Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як переключити відеокарту на іншу на ноутбуці

  1. Спосіб 1: фірмове програмне забезпечення
  2. Спосіб 2: Nvidia Optimus
  3. Спосіб 3: системні настройки екрану
  4. Чи допомогла вам ця стаття?

Багато моделей лептопів на сьогоднішній день не поступаються настільним комп'ютерам в процесорної потужності, однак відеоадаптери в портативних пристроях найчастіше не настільки продуктивні

Багато моделей лептопів на сьогоднішній день не поступаються настільним комп'ютерам в процесорної потужності, однак відеоадаптери в портативних пристроях найчастіше не настільки продуктивні. Це стосується вбудованих графічних систем.

Бажання виробників підвищити графічну потужність ноутбука призводить до установки додаткової дискретної відеокарти. У тому випадку, якщо виробник не турбувався установкою високопродуктивного графічного адаптера, користувачам доводиться самостійно додавати необхідний компонент в систему.

Сьогодні поговоримо про способи перемикання відеокарт на лептопах, що мають в своєму складі два GPU.

Робота двох відеокарт в парі регулюється програмним забезпеченням, яке визначає ступінь навантаження на графічну систему і, якщо потрібно, відключає вбудоване відеоядро і задіє дискретний адаптер. Іноді таке ПО не функціонує належним чином через можливі конфлікти з драйверами пристроїв або несумісності.

Найчастіше такі проблеми спостерігаються при самостійній установці відеокарти в ноутбук. Підключений GPU просто залишається незадіяним, що призводить до помітних «гальмах» в іграх, під час перегляду відео або в процесі обробки зображень. Помилки і збої можуть виникати через «неправильних» драйверів або їх відсутності, відключення необхідних функцій в Біосе або несправності пристрою.

Детальніше:
Усуваємо збої при використанні дискретної відеокарти в ноутбуці
Рішення помилки відеокарти: «цей пристрій було зупинено (код 43)»

Рекомендації, наведені нижче, будуть працювати тільки в тому випадку, якщо ніяких програмних помилок немає, тобто, ноутбук абсолютно «здорова». Оскільки автоматичне перемикання не працює, всі дії нам доведеться робити вручну.

Спосіб 1: фірмове програмне забезпечення

При установці драйверів для відеокарт Nvidia і AMD в систему інсталюється фірмове програмне забезпечення, що дозволяє налаштовувати параметри адаптера. У «зелених» це додаток GeForce Experience, що містить Панель управління Nvidia, а у «червоних» - AMD Catalyst Control Center.

Для виклику програми від Nvidia досить перейти в «Панель управління» і знайти там відповідний пункт.

Для виклику програми від Nvidia досить перейти в «Панель управління» і знайти там відповідний пункт

Посилання на AMD ССС знаходиться там же, крім того, отримати доступ до налаштувань можна, клікнувши правою кнопкою миші по робочому столу.

Посилання на AMD ССС знаходиться там же, крім того, отримати доступ до налаштувань можна, клікнувши правою кнопкою миші по робочому столу

Як ми знаємо, на ринку «заліза» присутні процесори і графіка від AMD (як вбудована, так і дискретна), процесори і інтегрована графіка Intel, а також дискретні прискорювачі Nvidia. Виходячи з цього, можна уявити чотири варіанти компоновки системи.

  1. CPU AMD - GPU AMD Radeon.
  2. CPU AMD - GPU Nvidia.
  3. CPU Intel - GPU AMD Radeon.
  4. CPU Intel - GPU Nvidia.

Оскільки ми будемо налаштовувати зовнішню відеокарту, то залишається тільки два способи.

  1. Ноутбук з відеокартою Radeon і будь-яким інтегрованим графічним ядром. В даному випадку перемикання між адаптерами відбувається в програмному забезпеченні, про який ми говорили трохи вище (Catalyst Control Center).

    Тут необхідно перейти в розділ «Перемикані графічні адаптери» і натиснути на одну з кнопок, зазначених на скріншоті.

  2. Лептоп з дискретною графікою від Nvidia і вбудованою від будь-якого виробника. При такій комплектації адаптери переключаються на панелі керування Nvidia. Після відкриття потрібно звернутися до розділу «Параметри 3D» і вибрати пункт «Управління параметрами 3D».

    «Управління параметрами 3D»

    Далі необхідно перейти на вкладку «Глобальні параметри» і вибрати в списку, що випадає один з варіантів.

    Далі необхідно перейти на вкладку «Глобальні параметри» і вибрати в списку, що випадає один з варіантів

Спосіб 2: Nvidia Optimus

Дана технологія забезпечує автоматичне перемикання між відеоадаптерами в ноутбуці. За задумом розробників, Nvidia Optimus повинен збільшити час роботи від акумулятора шляхом включення дискретного прискорювача тільки тоді, коли в ньому є необхідність.

На ділі ж, деякі вимогливі програми не завжди вважаються такими - Optimus часто просто не «вважає за потрібне» включати потужну відеокарту. Спробуємо його в цьому переконати. Вище ми вже говорили про те, як застосовувати глобальні параметри 3D в Панелі управління Nvidia. Технологія, яку ми обговорюємо, дозволяє налаштувати використання відеоадаптерів персонально для кожного додатка (гри).

  1. У тому ж розділі, «Управління параметрами 3D», переходимо на вкладку «Програмні настройки»;
  2. Шукаємо в випадаючому списку потрібну програму. Якщо не знаходимо, то натискаємо кнопку «Додати» і вибираємо в папці з встановленою грою, в даному випадку це Скайрім, виконуваний файл (tesv.exe);
  3. У списку нижче вибираємо відеокарту, яка буде керувати графікою.

    У списку нижче вибираємо відеокарту, яка буде керувати графікою

Існує більш простий спосіб запуску програми з дискретної (або вбудованої) картою. Nvidia Optimus вміє вбудовувати себе в контекстне меню «Провідника», що дає нам можливість, клікнувши правою кнопкою миші по ярлику або виконуваного файлу програми, вибрати робочий адаптер.

Цей пункт додається після включення даної функції в Панелі управління Nvidia. У верхньому меню потрібно вибрати «Робочий стіл» і проставити галки, як на скріншоті.

У верхньому меню потрібно вибрати «Робочий стіл» і проставити галки, як на скріншоті

Після цього можна буде запускати програми з будь-яким графічним адаптером.

Після цього можна буде запускати програми з будь-яким графічним адаптером

Спосіб 3: системні настройки екрану

У тому випадку, якщо наведені вище рекомендації не спрацювали, можна застосувати ще один спосіб, який має на увазі застосування системних налаштувань монітора і відеокарти.

  1. Виклик вікна параметрів здійснюється натисканням ПКМ по робочому столу і вибором пункту «Дозвіл екрану».

    «Дозвіл екрану»

  2. Далі необхідно натиснути на кнопку «Знайти».

    «Знайти»

  3. Система визначить ще пару моніторів, які, з її точки зору, «не виявлені».

    «не виявлені»

  4. Тут нам потрібно вибрати той монітор, якому відповідав би дискретна відеокарта.

    Тут нам потрібно вибрати той монітор, якому відповідав би дискретна відеокарта

  5. Наступний крок - звертаємося до випадному списку з назвою «Кілька екранів», в якому вибираємо пункт, вказаний на скріншоті.

    «Кілька екранів»,

  6. Після підключення монітора, в тому ж списку вибираємо пункт «Розширити екрани».

    «Розширити екрани»

Переконаємося, що все налаштовано правильно, відкривши параметри графіки Скайріма:

Тепер ми можемо вибрати дискретну відеокарту для використання в грі.

Якщо з якихось причин потрібно буде «відкотити» настройки до вихідного стану, виконуємо наступні дії:

  1. Знову йдемо в настройки параметрів екрану і вибираємо пункт «Показувати робочий стіл лише на 1» і натискаємо «Застосувати».

    «Застосувати»

  2. Потім виділяємо додатковий екран і вибираємо пункт «Видалити монітор», після чого застосовуємо параметри.

Це були три способи перемикання відеокарти в ноутбуці. Пам'ятайте, що всі ці рекомендації застосовні тільки в тому випадку, якщо система повністю справна.

Чи допомогла вам ця стаття?

ТАК НІ

Чи допомогла вам ця стаття?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика