Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Чому гальмують гри на комп'ютері або ноутбуці

  1. Чому гальмують гри на комп'ютері?
  2. Зниження навантаження на систему
  3. Зміна налаштувань гри
  4. Налаштування відеокарти
  5. Чому гальмують гри на ноутбуці?
  6. підсумок

Кожен другий власник ПК хоч раз грав комп'ютерні ігри. Цей спосіб відволіктися і відпочити стає все популярнішим, особливо серед молодих людей. Добре це, чи погано - це вже інше питання. А в цій статті ми розберемося з питанням, який все частіше виникає в любителів відеоігор - чому гальмують гри і що робити, якщо гри почали гальмувати.

чому гальмують гри і що робити, якщо гри почали гальмувати

Чому гальмують гри на комп'ютері?

Гальмування комп'ютерних ігор найчастіше пов'язано зі слабким обладнанням. Можливо ваш комп'ютер не досить потужний для конкретної гри. Перш ніж купувати або завантажувати вподобану гру, подивіться на її мінімальні системні вимоги і порівняйте з конфігурацією вашого ПК. Зазвичай вони вказуються на дисках і ігрових сайтах. Зверніть увагу на вимоги до центрального процесора і відеокарти , Обсягом оперативної пам'яті. У нас також є стаття про перевірці справності ОЗУ . якщо комп'ютер або ноутбук не дуже старий - можна провести апгрейд, встановивши додаткову планку ОЗУ або нову відеокарту.

А що якщо гра почала гальмувати? Якщо раніше гальмування не спостерігалося, а через деякий час з'явилися лаги, то тут можливі два варіанти:

  • Гру оновили, внесли деякі зміни і тепер вона вимагає більше ресурсів, ніж було заявлено раніше. Розробники іноді роблять великі поновлення для поліпшення графіки. Це відноситься до таких популярних ігор, як WoT, Dota 2, GTA 5, CS: GO, Rust і т.д.
  • З'явилися проблеми з програмним або апаратним забезпеченням. Найчастіше проблеми виникають з операційною системою, драйверами або встановленими програмами.

Проведіть аналіз жорстких дисків, і, в разі необхідності, запустіть дефрагментацію. Це можна зробити клікнувши ПКМ по диску в провіднику -> Властивості -> Сервіс. Не проводьте дефрагментацію, якщо ви використовуєте SSD диск . Також перевірте ЖД на наявність битих секторів за допомогою спеціальних програм.

можете спробувати розігнати процесор або відеокарту , Якщо вони підтримують цю функцію. Розгін вкрай не рекомендується проводити новачкам, так як можна спалити деякі компоненти ПК. Переконайтеся, що система охолодження працює нормально. Всі дії по розгону проводяться на ваш страх і ризик.

Зниження навантаження на систему

Бувають випадки, коли гри гальмують навіть на потужних комп'ютерах. Системні вимоги повністю дотримуються, а гра все одно лагает. Це свідчить про програмних проблемах, які ми розглянемо далі.

Більшість користувачів запускаючи гру не звертають увагу на інші запущені програми. Кожна програма забирає частину дорогоцінних ресурсів комп'ютера, потрібних для гри. Багато запущених програм навантажують систему, тому спостерігаються лаги в іграх.

Перед запуском улюбленої гри позакривали непотрібні ресурсомісткі додатки. Наприклад, браузер, фото і відео редактори, Skype, торрент-клієнти, плеєри. Це звільнить кілька сотень мегабайт оперативної пам'яті, розвантажить процесор і відеокарту.

Багато програм можуть автоматично запускатися разом з Windows. Приберіть їх з автозавантаження за допомогою Диспетчера завдань в Windows 10 , 8. Затисніть Alt + Ctrl + Delete, перейдіть у вкладку "Автозавантаження" і зніміть галочки навпроти невикористовуваних додатків. Після цього перезавантажте ПК.

Після цього перезавантажте ПК

Якщо ви використовуєте Windows 7, то розділу "Автозавантаження" в диспетчері завдань ви не знайдете. Для управління автоматично запускаються додатками в Windows 7 натисніть Win + R і введіть msconfig. У вікні, зайдіть в автозавантаження і виконайте те ж саме - приберіть непотрібні галочки і перезавантажити.

Існують спеціальні програми, покликані прискорювати відеоігри, наприклад Razer Game Booster. Основна їхня фішка - автоматичне вимикання фонових додатків для звільнення ресурсів. Ці дії можна провести вручну, як було описано вище, тому великої користі від таких додатків немає.

Віруси, які навантажують ОС, також впливають на продуктивність ігор. Про видалення вірусів ми написали кілька корисних статей:

Також вам варто почистити реєстр , Видалити непотрібні тимчасові файли і привести комп'ютер в порядок. Відмінно з цим завданням справляється утиліта CCleaner . Не забудьте встановити або оновити драйвера для відеокарти. Старі драйвера можуть бути причиною проблем з іграми. Почитайте докладну статтю про те, що впливає на швидкість комп'ютера і як збільшити швидкість роботи ПК. Далі я буду описувати дії для зниження лагів в іграх покладаючись на те, що ваш ПК працює стабільно, на ньому немає вірусів і іншого мотлоху.

Зміна налаштувань гри

Часто прибрати гальмування в іграх можна змінивши їх налаштування. Зайдіть в гру, перейдіть в розділ налаштувань і виберіть налаштування відео або зображення. Приберіть із деталізованим, ефекти, тіні, зменшіть дозвіл. В крайньому випадку поставте все на мінімум. Це знизить навантаження на відеокарту. Перезапустіть гру і перевірте, чи залишилися лаги.

Звичайно, якість картинки істотно впаде, графіка стане більш простий і "убогій", але зате ви виграєте в продуктивності. У деяких іграх великої різниці між середніми і мінімальними настройками немає. Тому знайдіть золоту середину між якістю графіки і продуктивністю.

Налаштування відеокарти

Якщо ваш ПК або ноутбук має дві відеокарти - інтегровану і дискретну, то гальмування в іграх може бути неправильно вибрано параметр відеоадаптерів. Дискретна (знімна) відеокарта набагато могутніше, ніж інтегрована (вбудована). Вона більше в розмірі, споживає більше енергії і шумить. Інтегрована відеокарта слабкіше, вона вбудована в процесор або материнську плату, споживає мало енергії і не видає звуків.

Для роботи ресурсномістких графічних додатків та ігор повинна використовуватися саме дискретна відеокарта. Зазвичай перемикання відбувається автоматично, але цього може і не статися.

Зазвичай перемикання відбувається автоматично, але цього може і не статися

На робочому столі викличте контекстне меню (ПКМ) і налаштування відеокарти, наприклад Nvidia. Зайдіть в "Управління параметрами 3D", "Програмні налаштування" знайдіть або додайте потрібну гру і виберіть для неї дискретну відеокарту. Після перезавантаження спробуйте пограти.

Чому гальмують гри на ноутбуці?

Варто відзначити, що більшість ноутбуків середньої та низької цінової категорії не призначені для ігор. Вони здатні виконувати нескладні завдання, на зразок серфінгу в інтернеті, редагування тексту або фото, нескладних додатків. Є й ігрові ноутбуки, але їх ціна істотно вище і зустрічаються вони рідше.

Основною причиною гальмування ігор на ноутбуках є перегрів. Під час гри ноутбук сильно нагрівається, що призводить до появи лагов. Я рекомендую використовувати спеціальні підставки, не ставити ноутбук на м'які поверхні, і час від часу чистити ноутбук від пилу.

підсумок

Тепер ви знаєте чому можуть гальмувати гри на комп'ютері або ноутбуці. Тримайте ПК в чистоті і порядку, вчасно оновлюйте драйвера, перед запуском гри закривайте інші програми, регулюйте настройки. А якщо не допоможе - можливо, вам варто задуматися про придбання нового пристрою? Або хоча б модернізації старого. Бажаю удачі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Чому гальмують гри на комп'ютері?
Чому гальмують гри на комп'ютері?
А що якщо гра почала гальмувати?
Чому гальмують гри на ноутбуці?
А якщо не допоможе - можливо, вам варто задуматися про придбання нового пристрою?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика