Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Як підібрати для себе ідеальні гірськолижні черевики? Частина 2

 1. зовнішній черевик
 2. Ремінь зовнішнього черевика
 3. Підошва гірськолижних черевик
 4. Підошва гірськолижних черевик може бути різною:
 5. Застібки на гірськолижних черевиках
 6. При виборі гірськолижних черевик важливо звернути увагу на:
 7. Перемикач «ходьба / катання»
 8. внутрішній черевик
 9. термоформовка
 10. Внутрішні чобітки Intuition
 11. Утеплення гірськолижних черевик

Дана серія статей так само надає інформацію щодо того, які суб'єктивні фактори можуть вплинути на вибір (бренд, розмір, жорсткість, Ваша вага і зріст, рівень підготовки, стиль катання, місцевість, ціна) і як правильно підійти до питання вибору гірськолижних черевик для себе.

зовнішній черевик

зовнішній черевик

Сучасні пластикові зовнішні черевики можна розділити на дві групи:
• формуемость;
• Неформований.

Як згадувалося раніше, лише деякі виробники гірськолижних черевик створюють черевики з термоформуємої пластика:
• Компанія Fischer (технологія Vacuum);
• Компанія Salomon (технологія Custom Shell);
• Компанія Atomic (технологія Memory Fit).
Технології компанії Salomon і Atomic схожі між собою. Завдяки їх використанню, пластик на черевиках розігрівається і спортсмен може взутися. Після цього пластик розтягується по формі ніг гірськолижника і вже після охолодження зберігає свою нову форму. Технологія Vacuum забезпечує точкову підгонку і щільну фіксацію завдяки використанню спеціального верстата Fischer для підгонки. На цьому верстаті лижник стає в правильну стійку і під спеціальним зовнішнім тиском його черевики приймають необхідну форму, розширюючись в проблемних зонах і звужуючись там, де необхідно.

Технологія Vacuum Fit від Fischer Alpine

Ремінь зовнішнього черевика

Залежно від виробника гірськолижних черевик, ремінь зовнішнього черевика може бути стреп на липучці або бустер з металевою пряжкою. Чим більше ширина цих ременів, тим краще буде фіксація гомілки гірськолижника, а це, в свою чергу, призводить до кращої передачі зусиль до лиж.

Широкий стреп можна переважно зустріти в топових спортивних черевиках або моделях гірськолижних черевик для парку і фрірайду з двома або трьома кліпсами. Стреп може бути шириною від 25 мм до 65 мм.

Підошва гірськолижних черевик

Підошва гірськолижних черевик

Підошва гірськолижних черевик може бути різною:

DIN (ISO 5355) - це стандартна підошва для гірськолижних черевиків. Цей же стандарт використовується для спортивних моделей, однак з можливістю виробляти фрезерування (підгін) пластикової прямий підошви для ніг певного спортсмена. Іноді у спортивних моделей пластикова підошва може бути збільшеною висоти.
Touring (ISO 9523) - це стандартна особлива підошва для скі-турне гірськолижних черевик. Така підошва більш висока, вигнута, часто володіє глибоким протектором. У деяких виробників скі-турне черевик в комплект входять змінні накладки, завдяки яким черевики можна використовувати зі стандартними кріпленнями. Так само, велика кількість черевик Touring мають кріпильні отвори стандарту TLT (Dynafit).
WTR ( "Walt to ride") - цей стандарт був розроблений компанією Salomon для черевиків беккантрі. Насправді WTR - це стандартні кріплення, які дають можливість змінити положення кріпильних губок для підошов стандартів DIN і Touring. Компанія Salomon використовує власні накладки на підошву Contagrip, інші компанії часто використовують підошву Vibram.

Вид гірськолижних черевик спереду і ззаду: синій черевик стандартний, червоний - спорт, білий - скі-тур черевик зі змінною п'ятою і миском

Застібки на гірськолижних черевиках

Застібки гірськолижних черевик складаються з гребінки і кліпси. Виробники гірськолижних черевик використовують різноманітні матеріали для створення кліпсів, серед яких можна виділити титанал, карбон, магнієвий сплав, сталь, алюміній і пластик. Для більш простих моделей може бути використаний пластик, однак для більш серйозних і професійних моделей необхідно максимально надійні застібки, тому в основному застібки на таких моделях металеві.

При виборі гірськолижних черевик важливо звернути увагу на:

a) Розмір кліпси. З кліпсою великого розміру буде на багато легше звертатися гірськолижникові, залишаючись при цьому в рукавичках.
b) мікрорегулюванням. З її допомогою можна точніше налаштовувати ступінь охоплення черевик. У деяких моделей мікрорегулювання може бути не на всіх кліпсах.
c) Захист від відкривання - ця конструктивна особливість потрібно тільки для спортивних гірськолижних черевик.
d) Макрорегуліровка в області гомілки - ця функція забезпечує можливість зсуву гребінки по халяві гірськолижного черевика, що дуже необхідно для спортсменів із занадто повними або занадто худими ногами. Наявність такої регулювання дозволяє значно збільшити діапазон настройки черевика за обсягом, яку допускає гребінка. Макрорегуліровка застібки може проводитися без використання додаткових інструментів, а за допомогою зміщення гребінки в різні позиції.

e) Додаткове регулювання в підйомі - рідкісна функціональна особливість гірськолижних черевик. В основному таку регулювання можна зустріти в гірськолижних черевиках компанії Salomon. У моделях інших виробників така регулювання зустрічається рідко, але все ж буває. Це регулювання дозволяє вибрати оптимальне положення кліпси, яке б підходило підйому стопи гірськолижника.

Регулювання фіксації в області підйому

В основному, конструкції всіх застежёк між собою схожі. Кардинальним відзнакою мають лише застібки на черевиках компанії Head. Новаторські технології SpineTech і SpineFlex, використані при створенні застібок, дозволили рівномірно розподіляти тиск на ноги гірськолижника під час сильного затягування кліпс. У деяких моделях черевиків компанії Head використовується технологія подовження важеля Double Power, завдяки якій кліпси можна на багато легше закрити.

Поєднання технологій Double Power і SpineTech Поєднання технологій Double Power і SpineTech

Перемикач «ходьба / катання»

Таким перемикачем переважно мають гірськолижні черевики для скі-туру і фрірайду, хоча в сучасних черевиках для аматорського катання ця опція може бути додана виробниками просто для додаткового комфорту. Основна функція перемикача полягає в тому, що він звільняє халяву черевик для підйомів на лижах і комфортною ходьби.

внутрішній черевик

Внутренником гірськолижних черевик характеризуються двома основними факторами: утеплення черевика і можливість термоформовки.

термоформовка

Методи термоформовки у внутрішніх чобітків бувають різними: чобітки можуть формуватися частково або цілком. Крім того, матеріали, які використовуються для створення внутрішніх чобітків, можуть відрізнятися щільністю і точністю охоплення ніг після формування.
Гірськолижникові необхідно звернути увагу на:
• Різні зони формування;
• Матеріали з різним ступенем формуємості;
• Різна використання шарів формування.

Підгонка показана на прикладі внутренником гірськолижних черевик компанії Salomon

Внутрішні чобітки Intuition

Компанія Intuition - одна з лідируючих компаній світу зі створення формованих внутрішніх чобітків і головною її особливістю при створенні своїх чобітків є використання пінного заповнювач підвищеної щільності. Крім того, в більшості своїх моделей, компанія Intuition використовує технологію Overlap для створення внутрішніх чобітків. Халяву внутрішнього черевика - це манжета, яка обертається навколо ніг гірськолижника. Завдяки цьому заповнюється великий обсяг між зовнішнім черевиком і гомілкою.

Спочатку розробка таких внутрішніх чобітків була спрямована на надання комфорту гірськолижникам-фрірайдера і фрістайлерам, так як класичний жорсткий захоплення голеностопа їм категорично не підходить. При наявності класичного захоплення внутренником існує величезний ризик того, що гірськолижник може бути травмований після приземлення з стрибка. Завдяки внутрішнім чобітків компанії Intuition, гірськолижні черевики мають чудову амортизацією і гнучкістю посадки. Однак на трасі такі якості не потрібні, так як почуття лиж притупляється.
Так само, внутренником Intuition - це відмінний вибір для фрірайдерів і фрістайлеров, які раніше отримували будь-які травми. Для таких спортсменів гранично важливо, щоб внутрішні чобітки сиділи на ногах комфортно і щільно.
Внутрішні чобітки Intuition - це невід'ємна складова кращих гірськолижних черевик для скі-туринга, скі-альпінізму і беккантрі, оскільки є відмінним поєднанням комфорту і точності. Наприклад, гірськолижні черевики для скі-туринга, скі-альпінізму і беккантрі бренду Full Tilt абсолютно у всіх своїх моделях використовують внутренником Intuition .

Утеплення гірськолижних черевик

За збереження тепла в гірськолижних черевиках несе відповідальність основа внутрішніх чобітків, а точніше формуемости пінний матеріал. Чим товщі будуть внутренником, тим тепліше буде ногам гірськолижника! Тому внутрішні чобітки Intuition на багато тепліше інших внутренником. У спортивних гірськолижних черевиках в області гомілки і стопи у внутрішніх чобітків досить-таки тонка основа, відповідно і самі черевики значно холодніше.
Жорстка конкуренція на ринку гірськолижного спорядження стимулює виробників гірськолижного спорядження постійно використовувати новітні технології. Тому над утепленням гірськолижних черевик виробники так само невпинно працюють і першочерговими моделями, які почали утеплювати, стали жіночі моделі гірськолижних черевик. Після цього утеплювати почали чоловічі моделі гірськолижних черевик.
Гірськолижникові необхідно звернути увагу на наступні чинники:
• Площа утеплення. У різних моделях може бути різна площа утеплення: може бути утеплена тільки зона пальцем, а може і всі внутрішні чобітки.
• Спортивні гірськолижні черевики повинні дуже щільно сідає на ногах гірськолижника в порівнянні з більш м'якими моделями, тому вони будуть трохи холодніше.
• Наявність додаткового «плюшевого» шару в гірськолижних черевиках робить їх більш теплими і комфортними.
• Гірськолижні черевики можна носити з бавовняними або вовняними шкарпетками і шкарпетками з низькою посадкою. Бавовняні або вовняні шкарпетки погано відводять вологу, внаслідок чого ноги гірськолижника можуть дуже швидко замерзати. Найкраще відразу з гірськолижними черевиками придбати гірськолижні шкарпетки , Які забезпечать відведення вологи і допоможуть запобігти натирання в області гомілки.

Фактори, на які необхідно звернути увагу гірськолижникові, якщо у нього замерзають ноги в гірськолижних черевиках:

Затягування кліпс. Кліпси необхідно затягувати рівномірно, так як перетискання судин не зможе забезпечити кровообіг належним чином і, як наслідок, стопи гірськолижника будуть замерзати.
Неправильно підібрані гірськолижні черевики. Якщо ногам гірськолижника занадто просторо в гірськолижних черевиках, то для того, щоб надійно зафіксувати черевики, спортсмен буде намагатися сильніше затягнути фіксацію. Результат - перетискання ніг, порушений кровообіг і замерзання стоп.
Погано стійка гірськолижника. Якщо спортсмен буде тривалий час проводити в прямій стійці, то тиск на литкові м'язи буде збільшено. Як результат, судини в цій області будуть пережаті і кровообіг порушено, а це є першопричиною охолодження ніг спортсмена.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика