Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як правильно вибрати зовнішній жорсткий диск. Особливості

Зовнішні жорсткі диски до 1 ТБ 2.5 дюйма - без блоку живлення.

Перед покупкою зовнішнього жорсткого диска слід чітко визначитися для яких цілей він вам потрібен. Начебто здавалося що може бути простіше ніж купити зовнішній жорсткий диск ... .. Але є і підводні камені і кілька нюансів, про які я вам розповім в цій статті.

Зазвичай такі пристрої купують:

  1. Для зберігання фільмів, музики, ігор, фотографій (як сімейний архів)
  2. Для резервного копіювання важливої ​​інформації (постійний періодичний бекап)

Крок 1: Вибираємо обсяг і тип диска.

Є 2 види накопичувачів: HDD і SSD. Всі зовнішні накопичувачі в основному йдуть як HDD. Швидкі SSD зовнішні диски дуже дорогі і поки не поширені, ціни своєї не виправдовують. Тому їх беруть не як зовнішні а як внутрішні - під установку на нього системи і програм. Тому мова піде тільки про HDD.

Тут важливо подивитися який обсяг вигідніше купити по грошах. На даний момент наприклад, в 2016 році найвигідніше купувати жорсткі диски об'ємом або 1 ТБ або 3 ТБ. На 500 ГБ буде коштувати рублів на 200 дешевше ніж на терабайт, тому не вигідно.

2 ТБ коштує дуже дорого, набагато дорожче ніж 1 ТБ. А ось 3 ТБ варто зараз не на багато дорожче 2 ТБ, рублів на 500, а різниця в терабайт. Тому золота середина в плані грошей - це покупка зовнішнього жорсткого диска об'ємом 1 ТБ або 3 ТБ.

Крок 2: Вибираємо форм-фактор зовнішнього жорсткого диска (1.8, 2.5 або 3.5).

2.5 - до 1 ТБ (харчування по usb), 3.5 - від 2 і більше ТБ, харчування через блок живлення від мережі.

1.8 - це дуже маленькі жорсткі диски і в продажу зустрічаються рідко. 2.5 - це маленькі накопичувачі для ноутбуків. 3.5 - це великі вінчестери для стаціонарних комп'ютерів.

Усередині корпусу кожного зовнішнього диска знаходиться звичайний жорсткий диск. Я особисто своїм клієнтам завжди раджу купувати жорсткі диски форм-фактора 2.5 (для ноутбуків), будь то зовнішні або внутрішні.

Фішка в тому, що зовнішні та внутрішні диски 2.5 для ноутбука можна при необхідності поставити в ноутбук і зробити його як внутрішній. А 3.5 диски для системних блоків уже не поставиш в ноутбуки, це мінус.

Будь-який зовнішній жорсткий диск 2.5 можна розібрати і вставити або в ноутбук або в стаціонарний комп'ютер - це величезний плюс.

Крок 3: Вибираємо інтерфейс (як буде підключатися зовнішній жорсткий диск + впливає на швидкість копіювання даних).

На даний момент бувають такі інтерфейси:

  • USB 2.0 - найпопулярніший інтерфейс. На практиці, реальна швидкість передачі даних (копіювання з диска на комп'ютер або назад - близько 15 - 25 МБайт / с.
  • USB 3.0 - високошвидкісний інтерфейс (usb порти на ноутбуках або стаціонарних пк помічені всередині синім кольором). Реальна швидкість копіювання даних на практиці становить близько 30 - 75 МБайт / с. Ці порти є не на всіх комп'ютерах, тільки середньої і високої цінової категорії.
  • USB 3.1 - високошвидкісний інтерфейс, швидкість читання / запису майже в 2 рази вище ніж usb 3.0, але на практиці не на багато. Зовнішніх жорстких дисків з таким інтерфейсом не так багато, комп'ютерів теж. Це новий і молодий інтерфейс, тільки розвивається і набирає популярність.
  • e-SATA - це зовнішній SATA інтерфейс, на зовнішніх жорстких дисках не поширений
  • FireWire (IEEE 1394) - це спеціальний роз'єм, вже застарілий. Раніше він потрібен був щоб підключити MiniDV відеокамеру до комп'ютера. Зовнішні жорсткі диски теж є з таким інтерфейсом але не популярні і майже не зустрічаються.
  • Thunderbolt - нова інженерна розробка. Цей інтерфейс застосовується на комп'ютерах Apple і широкого поширення в нашій країні не отримав.
Зовнішній USB футляр для HDD 2.5

Таким чином можна зробити висновок що зараз найвигідніше купувати зовнішні накопичувачі з інтерфейсом USB 3.0 (за ціною не відрізняються від USB 2.0)

Також варто пам'ятати що харчування зовнішнього жорсткого диска може бути по USB (диски до 1 ТБ, 2.5) і за допомогою блоку живлення (диски від 2 ТБ і більш, 3.5).

PS: Хочу звернути вашу увагу на те, що є зовнішні жорсткі диски в яких контролер USB 3.0 припаяний до самого жорсткого диска. Тобто такий диск ви вже не зможете перетворити у внутрішній і вставити його в комп'ютер якщо знадобиться.

НЕ КУПУЙТЕ ТАКІ ДИСКИ!

Мені як то траплялися на відновлення даних такі зовнішні жорсткі диски. Я як то розібрав один, а підключити його за стандартним SATA інтерфейсу не зміг, так як контролер USB 3.0 упаяний в диск, і виходить жорсткий диск з інтерфейсом USB.

З такого диска вкрай важко що то відновити. Тому будьте уважні при покупці зовнішнього жорсткого диска. Такі пристрої, зі впаяним usb контролером в сам диск я вам купувати вкрай не рекомендую!

Зовнішній корпус для жорстких дисків

Але в принципі для цього і не купуються зовнішні диски. Просто майте на увазі що такі зовнішні накопичувачі є і модель потрібно вибирати дуже скрупульозно. Потрібно читати відгуки, дивитися який саме жорсткий диск встановлений в usb контейнер.

А взагалі, в ідеалі, потрібно купувати окремо usb футляр і вибирати вже серед звичайних внутрішніх жорстких дисків. Так ви зрозумієте який саме ви купуєте диск. Так можна взагалі будь-вінчестер підключити до комп'ютера по usb, просто встромивши його в usb контейнер (перехідник) або через док-станцію.

Чекаю Ваших дзвінків! 8- (906) -343-80-35, майстер В'ячеслав

ГОЛОВНА

Який зовнішній жорсткий диск краще купити

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика