Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати 3G модем, відмінності 3G модемів, вибір модему для мобільного інтернету / Статті / Мобітек

USB модем - це електронний пристрій призначений для виходу в мережу мобільного інтернету через USB порт комп'ютера або ноутбука. USB-пристрій досить просте і практичний пристрій не потребує спеціальних знань від користувача для підключення інтернету.

Стандарт зв'язку і вибір оператора

В даний час в Україні доступ до Інтернет за технологією 3G через мережі стільникового зв'язку реалізований на базі декількох несумісних стандартів, відповідно, вибір оператора на підставі його зони покриття і тарифних планів безпосередньо впливає на те, який модем буде потрібно придбати. Національні 3G оператори працюють в таких стандартах:

  1. Інтертелеком - CDMA 800mHz EVDO Rev.A / Rev.B
  2. МТС Коннект 3G - CDMA 450mHz EVDO Rev.A / Rev.B
  3. Київстар, МТС, Лайф, ТриМоб - GSM GPRS / EDGE 900 / 1800mHz UMTS / HSDPA / HSPA / HSPA + 2100mHz

Оператори працюють на різних частотах в різних стандартах зв'язку. Модеми і WiFi роутери. що працюють в мережі одного оператора можуть бути марною залізякою в мережі іншого. Так не сумісні між собою модеми для Інтертелеком і модеми МТС Коннект. А модем, заточений під мережу Київстар не зможе працювати в мережі Інтертелеком.

Для використання модему всередині країни з'ясуйте, покриття якого оператора зв'язку найкраще в передбачуваних місцях користування інтернету і визначитеся з найбільш вигідним для вас тарифом. Виходячи з цього вибирайте модем для того чи іншого оператора.

Також існують 3G модеми з підтримкою декількох стандартів зв'язку, які зможуть працювати з різними мобільними провайдерами. Як правило такі модеми підтримують стандарти зв'язку CDMA 800mHz (Інтертелеком) і GSM 900 / 1800mHz UMTS 2100mHz (Київстар, Лайф, МТС, ТриМоб). Такий двостандартні модем слід вибирати в тому випадку, якщо ви плануєте користуватися інтернетом від декількох операторів в залежності від свого місця розташування (наприклад в місті - Київстар, а за містом - Інтертелеком).

Для закордонних поїздок насамперед потрібно уважно вивчити інтернет ресурси місцевих операторів, для того, щоб визначити в якому стандарті зв'язку надаються послуги доступу в Інтернет. Наприклад в Європі переважає стандарт GSM, в Азії - CDMA, в Америці - присутній і GSM і CDMA. Тому на нашу думку для закордонних відряджень або турпоїздок по світу більш універсальним варіантом буде придбання двостандартного модему з підтримкою і GSM / UMTS і CDMA / EVDO.

Нижче наводимо перелік популярних модемів для різних операторів України

Модеми для Інтертелеком

  • Huawei EC306-2
  • Avenor V-ME500
  • Huawei EC315
  • Novatel U760
  • Novatel U727
  • Pantech UM150
  • Pantech UM175
  • Pantech UM185
  • Sierra 250U
  • Sierra 597U Compass
  • Sierra 598U

Всі модеми для Інтертелеком →

Модеми для Київстар, Vodafone, Lifecell, ТриМоб

  • Huawei E355
  • Huawei E3131
  • Novatel MC679
  • Sierra 313U

Все GSM / UMTS модеми →

Модеми для МТС Коннект CDMA 450

  • AnyData ADU-500A
  • AnyData ADU510A
  • Atel ADA-C450
  • Celot C-680
  • Cmotech CNU-680
  • Vertex VW110
  • WeTelecom WMD-200
  • WeTelecom WMD-300

Всі модеми CDMA450 для МТС Коннект →

Двостандартні модеми CDMA / GSM

  • Novatel USB1000
  • Novatel U620L
  • Pantech UMW190
  • Pantech UML290
  • Pantech UML295

Все двостандартні CDMA + GSM модеми →

Швидкість передачі даних

У мережі Інтертелеком підтримується швидкість передачі даних на частоті 800 мГц за технологією EVDO Rev.A до 3,1 Мбіт / сек і EVDO Rev.B до 14,7 Мбіт / сек. Такі ж технології використовуються в мережі МТС Коннект, але на іншій частоті - 450МГц. У мережі ТриМоб підтримується швидкість до 7,2 Мбіт / сек за технологією UMTS HSDPA. Київстар, МТС і Лайф будують свої мережі вже на більш новому обладнанні, яке підтримує швидкість до 42 Мбіт / сек.

Залежно від того, які завдання стоять перед вами ви можете підібрати 3G модем. Якщо переважно це буде веб-серфінг, пошук інформації, листування або спілкування в соціальних мережах - з такими завданнями можна з успіхом впорається і на не самих високих швидкостях. Цілком комфортно можна працювати з використанням модемів з підтримкою технологій EVDO Rev.A до 3,1 Мбіт / сек у мережах Інтертелеком або МТС Коннект або UMTS до 7,2 Мбіт / сек у мережах GSM операторів. Такі модеми мають більш низькі ціни.

Якщо ви хочете дивитися потокове відео (ролики, фільми, спілкування по Skype з Відеокартинка) або грати в ресурсомісткі онлайн ігри - краще підбирати більш швидкісні модеми - EVDO Rev.B в мережах Інтертелеком або МТС Коннект CDMA 450 з підтримкою швидкості до 14,7 Мбіт / сек або HSPA / HSPA + в мережах Київстар, МТС, Лайф або ТриМоб, де швидкість залежить від технології передачі даних HSDPA - до 14,4 Мбіт / сек, HSPA - до 21 Мбіт / сек або DC-HSPA + - до 42 Мбіт / сек . Такі 3G модеми дорожчі, але працюють швидше.

Високошвидкісні модеми для Інтертелеком (Rev.B до 14,7 Мбіт / сек)

Підключення зовнішньої антени

Якщо ви плануєте використовувати мобільний інтернет на одному комп'ютері в зоні впевненого прийому сигналу - в цьому випадку можна брати будь-який USB модем який здатний працювати в мережі потрібного вам оператора зв'язку. Якщо ж в тому місці, де ви хочете використовувати мобільний інтернет не впевнений прийом сигналу (базові станції оператора знаходяться далеко) і є необхідність використання антени - потрібно підбирати модеми з можливістю підключення зовнішньої антени. Якщо потрібно використовувати в модемі карту пам'яті для зберігання інформації - підберіть модем з можливістю використання карти пам'яті.

Роз'єм для підключення зовнішньої антени в 3G модем

Форм-фактор модему

Якщо модем буде використовуватися на стаціонарному комп'ютері (який стоїть десь під столом) або в парі з роутером, та ще й з використанням зовнішньої антени - на нашу думку кращий варіант - це модем з класичним USB роз'ємом. Наприклад такі, як Novatel U760, Novatel USB1000, Sierra Wireless 598U, Huawei EC306, Huawei EC315 і т.д. Якщо ви берете модем для поїздок і використання в ноутбуці, часто ставите його (ноутбук) собі на коліна (в автомобілі, поїзді і т.д.) більш зручними будуть модеми з обертовими шарнірними USB - наприклад Pantech UMW190, Pantech UM175, Huawei EC168, Franklin U600, Pantech UML290 і т.п.

3G модем або WiFi роутер?

Якщо є необхідність використання інтернету на декількох пристроях одночасно, наприклад ноутбук, планшет і смартфон - кращий варіант мобільна 3G WiFi точка доступу. Такі пристрої мають портативні розміри і можливість підключення одночасно від 5 до 15 користувачів на відстані до 10м.

У разі, якщо необхідно забезпечити інтернетом заміський будинок, офіс, будівельний об'єкт і т.п. де радіус покриття більше 10м - можна придбати абонентський комплект включає в себе 3G модем і стаціонарний WiFi роутер у якого радіус дії значно більше, ніж у портативного (до 50м). При необхідності такий комплект можна придбати з виносної антеною.

Якщо ж потрібен доступ в інтернет на одному комп'ютері або ноутбуці - то цілком достатньо звичайного 3G USB модему.

Ціна

Також важливим параметром підбору модему для мобільного інтернету є його вартість. Не завжди найдорожчий модем або роутер з більш дорогою ціною є кращим вибором ніж дешевший. Ціна формується не тільки виходячи з швидкості передачі даних, але залежить і від інших додаткових параметрів - можливості підключення зовнішньої антени, наявності слота для карти пам'яті, наявності дисплея або додаткових індикаторів, бренду, матеріалів з яких зроблений модем, цінової політики виробника або постачальника і т . Д.

У будь-якому випадку вибір залишається за вами. Для того, щоб зробити правильний вибір ознайомтесь з описами і характеристиками пристроїв, а також з відгуками реальних власників того чи іншого модему. Для вибору використовуйте підбір за параметрами або зверніться до наших консультантів. Вони професійно проконсультують вас щодо можливостей різних модемів і допоможуть зробити правильний вибір.

Читайте також:

Як вибрати 4G модем →

G модем або WiFi роутер?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика