Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати смартфон, який не застаріє через пару років

  1. Яку версію «Андроїда» вибрати для смартфона?
  2. Як визначитися з дисплеєм смартфона?
  3. Що робити з роз'ємом для смартфона - брати MicroUSB або USB Type-C?
  4. Які ще технічні характеристики смартфона важливо враховувати
  5. Переходимо до пам'яті смартфона.
  6. Який смартфон краще вибрати - з NFC або без?
  7. На що ще звернути увагу при виборі смартфона
  8. Смартфон з хорошою батареєю - це скільки?
  9. А як вибрати смартфон з хорошою камерою?

На дворі криза, рублеві ціни на смартфони здатні швидше налякати, ніж порадувати

На дворі криза, рублеві ціни на смартфони здатні швидше налякати, ніж порадувати. І навряд чи в найближчі роки щось зміниться. Тому мода міняти смартфони раз на півроку-рік, акурат після виходу свіжих моделей, поступово сходить нанівець. Апарати тепер в масі своїй беруться з прицілом на тривалу експлуатацію - щоб вистачило на пару-трійку років.

Але як правильно вибрати смартфон, щоб протягом цього часу він а) радував, б) не гальмував і в) відповідав сучасним реаліям. Коротше кажучи, не відчувався застарілим.

У цьому матеріалі ми дамо ряд порад щодо вибору смартфона на Android - як купити недорогий, але якісний смартфон, яку вже через півроку не захочеться поміняти на новий: на які характеристики смартфона звернути увагу, на чому заощадити, а на чому краще не треба.

Яку версію «Андроїда» вибрати для смартфона?

Почати варто з того, що поцікавитися, яка версія Android на смартфоні стоїть зараз. Врахуйте, що не дуже великі і знамениті виробники смартфонів зазвичай взагалі не випускають оновлень для своїх апаратів - з якою версією ОС він з'явився на ринку, з такою і буде існувати завжди. Тому зараз, в кінці 2017 року, точно не варто купувати не найвідоміші китайські смартфони з Андроїд, скажімо так, не найсвіжішої версії - Android 6.0 Marshmallow або ще більш давньою. Вони не дуже актуальні вже сьогодні, а вже в найближчі рік-два стануть і зовсім архаїчними.

Великі виробники свої смартфони - навіть недорогі - найчастіше оновлюють, але якщо для тієї чи іншої моделі в кінця 2017 роки не випущений апдейт до Android 7.0 або Android 7.1 Nougat, то, швидше за все, чекати його не варто. І в цьому випадку від моделі смартфона зі старим «андроїдом» теж краще відмовитися.

І в цьому випадку від моделі смартфона зі старим «андроїдом» теж краще відмовитися

Які ж апарати віддати перевагу? Смартфони на Андроїд версій 7.0 / 7.1 Nougat або на новісінькій Android 8.0 Oreo. Таким чином ви отримаєте пару-трійку років «програмної актуальності». На цих версіях практично точно будуть працювати всі нові сервіси Google, та й свіжі версії додатків сторонніх розробників у обов'язковим чином будуть оптимізуватися під «сімки» і «вісімки».

Як визначитися з дисплеєм смартфона?

При виборі смартфона варто орієнтуватися на набирає популярність формат дисплея 18: 9. Смартфонів з таким співвідношенням сторін поки не дуже багато, але вони існують, і їх стає все більше. Причому є навіть відносно недорогі. Саме формат 18: 9 стане домінуючим в найближчі роки, а значить, контент і додатки почнуть оптимізувати насамперед під такі екрани. Зрозуміло, що фільми в форматі 16: 9 раптово НЕ вимруть, і все ж, розмірковуючи, який смартфон купити, краще відразу дивитися в бік так званих безрамкових апаратів - під цим терміном звичайно розуміють як раз смартфони з співвідношенням сторін екрану 18: 9.

Про дозвіл дисплея смартфона просторікувати не будемо - справа в тому, що воно сильно залежить від ціни апарату. І не всі можуть дозволити собі смартфон з дисплеєм, що має величезну роздільну здатність. З іншого боку, не можемо не відзначити, що останнім часом певну популярність набирають додатки і сервіси, пов'язані з віртуальною реальністю. Для роботи з VR-окулярами бажано мати екран з роздільною здатністю не нижче 1080 пікселів по ширині. Інакше картинка буде надмірно зернистої. Про це варто пам'ятати, якщо ви берете смартфон «на виріст» - а раптом через рік вас зацікавить VR-тема?

Що робити з роз'ємом для смартфона - брати MicroUSB або USB Type-C?

Деякі виробники - наприклад, Oppo в новітньому F5 - демонструють фанатичну відданість MicroUSB, однак, скажімо прямо, часи цього порту вже пройшли. І тепер балом править USB Type-C, який використовується в левової частки відносно недорогих смартфонів 2017 року і вже точно у всіх флагмани. Власне, сьогодні має сенс купувати смартфон з MicroUSB тільки в тому випадку, якщо бюджет вкрай обмежений.

Найближчим часом у продажу масово з'являться навушники зі штекером USB Type-C, зовнішні акумулятори з такими кабелями в комплекті, колонки і док-станції з цим інтерфейсом ... Словом, скоро адресована колезі по офісу прохання на кшталт «Вась, дай свій кабель Micro USB телефон зарядити, я свій шнурок вдома забув »буде сприйматися з погано прихованим подивом.

Які ще технічні характеристики смартфона важливо враховувати

Тут все, звичайно, теж сильно залежить від ціни апарату, так що рекомендувати купувати смартфони виключно з флагманським Snapdragon 835 ми не будемо. Проте, краще відразу вибирати нехай недорогий, але швидкий смартфон на свіжому 8-ядерному чіпсеті Qualcomm або MediaTek - наприклад, на Snapdragon серії 600 або Helio P-серії. Тоді запасу продуктивності смартфона вам вистачить на пару років. І навіть не найслабші іграшки будуть запускатися без особливих проблем - особливо в тому випадку, якщо виставити рівень графіки на серединку (в деяких іграшках - наприклад, в Asphalt 8 - така опція є).

Можна купити смартфон дешевше і з більш простим 8-ядерним чіпсетом - скажімо, з яким-небудь Snapdragon 435. Він теж не буде гальмувати, однак запасу в пару років ви вже не вийде. Чергова версія Android (якщо таку для смартфона випустять - див. Вище) може зробити його дуже повільним, а свіжі іграшки з навороченій 3D-графікою можуть помітно пригальмовувати.

Що точно не варто брати, так це недорогі смартфони з 4-ядерними чіпсетами (за винятком, звичайно, апаратів ультрабюджетной категорії). Скажімо, бюджетна модель Nokia 2 всім хороша, крім Snapdragon 212 - цей чіпсет вкрай повільний. І вже сьогодні він сприймається як прибулець з минулого.

Переходимо до пам'яті смартфона.

Оптимальний на сьогодні обсяг оперативної пам'яті смартфона - 3 Гбайт. Він забезпечує комфортну роботу апарату і дає якийсь заділ на майбутнє. До бюджету ної категорії варто звернути увагу на смартфони з оперативною пам'яттю 2 Гбайт, але вже точно не варто купувати моделі з одним «гігом». Для сучасних версій Android цього мало, для більш-менш ресурсоємних додатків та ігор - теж. Якщо в апараті варто «голий» Android (як в тій же Nokia 2), то з 1 Гбайт оперативної пам'яті смартфона ще можна так-сяк жити, а ось якщо виробник вирішив «поліпшити» апарат з «гігом» оперативки який-небудь криво написаної фірмовою оболонкою - на жаль і ах, він буде гальмувати.

Ну а в ідеалі, якщо кошти дозволяють, варто купувати смартфони з оперативною пам'яттю 4 Гбайт і вище. Цього буде достатньо для всіх завдань і сьогодні, і завтра і, швидше за все, через пару років.

А ось купувати смартфон з великим об'ємом внутрішньої пам'яті не варто. Більшість смартфонів на Android має слот для карти MicroSD, а самі карти стоять чи не дешевше порції шаурми. Так що невеликий (скажімо, 16 Гбайт) обсяг вбудованої пам'яті у смартфона навряд чи стане проблемою навіть через два-три роки.

Який смартфон краще вибрати - з NFC або без?

Можливо, хтось і вважає цю технологію марною (наприклад, жителі міст, де немає метро і, як наслідок, не потрібно дивитися число поїздок на карті). Але безконтактна оплата підтримується також багатьма банківськими терміналами, і все більше стає магазинів, кафе та інших точок, де можна заплатити за допомогою смартфона, навіть не дістаючи банківську карту. Ми вважаємо, що майбутнє - саме за такими платежами, в Росії вже діють Samsung Pay і Android Pay, чия популярність зростає дуже швидко. Так що підтримка NFC в смартфоні - а без неї подібні сервіси не працюють - в найближчому майбутньому може стати якщо і не обов'язковою, то вельми корисною і важливою опцією.

На що ще звернути увагу при виборі смартфона

Багато недорогі смартфони 2017 року до цих пір підтримують тільки Wi-Fi 802.11n, тоді як версія 802.11ac вже стала цілком повсякденною, з нею «дружить» маса маршрутизаторів. Тому, купуючи смартфон з прицілом на експлуатацію протягом декількох років, варто підбирати модель з підтримкою 802.11ac. Як приклад наведемо модель середнього класу Xiaomi Mi A1 .

Смартфон з хорошою батареєю - це скільки?

Ясна річ, що найкраще купувати смартфони з 4000-5000 мАг і радіти життю. Однак таких моделей не дуже багато, і деякі з них досить специфічні.

Оптимальний обсяг на сьогоднішній день - в районі 3000 мАг. Зазвичай 5,5-дюймові смартфони працюють з такою батареєю дня півтора-два, смартфони з великим екраном - менше (хоча тут багато що залежить від процесора і прошивки смартфона.

Варто також враховувати, що протягом декількох років акумулятор в смартфоні «подушатается», і час роботи скоротиться до якихось діб. Чого в більшості ситуацій цілком достатньо. А ось якщо купити зараз смартфон з 2000 мАг або близько того, то заряджати його спочатку доведеться приблизно раз в день. Що буде через рік-два-три? Здогадайтеся самі.

А як вибрати смартфон з хорошою камерою?

Що до камери, то ми дотримуємося наступного думки: задоволеність або незадоволеність знімками залежить від натури власника смартфона, і тому радити щось в цій творчій сфері безглуздо, занадто багато тут нюансів і вкусовщини. Грубо кажучи, невимогливий користувач буде радий кадрам зі смартфона за 5 тисяч рублів, а досвідчений «зеркалкой» профілі не буде радий і кадрам з iPhone X. Такі справи!

Але якщо дуже хочеться, то ось один із способів правильно вибрати смартфон з хорошою камерою , А ось - наш варіант відповіді на питання, чи потрібен смартфон з подвійною камерою, і якщо так, то який вибрати .

зберегти зберегти

Зберегти Зберегти Зберегти Зберегти Зберегти Зберегти

зберегти зберегти

Яку версію «Андроїда» вибрати для смартфона?
Як визначитися з дисплеєм смартфона?
Що робити з роз'ємом для смартфона - брати MicroUSB або USB Type-C?
Який смартфон краще вибрати - з NFC або без?
А як вибрати смартфон з хорошою камерою?
Яку версію «Андроїда» вибрати для смартфона?
Які ж апарати віддати перевагу?
Як визначитися з дисплеєм смартфона?
Про це варто пам'ятати, якщо ви берете смартфон «на виріст» - а раптом через рік вас зацікавить VR-тема?
Що робити з роз'ємом для смартфона - брати MicroUSB або USB Type-C?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика