Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


2 найкращих способу перевстановлення Windows 7 на ноутбуці

 1. Автоматична перевстановлення Windows вбудованими засобами
 2. Установка Windows 7 з флешки
 3. Якщо хочете зберегти ліцензію
 4. Продовжуємо установку Windows 7 на ноутбуці

Перед установкою Windows 7 на ноутбук потрібно переконатися, що всі важливі дані були скопійовані на USB накопичувач, інший розділ жорсткого диска або на інший жорсткий диск. Напевно на будь-якому комп'ютері є інформація, яка в подальшому може стати в нагоді, тому зберігаємо її, щоб уникнути втрати.

Я рекомендую виконувати переустановку Windows з повним форматуванням диска. Це буде зручно в наступних випадках:

 • Віруси в системі є досить частою причиною перевстановлення ОС. Якщо жорсткий диск не форматувати, віруси будуть паразитувати вже в новій системі.
 • Вже встановлені програми і всі системні файли старої ОС залишаться на жорсткому диску. Ці файли будуть просто на просто займати пам'ять, причому одні ті ж програми будуть по суті встановлено по два рази.

Автоматична перевстановлення Windows вбудованими засобами

Якщо ви купили ноутбук зі встановленою ліцензійною Windows 7 і не хочете втрачати свою ліцензію, то замість перевстановлення можна запустити відновлення системи до заводських налаштувань. Виробник залишає зарезервованої системою пам'ять на жорсткому диску (на деяких моделях для цього може використовуватися окремий логічний диск) в кілька гігабайт, там якраз і лежать всі файли необхідні для відновлення Windows.

На відміну від перевстановлення ОС нам потрібно буде запустити не інсталятор Windows, а утиліту відновлення. Для її запуску необхідно натиснути клавішу наведену у вікні запуску комп'ютера поруч з логотипом виробника.

Для запуску утиліти відновлення на деяких моделях Sony VAIO, наприклад, є кнопка ASSIST.

Для запуску утиліти відновлення на деяких моделях Sony VAIO, наприклад, є кнопка ASSIST

Кнопка ASSIST на ноутбуці Sony Vaio

Для запуску утиліти відновлення натискаємо на відповідну клавішу на ноутбуці:

 • Samsung - F4
 • Lenovo - F11
 • HP - F11
 • LG - F11
 • ACER - alt + F10
 • ASUS - як тільки з'являється заставка натискаємо F9
 • DELL - як тільки з'являється заставка натискаємо F9
 • Sony Vaio - F10 (в окремих випадках потрібно натискати на кнопку ASSIST)
 • Rover - при включи ноутбука, необхідно затиснути ALT і утримувати.
 • Fujitsu - F8

Для отримання більш докладної інформації для запуску утиліти відновлення свого ноутбука можна подивитися в інструкції або на сайті виробника.

Зараз на прикладі ноутбука HP я покажу як провести відновлення системи до заводських налаштувань.

Автор рекомендує прочитати:

Для запуску утиліти відновлення системи після натискання кнопки включення кілька разів натискаємо кнопку Esc. Після цього бачимо наступне вікно.

Запуск відновлення Windows

Для запуску утиліти відновлення натискаємо клавішу F11.

Запускаємо програму відновлення і вибираємо пункт «Відновлення системи до початкового стану при поставці від виробника».

Запускаємо програму відновлення і вибираємо пункт «Відновлення системи до початкового стану при поставці від виробника»

Утиліта відновлення HP

Якщо всі важливі дані у нас збережені, то продовжуємо відновлення без створення резервної копії файлів. Натискаємо Далі.

Налаштування відновлення ноутбука

Відключаємо від ноутбука всі підключені пристрої: флешки, принтери, модеми.
Тиснемо «Далі».

Вікно вітання HP Recovery Manager

Потім запускається процедура відновлення Windows. Вона займе приблизно 15-20 хвилин, цей час в рази коротше повного переустановлення системи. На дисплеї можна буде бачити хід виконання операції.

Процес відновлення заводського стану ноутбука

Після закінчення відновлення натискаємо на кнопку Готово, перезавантажується. Ліцензійна Windows 7 із заводськими настройками і всіма встановленими програмами готова до використання.

Завершення відновлення системи в заводський стан

Однак ось цей логічний розділ на диску, на якому зберігаються файли необхідні для відновлення Windows, можна з легкістю видалити, наприклад, при і установці піратської копії Windows «професіоналами» для збільшення пам'яті жорсткого диска на кілька гігабайт. Якщо у вас саме такий випадок, то читаємо далі.

Установка Windows 7 з флешки

Основні дії які потрібно виконати щоб встановити Windows 7 на ноутбуці - це настройка прошивки BIOS і безпосередньо установка самої операційної системи.
Далі все ще простіше. Щоб перевстановити Windows 7 на ноутбуці просто слідуємо інструкції установки, крок за кроком спостерігаючи за процесом установки. Нижче будуть приводитися скріншоти з коротким поясненням виконуваних дій.

Якщо хочете зберегти ліцензію

Зараз шукаємо на своєму ноутбуці ось таку наклейку з ключем і назвою версії ліцензійної Windows 7. Якщо у вас була встановлена ​​ліцензійна Windows 7 при покупці ноутбука, то ця наклейка обов'язково знайдеться.

Якщо у вас була встановлена ​​ліцензійна Windows 7 при покупці ноутбука, то ця наклейка обов'язково знайдеться

Ключ ліцензійної Windows

Тепер завантажуємо дистрибутив ОС, ключ якої у вас вказано на наклейці. Якщо там написано Windows 7 Home Premium, то значить потрібно завантажити образ саме цієї версії ОС і саме її встановити. Для інших дистрибутивів ліцензійний ключ не буде працювати.

Продовжуємо установку Windows 7 на ноутбуці

Процес переустановки, описаний нижче підходить для будь-якого ноутбука або комп'ютера.

Зараз нам потрібно буде записати скачаний дистрибутив Windows 7 на флешку або на диск і запустити установку системи через BIOS. Для запису Windows можна скористатися однією з наступних програм:

 • UltraISO
 • WinSetupFromUSB
 • Windows 7 USB / DVD Download Tool 1.0
 • WinToFlash

Детальніше про кожну з них, про переваги і способах запису образу диска для кожної з програм можна прочитати в цьому матеріалі .

Для запуску USB на комп'ютері потрібно спочатку виставити накопичувач в пріоритеті завантажень BIOS на перше місце. Для цього заходимо в BIOS натиснувши відповідну клавішу.

Таблиця з комбінаціями клавіш для входу в BIOS від різних виробників комп'ютерів і ноутбуків. Виробник ПК Клавіші Acer F1, F2, Ctrl + Alt + Esc AST Ctrl + Alt + Esc, Ctrl + Alt + Del Compaq F10 CompUSA Del Cybermax Esc Dell 400 F3, F1 Dell Dimension F2, Del Dell Inspiron F2 Dell Latitude Fn + F1 Dell Latitude F2 Dell Optiplex Del, F2 Dell Precision F2 eMachine Del Gateway F1, F2 HP F1, F2 IBM F1 IBM E-pro Laptop F2 IBM PS / 2 Ctrl + Alt + Ins потім Ctrl + Alt + Del IBM Thinkpad з Windows: Programs> Thinkpad CFG Intel Tangent Del Micron F1, F2, or Del Packard Bell F1, F2, Del Sony VAIO F2, F3 Tiger Del Toshiba Esc, F1

Залежно від версії BIOS налаштування пріоритетів завантажувача може відрізнятися, але в цілому вона Свида у всіх випадках до кількох кроків: вхід в Біос - Знаходимо опцію відповідає за пріоритет завантаження пристроїв - Налаштування пріоритетів завантаження.

Заходимо в BIOS

Заходимо в BIOS

Головне вікно BIOS

Вхід в розділ завантаження

Вікно Advanced BIOS Features

Налаштування пріоритетів завантаження

Вікно First Boot Device

У нашому випадку вибираємо завантаження з USB або завантаження з CD-ROM, якщо Windows потрібно встановити з диска. Не забуваємо зберегти перед виходом змінені параметри.

Детальніше про мікропрограмі Биос, про її видах і налаштування читайте тут .

Якщо всі налаштування в BIOS були зробили правильно, то з'явиться ось таке вікно з написом «Press any key to boot from CD or DVD», що означає «Натисніть будь-яку клавішу для завантаження з CD або DVD».

Вікно «Press any key to boot from CD or DVD», що означає «Натисніть будь-яку клавішу для завантаження з CD або DVD»

Тут вибираємо мову і натискаємо Далі.

Вибираємо мову ОС

Натискаємо «Встановити» для початку установки Windows.

Натискаємо «Встановити» для продовження установки Windows 7

Тут нам потрібно вибрати версію Windows, ключ від якої у нас є. Вводити його потрібно буде не зараз, а в кінці установки. Так само якщо ключ взагалі не вводити, то протягом 30 днів встановленої ОС можна буде користуватися без будь-яких обмежень. Єдине що буде з'являтися - постійні повідомлення системи безпеки про введення ключа.

Вибір версії Windows 7

Погоджуємося з умовами ліцензійної угоди. Тиснемо Далі.

Ліцензійну угоду

Вибираємо повну установку.

Вибираємо повну установку ОС

Вибираємо розділ для установки Windows 7. Для форматування розділу натискаємо Налаштування диска. Якщо у вас немає створених розділів, а система визначає диск як розділеного область, так само за допомогою утиліти Налаштування диска створюємо новий розділ.

Вікно вибору розділу для установки Windows

Саме тут може перебувати розділ в якому збережені файли для автоматичного відновлення ноутбука. Цей спосіб автоматичної установки Windows був описаний трохи вище.

Налаштування розділу

Установник попереджає нас що буде проведена повна очистка диска і всі файли на диску будуть стерті. Якщо є важливі дані на жорсткому диску ви скопіювали файли на інший розділ диска або на флешку. Натиснувши ОК погоджуємося.

Попередження установника про форматування диска

Після закінчення форматування натискаємо Далі.

Форматування диска завершено

Чекаємо поки завершиться установка системи. Нашої участі тут не буде потрібно, просто чекаємо.

Установка Windows 7

Після установки вводимо ім'я користувача комп'ютера.

Вводимо ім'я користувача та ім'я комп'ютера

Далі, якщо є необхідність, ставимо пароль. Натискаємо Далі.

Вводимо пароль для входу в Windows 7

Вводимо ключ, якщо потрібно.

Вводимо ліцензійний ключ

Встановлюємо режим безпеки. Тут якраз можна включити або виключити автоматичне оновлення і брандмауер.

Вибираємо вимкнути або залишити включеним автоматичне оновлення Windows

Встановлюємо дату і час.

Встановлюємо дату і час

Якщо ваш комп'ютер має підключення до мережі і не потрібно встановити драйвер, то система запропонує вибрати тип підключення.

Вибираємо тип підключення мережевого з'єднання

На цьому установка Windows завершена. Щоб зробити комп'ютер повноцінним помічником можна переходимо до установки драйверів і необхідних програм.

Щоб вперше отримати Робочого столу

На цьому у мене все. Інструкція вийшла досить докладна і велика. Але це не повинно вас лякати. Вона розрахована в першу чергу на новачків, на тих, хто раніше не встановлював Windows 7 на ноутбуці.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика