Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Бездротова колонка Creative Sound Blaster FRee: більше звуку

  1. Зовнішній вигляд
  2. звук
  3. Разом

Що користувач чекає від портативної Bluetooth-аудіосистеми? Що вона буде якомога більш компактна і ергономічна, при цьому, видавати звук голосніше (і не забудемо про якість); а також працювати від акумулятора дуже довго.

Ми вже були свідками того, як Creative запхали неймовірно потужний звук спочатку у відносно невелику Creative D200, а потім - ще більш компактну (і незрівнянно більш функ-нальних) Creative Sound Blaster ROAR, але і це, як з'ясувалося, не межа.

І якщо основне призначення Roar було лежати під телевізором або біля комп'ютера (все-таки, не така вже й портативна штука була, хоча для не дуже великий кімнати заміняла громіздку акустичну систему), то FRee - більш універсальний гаджет. Ймовірно, звідси і назва.

Стереозвук, 10 годин відтворення музики через Bluetooth, вбудований MP3-плеєр з підтримкою карти пам'яті MicroSD об'ємом до 32 Гбайт, захист від бризок води за стандартом IPX4 - все це є в Sound Blaster FRee, габарити якої складають 200,8х71,1х68,5 мм , а маса - 446 грам.

Як нині прийнято, гаджет є не тільки динаміком, а й повноцінної гарнітурою - тобто, мікрофони тут теж є. А зовнішні пристрої відтворення можна підключати не тільки по Bluetooth, але і за допомогою аудіо-кабелю «міні-джек - міні-джек» 3,5 мм.

Зовнішній вигляд

Creative Sound Blaster FRee продається в циліндричної коробці, яка нам нагадала подарункові упаковки для дорогого вина.

Упаковка Creative Sound Blaster FRee

Сама колонка також має вигляд циліндра, але зі злегка скошеними торцями і прямокутної панеллю.

Розміщувати її можна горизонтально (під панеллю є спеціальні м'які підставки) або на одному з торців (але краще на тому, на якому немає кнопок).

Creative Sound Blaster FRee

Розміщувати колонку для прослуховування можна який завгодно стороною, але нам найбільше сподобалося якщо повертати колонку гратами динаміка від себе, панеллю з кнопками на себе - так краще чути баси.

Розміщувати колонку для прослуховування можна який завгодно стороною, але нам найбільше сподобалося якщо повертати колонку гратами динаміка від себе, панеллю з кнопками на себе - так краще чути баси

Панель з кнопками

На панелі є кнопки «відтворення-пауза», «пропуск треку» (вперед і назад), «перемішати або зациклити список відтворення», «відключення мікрофона», а також кнопка «LOUD», що активує додаткове збільшення гучності за рахунок посилення середніх частот.

Кнопки управління відтворенням

У лівій частині панелі - прикриті заглушкою роз'єми micro-USB (для зарядки), AUX IN (для проводового підключення джерел відтворення) і слот MicroSD.

У лівій частині панелі - прикриті заглушкою роз'єми micro-USB (для зарядки), AUX IN (для проводового підключення джерел відтворення) і слот MicroSD

Роз'єми: micro-USB, лінійний вхід, MicroSD

На торці - кнопки управління гучністю ( «плюс» і «мінус»), режим сполучення Bluetooth і відповідь на дзвінок (утримання кнопки - режим сполучення, одне натискання при вхідному дзвінку - відповідь) і кнопка включення-виключення, поруч з якою знаходиться індикатор заряду з трьох діодів.

Кнопки на торці

Цікаво, що форма колонки дозволяє легко розмістити її, наприклад, у велосипедному тримачі для пляшок. Також гаджет легко поміщається практично в будь-якій сумці, та й просто в руці тримати досить зручно.

звук

По звуку - все дуже здорово, і від таких габаритів більшого чекати безглуздо. Більш гучну колонку, що займала настільки ж мало місця, ми поки не бачили і не чули. Є чимало Bluetooth-колонок від конкурентів (в тому числі, досить іменитих), які при схожих розмірах грають тихіше і гірше.

Тобто, відзначимо, що важлива не тільки гучність, але і якість звуку - і з обома факторами у Creative повний порядок. Звичайно, в режимі LOUD, за рахунок «випирання» середини, якість звуку псується, але це цілком природно. Також, при бездротовому підключенні на максимальній гучності залежно від музики може проявляти себе компресія. Вона більше помітна на сучасних альбомах, ніж на записах 15-річної давності, наприклад. Тобто, це скоріше особливість звукозапису (засуджувана багатьма аудіофілами, до речі), а не недолік колонки.

Відзначимо, що сам виробник заявляє: Sound Blaster FRee здатна відтворювати частоти від 80 до 20000 Гц - не кожен навушники таке вміють. Звичайно, глибоких басів тут і не може бути, при таких-то розмірах, але і 80 Гц - дуже і дуже непогано.

До речі, якщо у вашій машині немає Bluetooth-системи, то Creative Sound Blaster FRee цілком може її замінити. Звичайно, ми не будемо стверджувати, що ця дівчинка повністю затьмарить собою пристойну аудіосистему, але слухати музику за кермом з нею цілком комфортно і, що головне, дійсно не має значення, куди її ставити - хоч збоку від себе, на пасажирське сидіння - звук все одно буде сприйматися в обсязі, а не вузьконаправлено з одного боку.

Ще один цікавий момент - Sound Blaster FRee може відтворювати звук з комп'ютера (ПК / Mac) за допомогою одного лише USB-підключення - тобто, в цьому випадку, колонка працює одночасно і як зовнішня звукова плата. Це дуже зручно, адже, одночасно з цим FRee заряджається все від того ж порту USB.

Ми тестували колонку з комп'ютером Mac, тому ніяких драйверів встановлювати не треба було.

Ми тестували колонку з комп'ютером Mac, тому ніяких драйверів встановлювати не треба було

Підключити Sound Blaster FRee до Mac - простіше простого

Просто підключили FRee до комп'ютера USB-кабелем (входить в комплект), клацнули на значку динаміка у верхній панелі з затиснутою клавішею Alt (Option) - і вибрали пристрій виведення Sound Blaster FRee.

Разом

За 7 тисяч рублів покупець отримує досить компактну Bluetooth-аудіосистему з гарнітурою, захистом від бризок і 10 годинами роботи в бездротовому режимі. Її можна, наприклад, закріпити на велосипеді в тримач для пляшок - і виїхати на природу, не боячись навіть потрапити під дощ завдяки захисту від бризок по IP4X. Або взяти з собою на риболовлю (але ловити на неї рибу не варто - занурення в воду колонка навряд чи переживе). Або на вечірку.

Удома ж колонка буде хорошим супутником смартфону, планшету, ноутбука, а то і настільного ПК. Звичайно, з'єднувати кожен новий пристрій по Bluetooth незручно, але за рахунок наявності проводового підключення (у випадку з комп'ютером, нагадаємо, досить USB-кабелю) проблем з перенесенням колонки від пристрою до пристрою не виникне.

Зрештою, 10 годин - це досить багато, та й звук тут досить гучний і, що набагато важливіше, досить якісний. При цьому, розміщувати колонку якимось особливим чином не обов'язково - в будь-якому положенні звучати вона буде що треба.

Офіційний магазин Creative "Yomo PRO"

Купити Creative Sound Blaster FRee

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика