Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як вибрати відеокарту? NVidia або AMD? Що краще? | Відео

 1. Вбудована або виділена?
 2. Карта гібридна
 3. SLI або CrossFire
 4. На що звертати увагу?
 5. Блок живлення
 6. пам'ять
 7. охолодження
 8. Розмір карти
 9. порти відеокарти
 10. Підтримка декількох моніторів
 11. Стандарти та графічні ефекти
 12. параметри відеокарти
 13. Підключення карти до материнської плати
 14. модель відеокарти
 15. Відеокарта для ігор
 16. Відеокарта для ноутбука

Купівля відеокарти для збірки нового комп'ютера або для старого потребує модернізації, зводиться до відповіді на одне основне питання: для чого буде використовуватися? Слід мати на увазі, що не існує ідеальної і універсальної відеокарти, яка буде недорогий і, одночасно, дозволить запустити будь-яку останню гру на ринку. Але відповідь на питання вище і затвердження бюджету дозволить звузити коло моделей враховувався.

Не знаєте, як вибрати материнську плату Не знаєте, як вибрати материнську плату?
Подивитися керівництво: Як вибрати материнську плату?
Не знаєте, який процесор вибрати?
Подивитися керівництво: Як вибрати процесор
Ви шукаєте конкретну модель?
Подивитися: Рейтинг процесорів

Вбудована або виділена?

В цьому випадку краще всього скористатися прикладами використання. В даний час інтегровані системи мають хорошу потужність і продуктивність, близьку до найбільш слабким і старим видеокартам спеціальним (зовнішні, не пов'язаних з процесором). Якщо комп'ютер використовується для:

 • перегляд фільмів і офісної роботи - карта інтегрована з останньої (або майже останньою) моделлю процесора.
 • перегляд фільмів і періодичний запуск в середньому вимогливих ігор - досить середнього класу дискретної відеокарти (зовнішньої спеціальної).
 • грати в останні ігри, які вимагають великого запасу потужності - необхідно купити вже дуже ефективну дискретну карту з хорошим охолодженням.

Карта гібридна

Варіант використання гібридної карти іноді може бути виходом. Це дозволить об'єднати потужність і підвищити продуктивність вашого комп'ютера без необхідності інвестування в більш дорогі рішення у вигляді зовнішніх відеокарт.

SLI або CrossFire

Для найвимогливіших гравців, виробники відеокарт підготували можливість з'єднання двох (або більше) моделей високопродуктивних відеокарт. Рішення по-різному називаються у виробників:

 • SLI - у nvidia
 • CrossFire - у AMD

У будь-якому випадку переконайтеся, що плата підтримує обробку двох (або більше) графічних прискорювачів. Хоча потужність зростає не пропорційно кількості підключених карт, під час гри, відчувається значна різниця. У ситуації, коли ваш комп'ютер необхідно модернізувати, а не створюєте з нуля, іноді варто зважитися на з'єднання двох відеокарт середнього класу, ніж купити дуже дорогу топ-модель з верхньої полиці.

На що звертати увагу?

екран

При виборі відеокарти варто перевірити рідне дозвіл екрана, а потім перевірити, наскільки ефективна система при таких налаштуваннях. Це важливо, особливо для естетів і справжніх любителів комп'ютерних розваг, які хочуть уникнути погіршення якості зображення під час гри і насолоджуватися деталями на найвищому рівні.

Блок живлення

Зміна відеокарти на більш потужну, особливо на топ-модель, може зробити так, що старий блок живлення не забезпечить достатньої потужності або не витримає навантаження. Тому, готуючи ігровий набір слід звернути увагу на споживання потужності нового графічного процесора, і, отже, який потужністю володіє нинішній блок живлення. Для найпотужніших картах може бути потрібен блок живлення з мінімальною потужністю 600 Вт, він повинен бути також виготовлений з дуже хорошою якості матеріалів.

пам'ять

Важливим є не тільки кількість, але і тип пам'яті. У відкритих можна зустріти:

Як правило, найкраще карти оснащені пам'яттю GDDR3 і GDDR5. На зростання продуктивності впливає також пропускна здатність пам'яті. Чим вище число за ім'ям, тим вищу пропускну спроможність вона володіє. Це має суттєве значення в іграх, коли потрібна передача великих обсягів даних.

охолодження

На потужних відкритих це дуже важливий елемент. Виробники прагнуть використовувати рішення, які запобігають досягненні занадто високих температур через карту. Однак це не завжди так. Тому перед вибором конкретної моделі відеокарти, варто перевірити чи дізнатися, яке охолодження було застосовано, якої якості і чи є достатні потужності графічного прискорювача.

Розмір карти

Графічні системи, підготовлені з урахуванням справжніх любителів великих розмірів, тому не завжди помістяться у вашій робочій станції. Розрізняють карти:

 • відеокарти з низьким профілем - характеризуються більш низькою продуктивністю, але помістяться в невеликих ящиках.
 • відеокарти повного профілю - використовуються в звичайних настільних комп'ютерах. Ці карти призначені для вимогливих людей.

Зверніть увагу! Карти повного профілю (вище) також можуть бути довшими. Тому перед покупкою необхідно перевірити кількість місця в корпусі і розміри самого макета.

порти відеокарти

Крім звичайних роз'ємів для підключення відеокарти, виробники прикріплюють ряд мультимедійних портів як:

 • HDMI - дозволяє передачу зображення і звуку високої якості. Стане в нагоді людям, які підключають комп'ютер до телевізора, що використовує цей порт.
 • DisplayPort - для підключення комп'ютера до монітора, домашнього кінотеатру або проектора.
 • D-Sub - базовий, аналоговий порт, що дозволяє підключити монітор (ЕПТ або РК в разі відсутності можливості використання кабелю DVI.
 • DVI - в більш пізніх картах замінює порт D-Sub для підключення монітора, LCD або CRT.

Підтримка декількох моніторів

Професіонали та любителі перегляду відео на великому просторі можуть бути стурбовані використанням принаймні двох моніторів. Щоб це стало можливим, відеокарта повинна бути оснащена технологією з підтримкою декількох екранів. Кожен виробник розробив свої власні рішення:

 • AMD: Eyefinity - підтримує до шести моніторів в режимі поділу екрана
 • nVidia: 3D Vision Surround - підтримка до трьох моніторів в режимі поділу екрана.
  Єдиною умовою є достатня кількість виходів на карті (DisplayPort), що дозволяють підключити монітор.

Стандарти та графічні ефекти

На даний розділ слід звернути особливу увагу людям зацікавленим у покупці відеокарти для вимогливих ігор. По крайней мере, кілька наступних технологій забезпечить дуже хорошу картину і навороти, приготовані розробниками гри:

 • DirectX 11 - остання версія бібліотеки, що відповідає за відображення 2D і 3D.
 • фізичні ефекти PhysX - покращує якість графіки через природне відтворення фізики.
 • тесселяция - відповідає за краще відображення персонажів, автомобілів, предметів.
 • згладжування - згладжує так званий зубчик краю.

параметри відеокарти

Порівнюючи моделі графічних карт, можна звернути увагу на її окремі параметри:

 • SP (StreamProcessors) - це процесори потоків, відповідають за продуктивність відеокарти. Чим їх більше, тим краще.
 • TDP (Thermal Design Power) - визначає максимальне енергоспоживання графічного процесора.

Підключення карти до материнської плати

Багато людей задаються питанням або модель відеокарти підійде до материнської плати. В даний час прискорювач підключається до шини PCI-Express. Перед покупкою необхідно перевірити:

 • версію роз'єму PCI Express відеокарти і материнської плати. Нижче версія може знизити продуктивність відеокарти через більш низьку пропускну здатність.
 • споживання енергії карти - якщо він занадто високий, комп'ютер може не впоратися або для карти може знадобитися підключення додаткового кабелю живлення.

Читайте також: Інструкція як замінити HDD на SSD

модель відеокарти

Для більшості людей, які не стежать за останніми заходів і пропозиціями виробників комп'ютерної техніки, окремі параметри відеокарти, як:

 • тактова частота
 • кількість потокових процесів
 • кількість блоків TMU і т. д.

не скажуть занадто багато. Тому бажано ознайомитися з тестами, оглядами та досягненнями відеокарт при запуску окремих ігор.

Багато виробників, як Asus або MSI готують свої пропозиції, засновані на одних і ті ж чіпах компаній AMD і nVidia. Тому варто порівняти окремі моделі з точки зору змін, доповнень, поліпшень.

Відеокарта для ігор

Так, дійсно, все залежить від обраних назв ігор, їх вимог, а також самого участі користувачів. Велику роль також відіграє бюджет. Варто, однак, звернути увагу на додаткові елементи, як:

 • потужний процесор (щоб він не став вузьким місцем)
 • тиха і ефективна система охолодження
 • фірмовий блок живлення високого класу з відповідним енергоспоживанням (підібраним для всього комплекту)

Крім того, відеокарта повинна мати:

 • власну пам'ять - в даний час стандарт-це, по крайней мере 1 ГБ
 • мінімальне споживання струму
 • можливість підключення карт системи SLI і CrossFire
 • хороші результати в тестах і тестах (варто перевірити в рейтингу , Деякі моделі справляються особливо добре в окремих іграх).

Відеокарта для ноутбука

Ноутбуки вимагають інших рішень, ніж настільні комп'ютери. Виробники відеокарт повинні не тільки подбати про зменшення розмірів системи, але також подбати про зниження енергоспоживання. Тому створюються окремі відеокарти призначені для мобільних комп'ютерів, які характеризуються зменшеною продуктивністю в порівнянні з аналогічним модель настільної.

Вибір відеокарти для гравців в цьому ціновому діапазоні може сильно вдарити по гаманцю. Ви можете вибрати модель бюджету. Хоча графічні карти з цього діапазону не завжди забезпечать плавної грою на високих деталях, безумовно, дозволять насолоджуватися достатньою деталізацією зображення. Особливу увагу зверніть на охолодження, має бути дуже гарної якості. Дізнатися більше про вибір відеокарти в ноутбуці можна з відео до цієї статті.

Який виробник має найкращі відеокарти?

Найпопулярнішими з виробників відеокарт це, зокрема, Sapphire, Asus, MSI, Gigabyte, EVGA, Gainward, Zotac, Palit. Кожен з цих виробників має в асортименті як краще, так і гірше відеокарти.

Вбудована або виділена?
Не знаєте, як вибрати материнську плату?
Не знаєте, який процесор вибрати?
На що звертати увагу?
Який виробник має найкращі відеокарти?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика