Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Акумулятор. Види і застосування. Як вибрати. Плюси і мінуси

  1. види акумуляторів
  2. Нікель-кадмієві (NiCd)
  3. Нікель-металогідридні (NiMh)
  4. Літій-іонні (LiIon)
  5. Літій-полімерні (LiPol)
  6. Пристрій
  7. Принцип роботи
  8. Області застосування
  9. Як вибрати акумулятор
  10. Акумулятор для автомобіля
  11. Достоїнства і недоліки
  12. Переваги NiCd пристроїв:

Акумулятор - це багаторазовий джерело струму, який призначений для накопичення і зберігання енергії. Його робота заснована на оборотних окислювально-відновних реакціях, що дає можливість використовувати батарею багаторазово. Для створення акумуляторної батареї, кілька акумуляторів з'єднують в одну ланцюг.

види акумуляторів

Для побутових приладів та інструментів використовується кілька типів акумуляторних батарей, які відрізняються по використовуваних для їх виготовлення матеріалів.

Нікель-кадмієві (NiCd)

Нікель-кадмієві (NiCd)

Цей акумулятор витримувати велику кількість розрядів і зарядів, стійкий до низьких температур і у нього великий допустимий струм розряду. Одними з основних його переваг є низька ціна і великий термін служби. Недоліки зазначеного виду в тому, що він швидко саморазряжаются і має низьку щільність енергії.

Основним недоліком такого обладнання є «ефект пам'яті», що призводить до зниження корисної ємності при неповному розряді батареї. Для відновлення номінальної потужності, треба повністю розрядити, а потім знову зарядити цей пристрій. Щоб збільшити термін служби такого обладнання, необхідно повністю його розряджати і тільки потім ставити на зарядку. Для заряду треба використовувати тільки той пристрій, що йшло в комплекті, або таким, яке відповідає вимогам виробника батареї.

Нікель-металогідридні (NiMh)

Нікель-металогідридні (NiMh)

Такі батареї з'явилися пізніше, і вони є більш перспективними. Зараз вони масово використовуються для різної побутової техніки, але для телефонів і ноутбуків застосовуються ще більш прогресивні види.

Літій-іонні (LiIon)

Літій-іонні (LiIon)

Такий акумулятор найчастіше використовується для живлення ноутбуків, фотоапаратів та іншої техніки, але в сучасних телефонах він вже іспользуюется рідко, так як витісняється більш прогресивним типом батарей. Їх основний недолік у високій чутливості до перезаряду, тому в пристроях, де використовуються такі батареї, обов'язково встановлюють контролер, який обмежує заряд.

Літій-полімерні (LiPol)

Літій-полімерні (LiPol)

Найсучасніші пристрої, основним їх відмінністю є те, що електроліт гелеобразний, тому такі акумулятори можуть бути дуже тонкими. Вони найчастіше застосовуються в мобільних телефонах, плеєрах і іншій техніці, що має невеликі розміри. Так як такі батареї також чутливі до перезаряду, використовувати їх в пристроях з несправним контролером заряду можна. Якщо порушується герметичність також не можна експлуатувати таку батарею.

Пристрій

Раніше акумуляторні батареї для побутової техніки і телефонів за своєю будовою були точною копією тих, що використовуються в автомобілях. Сучасні технології дозволили розробити літій-іонні батареї, у яких катод покритий алюмінієвою, а анод мідною фольгою. В літій-полімерних моделях в якості банок використовуються м'які пакети, які заповнюються гелеподібним розчином літію в полімері.

Щоб контролювати заряд, така акумуляторна батарея обов'язково має пристрій, який виконано у вигляді електронної плати. Замість звичних двох контактів, такі батареї з платою телефону з'єднуються за допомогою конвектора - багатополюсного з'єднання.

Принцип роботи

Незалежно від типу, будь-який акумулятор працює завдяки наявності різниці напруги між пластинами з металу, зануреними в електроліт.

Хімічні процеси, що відбуваються в батареї, є оборотними, тому після її розрядження, є можливість за допомогою заряду відновити працездатність. Під час заряду струм пропускають в протилежному напрямку, яке буде при розряді акумуляторної батареї.

Основною характеристикою є ємність, тобто величина заряду, яку повністю заряджена батарея може віддати при розряді до найменшого допустимого значення. Для її вимірювання зазвичай використовуються Ач.

Області застосування

Акумулятор використовується в різних галузях і має широке застосування. Акумуляторні батареї застосовують для освітлення вагонів, харчування різної апертури на автомобілях, в мобільних телефонах, у побутовій техніці та електроніці.

Для того щоб убезпечити комп'ютер і наявну інформацію при раптовому зникненні живлення, використовуються ДБЖ . Основним його елементом є АКБ. Початковий запуск будь-якого автомобіля не можливий без зарядженої акумуляторної батареї.

Як вибрати акумулятор

Розглянемо особливості вибору АКБ для мобільного телефону. Спочатку треба розібратися, яка батарея встановлена ​​в вашому телефоні, так як вона може бути знімною або незнімної.

Якщо її можна зняти, то відкривають задню кришку телефону і уважно вивчають характеристики батареї:

  • Ємність.
  • Модель.
  • Напруга.

При наявності і незнімної АКБ, її дані можна дізнатися з паспорта телефону або на сайті виробника. Сучасний ринок пропонує оригінальні акумулятори, аналогічні та «ноунейм». На останній варіант краще взагалі не звертати уваги, так як така батарея може не тільки вивести з ладу телефон, а навіть вибухнути.

Між собою оригінальні і аналогові вироби практично нічим не відрізняються за своїми характеристиками, але оригінальні батареї будуть набагато дорожче. Врахуйте, що деякі виробники не роблять оригінальні запчастини, тому в такому випадку доведеться купувати аналогічний джерело живлення.

Акумулятор для автомобіля

Акумулятор для автомобіля

В цьому випадку треба звертати увагу на такі характеристики як ємність, пусковий струм і габарити вироби. Важливо, щоб ємність і величина пускового струму не дуже відрізнялися від тієї акумуляторної батареї, що була встановлена ​​на заводі-виробнику, так як генератор та інше обладнання розраховані на певні їх значення.

Крім описаних характеристик, звертають увагу на наявність додаткових елементів: ручка для зручного транспортування, захист клем, наявність вбудованого індикатора заряду.

Достоїнства і недоліки

Розглянемо, які є переваги і недоліки у різних типів батарей.

Переваги NiCd пристроїв:
  • Швидка зарядка, можна використовувати струм, який дорівнює і навіть перевищує ємність батареї, зловживати часто великим зарядним струмом не можна і якщо потрібно швидкий заряд, то використовують пристрої, що визначають повний заряд батареї, після чого вони повинні відключатися.
  • Можуть давати в навантаження струм великого значення.
  • Якщо дотримуються правила експлуатації, то термін служби буде великим.
  • Можливість відновлення при зниженні ємності.
  • Доступна вартість.
Недоліки будуть такі:
  • Наявність «ефекту пам'яті».
  • Високий рівень саморозряду.
  • Велика вага і розміри.
  • Потрібна спеціальна утилізація через наявність кадмію.
Особливості NiMh батарей:
  • Більше щільність електроенергії, тому вони мають меншу вагу і розміри.
  • Термін служби залежить від глибини розряду, щоб батарея довше служила, краще її експлуатувати ні з повним, а з поверхневим розрядом.
  • Зарядка не може проводитися так швидко, як в попередньому варіанті.
  • «Ефект пам'яті» виражений набагато менше.
  • У них невелика кількість робочих циклів.
  • Високий саморозряд, який досягає 30% в місяць.
LiIon батареї мають такі переваги:
  • Невелика вага і розміри, досягається це за рахунок високої щільності електроенергії.
  • Незначний саморозряд.
  • Протягом всього терміну служби не вимагають ніякого обслуговування.
Недоліки таких АКБ наступні:
  • Висока ціна.
  • Зберігати такі батареї треба тільки зарядженими.
  • Навіть якщо вони не використовуються, відбувається процес старіння, вже через два роки, якщо ними не користуватися, вони зазвичай виходять з ладу.

LiPol пристрою є найсучаснішими, але поки масово вони не застосовуються, тому об'єктивно оцінити їх переваги та недоліки поки не можна.

Якщо порівнювати їх з іншими типами, то в таких пристроях менше робочих циклів, і вони розраховані на невеликий струм навантаження. Технологія їх виготовлення дозволяє створювати тонкі і пластичні геометричні форми, що нехарактерно для інших типів батарей. Як і у всього нового, вартість таких батарей поки висока.

Зараз в електронних пристроях в основному використовуються NiMh і LiIon акумулятори. У перших буде більше термін служби при помірних навантаженнях і нижче вартість, у других просте обслуговування і великий термін служби при інтенсивних навантаженнях. Нікель-кадмієві пристрої вже практично не використовуються, а літій-полімерні тільки завойовують ринок.

Схожі теми:

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика