідності їх перевстановлення

Занадто много пилу

Як давно ви чистили системник або ноутбук від пилу? Але ж від цього він може грітися. Пил порушує нормальну циркуляцію повітря, а ви потім ламаєте голову, чому ноутбук сильно гальмує і що робити.


Цю процедуру потрібно виконувати хоча б раз на рік. А якщо не вмієте - зверніться в сервісний центр , Не так уже й дорого коштує ця послуга.

Лага гри на комп'ютері

Тут причин може бути дуже багато. адже крім стандартної оптимізації Windows, необхідно, щоб у вас був потужний ноутбук , Які підходив би під рекомендовані Системні вимоги . Але якщо у вас лагает Доту 2, Варфейс або CS Go, то це проблема. Її можна виправити шляхом зміни налаштувань в грі, параметрів відеокарти і т.д.

візуальні ефект

Якщо у вас старенький ноутбук або ПК, то він може гальмувати через візуальних ефектів або Великої кількості гаджетів. Що вам більше потрібно: гарний робочий стіл або можливість нормально працювати за комп'ютером? В останньому випадку можете встановити більш просту тему, відключивши непотрібні ефекти.

замість висновків

Тепер ви в курсі, чому гальмує ноутбук і як прискорити його роботу. Ці поради є універсальними і підходять для всіх ПК і лептопів, які працюють на Windows. Тому, якщо комп'ютер або ноутбук тупить і повільно працює, спробуйте прискорити його роботу вищеописаними способами.

Основні причини уповільнення роботи ноутбука - перевантаженість системи і забруднення. При цьому, забруднення може бути як фізичним (велика кількість пилу всередині корпусу), так і програмним. його викликають шкідливі програми і скупчення тимчасових даних.

Проблеми з охолодженням

Надмірний нагрів внутрішніх компонентів - одна з головних причин нестабільної роботи. З'ясувати, що ноутбук перегрівається, можна за кількома проявам. По-перше, пристрій починає гальмувати не відразу після включення. Спочатку ноутбук працює нормально, але через 10-15 хвилин температура деталей стає критичною, і рівень швидкодії знижується. У разі, коли нагрів занадто високий, відбувається автоматичне вимикання.

По-друге, можна самостійно заміряти температуру комп'ютера. Найпростіший спосіб - спробувати корпус рукою і порівняти, чи став він нагріватися помітно сильніше, ніж відразу після покупки. Якщо різниця незначна - всередині пристрою накопичення пилу, яка заважає нормальному охолодженню.

Зверніть увагу! Дізнатися точну температуру різних системних вузлів можна за допомогою програми Speccy.

Щоб почистити ноутбук від пилу, розберіть його, використовуючи одну з відео інструкцій, які доступні в Інтернеті. Для прибирання використовуйте будь-які підручні засоби. Це можуть бути кисті, ганчірочки, зубні щітки і навіть пилосос. Уникайте попадання вологи всередину пристрою. Її наявність на контактах призводить до замикання і поломки. Проводьте внутрішню прибирання тільки чистими сухими інструментами.

При використанні пилососа найкраще встановити режим роботи «видув». В інакше є ризик втягування дрібних деталей і навіть відриву електронних компонентів з плати. Для видування пилу можна використовувати невеликі балони зі стисненим повітрям , Які продаються в комп'ютерних магазинах. Вони мають тонку насадку з невеликим діаметром вихідного отвору, тому створюють більш потужний і спрямований потік повітря, ніж пилосос.


Велика кількість запущених додатків

Кожна відкрита програма споживає своє кількість системних ресурсів. Серед них - процесорний час, зберігання даних в оперативній пам'яті, звернення до диска. чим більше додатків запущено на ноутбуці, тим повільніше він буде працювати. Надмірна кількість призводить до того, що ноутбук гальмує. Щоб уникнути цього закривайте невживані вікна і програми, замість того, щоб згортати їх.


Поточний рівень використання компонентів системи доступний на вкладці «Продуктивність». Тут відображаються графіки звернення ресурсів, а також відсоток завантаженості на Сейчас .


Багато програм в автозавантаження

При кожному завантаженні операційної системи відкривається набір програм, доданих до списку автоматичного запуску . Подивитися або змінити цей перелік можна на вкладці «Автозавантаження» в диспетчері завдань. У стовпці «Стан» зазначено, чи включений на даний момент автозапуск програми. Це властивість змінюється через контекстне меню . Останній стовпець - «Вплив на завантаження». Він відображає, наскільки багато системних ресурсів використовує програма, що запускається.


Шлюб оператівної пам'яті

На відміну від настільних ПК, ноутбуки не мають модульної системи збирання. Їх апгрейд проводити важче, тому що більша частина деталей впаяна в Материнська плату . Легко замінюється тільки жорсткий диск і оперативна пам'ять. Тому якщо пристрій гальмує, перевірте завантаження пам'яті і при необхідності замініть її модулями більшого обсягу.

Поточне використання ОЗУ перевіряється в моніторі ресурсів. Він запускається за посиланням «Відкрити монітор ресурсів» на вкладці «Продуктивність» в диспетчері завдань. Ліва частина вікна складається з таблиці споживання пам'яті різними процесами і діаграми під нею. За допомогою таблиці можна визначити, який обсяг даних використовують програми. Справа доступні графіки використання і виділення ОЗУ, а також помилки сторінки фізичної пам'яті.


Справа доступні графіки використання і виділення ОЗУ, а також помилки сторінки фізичної пам'яті

Некоректні параметри електроживлення

В операційній системе Windows реалізовані функції енергозбереження для ноутбуків. Крім зменшення рівня яскравості дисплея, вони дозволяють обмежити використання системних ресурсів. Ноутбук при цьому працює повільніше, але витрачає менше електроенергії. Це дозволяє продовжити час автономної роботи.

Але якщо пристрій включено в мережу, немає сенсу збільшувати час роботи від батареї. Замість цього важлива продуктивність, щоб ноутбук не гальмував. Натисніть на значок батарейки в треї і вимкніть режим економії заряду. За посиланням в цьому ж меню відкриваються Додаткові Параметри електроживлення.


За посиланням в цьому ж меню відкриваються  Додаткові Параметри  електроживлення

Тут вказується період, після закінчення якого комп'ютер буде переходити в сплячий режим, якщо відсутня призначена для користувача активність. Ці параметри задаються окремо для роботи від батареї і від мережі. Рекомендується відключити автоматичний перехід в режим енергозбереження, щоб ноутбук не гальмував, навіть якщо програми виконуються при вашій відсутності. За посиланням в нижній частині вікна можна перейти до налаштування користувача схем енергозбереження.


За посиланням в нижній частині вікна можна перейти до налаштування користувача схем енергозбереження

Такі схеми налаштовуються не тільки вручну, але і за допомогою спеціальних утиліт від виробника ноутбука. Щоб змінити поточні параметри, натисніть «Налаштування схеми електроживлення».


Щоб змінити поточні параметри, натисніть «Налаштування схеми електроживлення»

У цьому розділі ви зможете налаштувати яскравість при роботі від батареї і мережі, змінити час відключення дисплея при просте. Ширші можливості надає меню «Змінити додаткові настройки живлення». При необхідності, відкрийте його і виставте максимальні значення при роботі від мережі, щоб ноутбук не гальмував.


При необхідності, відкрийте його і виставте  максимальні значення  при роботі від мережі, щоб ноутбук не гальмував

Занадто багато тимчасових файлів

Ноутбук може гальмувати через великої кількості скопилася непотрібної інформації в тимчасових каталогах. Її пошук і видалення виробляються за допомогою однієї зі спеціальних утиліт для очищення системи, наприклад CCleaner. це безкоштовна додаток має простий інтерфейс і широкі можливості для чистки і оптимізації.

У розділі «Очищення» виберіть області, в яких буде виконано сканування. Потім натисніть «Аналіз», щоб почати пошук тимчасової інформації.


Потім натисніть «Аналіз», щоб почати пошук тимчасової інформації

Після закінчення аналізу натисніть кнопку «Очищення». Вся знайдена інформація буде видалена з комп'ютера. Тривалість цього процесу складає від 10 секунд до кількох хвилин.


Тривалість цього процесу складає від 10 секунд до кількох хвилин

такоже програма CCleaner використовується для очищення реєстру Windows . Ця функція доступна на вкладці «Реєстр». Натисніть кнопку «Пошук проблем» для запуску перевірки. знайдені програмні несправності будуть додані в таблицю в правій частині вікна. Після закінчення пошуку стане доступна кнопка «Виправити». Натисніть її і виберіть, чи бажаєте ви зберегти резервні копії внесених змін.


Натисніть її і виберіть, чи бажаєте ви зберегти резервні копії внесених змін

Важліво! Збереження резервних Копій віддалених записів - необов'язковий крок. У переважній більшості випадків програма працює коректно, і видаляються тільки ті значення реєстру, які втратили актуальність.

У наступному вікні ви зможете ознайомитися зі знайденими неполадками і запропонованими методами їх виправлення. Перемикання записів проводиться за допомогою кнопок «>». На кожній сторінці ви можете натиснути «Виправити». Щоб відкоригувати відразу всі неправильні записи в реєстрі, натисніть «Виправити зазначені».


Заповнений системний диск

Ще один фактор, який істотно знижує швидкодію ноутбука - недолік місця на системному диску . Під системним увазі той локальний диск, на якому встановлена ​​Windows. Найчастіше це розділ «C:». Майже всі програми в процесі виконання створюють тимчасові файли, згодом зберігаються на HDD. Коли місце на жорсткому диску закінчується, пристрій гальмує.

Крім цього, в розділі з встановленою операційною системою зберігається файл підкачки. Він використовується для тимчасової вивантаження даних з оперативної пам'яті ноутбука, якщо її обсягу не вистачає для роботи всіх запущених програм . Відкрийте папку «Цей комп'ютер», щоб перевірити, скільки місця вільно на локальному диску «C:». Якщо його занадто мало, заповнена область відображається червоним кольором замість синього.


Якщо його занадто мало, заповнена область відображається червоним кольором замість синього

Натисніть на диск правою кнопкою миші і виберіть «Властивості». Натисніть «Очищення диска» і дочекайтеся закінчення завантаження. Це допоможе видалити непотрібні файли , Через які гальмує ноутбук. При цьому вбудоване засіб видаляє навіть ті файли, які не знайдені в CCleaner.

При цьому вбудоване засіб видаляє навіть ті файли, які не знайдені в CCleaner

Зверніть увагу! Щоб ноутбук не гальмував, також рекомендується виконати дефрагментацію диска. Для цього використовуйте меню «Сервис -> Оптимізувати». При великому обсязі HDD цей процес займає до декількох годин.

Відзначте галочками інформацію, яку ви хочете стерти. Якщо вам невідомо, чи слід видаляти ті чи інші дані і як це позначиться на роботі Windows , Внизу є опис для кожного обраного пункту. Для продовження операції будуть потрібні повноваження облікового запису адміністратора. Натисніть «Очистити Системні файли »І при необхідності виконайте авторизацію.

Натисніть «Очистити  Системні файли  »І при необхідності виконайте авторизацію

Навчальне відео: Чому гальмує ноутбук


Жахливо гальмують гри на ноутбуці?
Повільно працює інтернет?
Вигляді: Чому гальмує ноутбук?
У вас гальмує комп'ютер або ноутбук?
Повільно працює, довго думає, постійно глючить і зависає?
Чому комп'ютер почав сильно гальмувати?
Що робити, якщо комп'ютер дуже тупить саме через оперативної пам'яті?
Що робити в цьом випадка?
Що вам більше потрібно: гарний робочий стіл або можливість нормально працювати за комп'ютером?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика